אם קמתם יום אחד בבוקר וגיליתם כי המים בשירותים לא יורדים, חשוב לקרוא לאינסטלטור מקצועי, כדי להימנע מסיטואציות מביכות ובלתי נעימות. אינסטלטור מומחה יכול לטפל בכל סוגי הניאגרות – ניאגרה רגילה או סמויה – ולבחון אם מדובר בתקלה בניאגרה עצמה או בביוב שבו יש צורך לבצע פתיחת סתימות ביוב.

פתיחת סתימות

פתיחת סתימות

סוגי הניאגרות

השוק מלא במגוון רחב של ניאגרות מכל הסוגים והגדלים, בהתאם לצורך של הלקוח. ישנן ניאגרות הרחוקות מהאסלה, אחרות צמודות לאסלה. יש ניאגרות שיש להם מכל אחיד ואחרות כוללות מכל דו כמותי המאפשר למשתמש לשלוט בכמות המים היורדת אל האסלה. נוסף על כך, קיימות ניאגרות סמויות המקובעות בתוך קירות. מסיבות אסתטיות מעדיפים דיירי הבית או האחראיים על בניינים כמו קניונים או מרפאות פרטיות, לקבע את הניאגרות בתוך קירות. ניאגרות אלה מורכבות יותר לתיקון, מכיוון שיש צורך בשבירת הקיר כדי לתקן את הניאגרה, וכן נזילה בניאגרה מסוג זה עלולה לגרום להופעת עובש על הקירות. אינסטלטור מיומן ומקצועי יכול לטפל בכל סיגי הניאגרה.

תקלה בעקבות נזילה

מכשירים משוכללים הקיימים בימינו יכולים לאבחן אם התקלה בניאגרה נובעת מנזילה בצנרת. לשם כך, אין צורך לשבור את הקיר לפני האבחון. שימוש במכשיר מתקדם כמו מצלמה תרמית מסייע באבחון מוקדם של מיקום הנזילה. המצלמה מצלמת באמצעות הקרניים האינפרה אדומות את האזורים השונים של הצנרת ומספקת מפה צבעונית, כאשר כל צבע מורה על שינויים בחום ובקור. שיטה נוספת היא מערכת אקוסטית. באמצעות האזנה לקולות הטפטוף, יכול המומחה לאתר את התקלה כאשר הוא שומע כי קולות הטפטוף מתגברים. שיטה יעילה נוספת היא שימוש בגז ידידותי לסביבה. לפי עוצמת סילוני הגז המתגברת, יכול המומחה לקבוע את מיקום הנזילה. על כל פנים, לאחר שאובחנה התקלה ניגש האינסטלטור לתיקון הצינור הבעייתי.

תקלה בעקבות סתימת ביוב

סתימות ביוב חמורות נוטות להופיע במערכות ביוב משותפות כמו אלה הקיימות בבנייני מגורים או באזורי התעשייה שבהם קיים שימוש אינטנסיבי במערכות אלה. פתיחת סתימות ביוב חיונית להמשך תפקוד מלא של כל הנוכחים בבניין ולפתרון בעיית הניאגרה. האינסטלטור משתמש בביובית כדי לפתור סתימות קשות. הביובית היא משאית מיוחדת הכוללת משאבה חזקה ומנוע טוב, והיא שואבת את תכולת הביוב (שומנים, מי שופכין, פסולת וכדומה) אל תוך מכל גדול. באופן כללי, חשוב לשמור על הביוב וכדי שלא ייסתם, לא מומלץ לזרוק פסולת לזרוק האסלה כדוגמת מגבונים או ניירות. שמירה על מערכת הביוב תמנע בעיות בניאגרה וכן את הנזקים הסביבתיים הנגרמים בגלל ביוב שנסתם.