בארצנו שטופת השמש נפוץ השימוש בדודי שמש. דוד השמש נחשב לידידותי לסביבה, והוא מאפשר לדיירים לחסוך בחשמל עבור חימום המים בייחוד בתקופת הקיץ. אך לעתים נוצרות תקלות בדוד שבעקבותיהן יש צורך להזמין אינסטלטור בהרצליה, אם אתם גרים באזור המרכז, כמובן. בעיה בדוד מתבטאת לעתים בבעיה בקולטי השמש שלו. האינסטלטור המקצועי בוחן את הקולטים, מתקן אותם או מחליף לקולטים חדשים.

תיקון והתקנה של קולטים

תיקון והתקנה של קולטים

אינסטלטור בהרצליה – תקלות בקולטים ותיקונן

על פי רוב, קיימות שתי תקלות קולטים עיקריות בדוד השמש. האחת היא הצטברות של אבנית והשנייה היא נזילה מהצינורות של הקולט. האבנית היא אחת התקלות הנפוצות שבהן נתקלים האינסטלטורים. היא יכולה לפגוע בדוד או בקולטים שלו. האבנית מצטברת כאשר המינרלים והסידן המצויים במים מופרדים מהם בזמן תהליך החימום. הם שוקעים על קרקעית הדוד ובכך חוסמים את צינורות הקולטים ומחייבים בניקוי אבנית. בעיה זו מתבטאת בדרך כלל בדוד שמש שאינו מחמם את המים. תקלת הנזילה נגרמת עקב מפגע שגרם לפיצוץ הצינורות או עקב שחיקה של צינורות ישנים. האינסטלטורים יכולים לזהות את הפיצוץ באמצעות מכשירים משוכללים כמו מצלמה תרמית או שימוש בסילוני גז ידידותי לסביבה.

אם נתקלתם במקרה שכזה, מומלץ להזמין אינסטלטור לפתיחת סתימות בכדי לתקן את הנזילה בהקדם האפשרי.

דוד שמש – תיקון או החלפה?

אחת השאלות הנפוצות ביותר בעניין תיקוני דוד שמש הוא האם יש צורך להחליף את הדוד או לתקן אותו. במקרה זה רק אינסטלטור בהרצליה יוכל לענות על השאלה. אם אתם מגלים שהמים אינם חמים גם ביום קיץ לוהט במיוחד, יש צורך לקרוא לאינסטלטור כדי לבחון את הבעיה. האינסטלטור יעלה על גג הבניין, ויבדוק האם יש צורך להחליף את דוד השמש, להחליף את הקולטים או לבצע תיקון קטן בצנרת המובילה את המים אל הדוד. מבחינת המחירים, כאשר מדובר בבעיה חמורה בקולטים את בדוד עצמו, לעתים משתלם יותר להחליף לקולטים חדשים ולא לתקן אותם.

לבחור אינסטלטור טוב

אם נתקעתם ללא מים חמים ואתם מחפשים אינסטלטור מקצועי, כדאי שתקדישו מחשבה לבחירתכם. אלה כמה טיפים שיוכלו לעזור לכם בבחירת האיש הנכון:

  • מקצועיות – לאינסטלטור מקצועי יש סדר עבודה קבוע, והוא גם מתמצא בכל הטכנולוגיות החדישות שנועדו לאתר תקלות בקלות ובמהירות. האינסטלטור ניגש קודם לבחון את הבעיה, ואם יש צורך הוא ישתמש במכשיר משוכלל לאיתור פיצוץ בצנרת כמו מערכת אקוסטית או מצלמה תרמית.
  • המלצות – שמו של אינסטלטור טוב הולך לפניו. שאלו בשכונתכם לגבי אינסטלטור מקצועי, ותוכלו לקבל המלצות משכנים.
  • הצעת מחיר – לעתים ניתן לקבוע את מקצועיותו של האינסטלטור לפי הצעת המחיר שהוא נותן. אם הצעות המחיר שלו זולות מדיי, ייתכן שמדובר באינסטלטור חסר ניסיון.