התקשרו עכשיו ואבוא לעזור
דף הבית   »   פעולות שימור דוד חשמל

פעולות שימור דוד חשמל

דוד חשמל הוא אחד הפריטים החשובים שיש בביתנו. כאשר איננו יכולים לסמוך על השמש שתחמם את המים בחורף כדי לעשות אמבטיה חמימה וטובה, מגיע הדוד לעזרתנו. עם זאת, לעתים נזדקק לשירותי אינסטלטור בפתח תקווה או בכל עיר אחרת כדי לאבחן את הבעיה. במקרים לא מעטים מגלים הדיירים תקלות שונות בדוד החשמל כדוגמת נזילות מדוד החשמל או בעיה בגוף החימום של הדוד המתבטאת במים קרים או פושרים גם לאחר הדלקת הדוד לפני כחצי שעה.

פעולות שימור דוד חשמל

כיצד אפשר להגדיל את תוחלת החיים של הדוד החשמלי

אנו משתמשים רבות בדוד החשמל מבלי להיות מודעים לכך שלעתים אנו מקצרים את תוחלת החיים שלו. אלה כמה פעולות אשר יעזרו לנו לשמור על הדוד:

  • להדליק את הדוד לזמן מוגבל – ישנם אנשים המשאירים את דוד החשמל דולק במשך שעה או שעתיים רק עבור מקלחת קצרה. כאשר הדוד דולק במשך שעות רבות, גוף החימום שלו נשחק ונפגם. כדי למנוע מצב זה, מומלץ להשאיר את הדוד דולק עד חצי שעה בחורף בכל פעם. כך לא ייגרם נזק לדוד ולא תצטרכו להזעיק אינסטלטור בפתח תקווה.
  • דוד בבידוד – בבתים מסוימים קיימת גישה המבודדת את הדוד מפגעי מזג האוויר ומשאר החומרים אשר עלולים לפגוע בו. אם אין גישה זו מומלץ להוסיף אותה, או לקנות דוד חדיש העשוי מחומרים חזקים ועמידים.
  • להתקין טיימר על הדוד – דרך יעילה לחסוך בצריכת החשמל היא להתקין טיימר על הדוד. כך הדוד ייכבה אוטומטית, לא יישאר דלוק במשך שעות ארוכות רק כי שכחתם לכבות אותו וניתן לחמם את המים לקראת בואכם הביתה מהעבודה.
  • לדאוג לתרמוסטט תקין – התרמוסטט הוא כלי בדוד החשמלי אשר מווסת את החום בדוד ומאפשר חיסכון בחשמל. אם אתם חושדים שגוף זה אינו תקין, חשוב לפנות לאינסטלטור מקצועי אשר יכול לטפל בתקלה ובעת הצורך גם להחליף אותו.
  • בדיקה תקופתית – מומלץ להזמין אינסטלטור מומחה כדי שיבצע בדיקה של הדוד אחת לשנתיים לפחות. אחת הבעיות הנפוצות הוא הצטברות של אבנית בגוף החימום של הדוד, אשר פוגעת בפעילותו התקינה של הדוד החשמלי וגורמת למים להיות "קשים" יותר.

לבחור את האינסטלטור הנכון שיתקן את הדוד החשמלי

כאשר יש בעיה בדוד החשמלי בחורף, יש צורך בשירותיו הדחופים של אינסטלטור. חשוב לפנות לאיש מקצוע מיומן, שכן טיפול בלתי נכון בדוד עלול לגרום לתקלות מיותרות. ניתן להיעזר בחברים למציאת האיש הנכון או לחפש באינטרנט המלצות על אינסטלטורים מקצועיים המתמחים לא רק בפתיחת סתימות ביוב, אלא גם בתיקון דודי שמש ודודים חשמליים.

התקשרו עכשיו ואבוא לעזור