התקשרו עכשיו ואבוא לעזור
דף הבית   »   איתור נזילות מים

איתור נזילות מים

התקדמות הטכנולוגיה ניכרת היטב כמעט בכל תחום בחיינו. על ידי שימוש במכשירים המבוססים על טכנולוגיה מפותחת של איתור נזילות מים, ניתן ללא קושי לאתר נזילות. והדגש הוא שהנזילות הללו יכולות להיות לחלוטין סמויות מהעין. כדי להבין זאת על הצד הטוב ביותר, נתאר לפניכם את המצלמה המיוחד שנקראת – מצלמה תרמית.

איתור נזילות מים

 

המצלמה התרמית ועקרון הפעלתה

המצלמה הפכה כיום לגדג'ט נפוץ, כאשר כל טלפון פשוט כולל גם מצלמה די משוכללת. אני מציין את העובדה הזאת כדי לומר לכם שהמצלמה תרמית הינה משהו אחר לגמרי. זו לא מצלמה שנועדה לתעד את מה שגם העין שלנו יכולה לראות. היא נועדה לתאר את מה שסמוי, את מה שקורה למשל בתוך הקירות.

עקרון הפעולה של המצלמה המיוחדת הזאת נשען על עובדה פיזיקלית מוכחת. בתנאי סביבה מסוימים, לכל גוף ישנה טמפרטורה מסוימת. יש טמפרטורה די קבועה של גוף האדם, כאשר טמפרטורה של גופים דוממים מושפעת יותר מתנאי הסביבה. כל חומר פולט חום באופן מעט שונה ובדיוק את ההבדלים ואת הדקויות הללו יודעת לזהות המצלמה התרמית. במילים אחרות, המצלמה מראה לנו את החום של עצמים שונים בצורה שמובנת לעין. בצורה של הבדלים בצבעים ובגוונים.

אם נניח שהקיר בבית שלנו נראה מבחוץ יבש לחלוטין. אם נניח את היד על אזורים שונים של הקיר, נתקשה לחוש הבדלים דקים בטמפרטורה. במיוחד כאשר ההבדלים הללו מגיעים עמוק מתוך הקיר. כאשר מכוונים את המצלמה התרמית לעבור הקיר, ניתן לראות בתמונה צבעים שונים. איש מקצוע יוכל להיטיב ולהבין מתי הבדלי הצבעים מגלים בעצם כי מאחורי הקיר יש סימני נזילה. הנזילה הזאת יכולה להגיע מקומה למעלה. היא יכולה להגיע גם בשל צנרת מים שנסדקה או שיש פיצוץ, אפילו קטן. המצלמה הזאת תזהה גם חדירה של לחות מבחוץ, לתוך הקיר (בקיר חיצוני). אפשר לראות אם יש ליקוי של איטום סמוך לחלון או בגג.

 

דרך אילו חומרים המצלמה התרמית לצלם

אחרי שהסברנו על העיקרון הכללי של המצלמה התרמית, כדאי לומר מפורשות עד כמה היא יעילה. דרך אילו חומרים היא יכולה להפיק תצלום של צבעים שונים והבדלי טמפרטורות. כמובן, יש מצלמות רגישות יותר ורגישות פחות. הדגמים הטובים יותר של מצלמות תרמיות יכולים ללא קושי לתת תמונת מצב של מה שקורה מאחורי ובתוך קירות של לבנים. היא יכולה לתת תמונת מצב על הנעשה מאחורי קרמיקות, בקירות גבס, בתוך גגות, מתחת לפרקט. אפשר לראות בקלות מה קורה סמוך לאזורים שבהם עוברת צנרת המים. כדאי להבהיר כי מכיוון שצנרת המים ובכלל רטיבות הינם קרים מטבעם, ההפרדה של הצבעים שמספקת המצלמה טובה ביותר. כאשר יש הצטברות של נוזלים או לחות מחוץ לצנרת, גם את זה אפשר לראות ללא קושי.

 

מתי כדאי ורצוי להזמין איתור נזילות מים

יש כמה טיפים שנוכל לתת לכם, כדי שתדעו מתי כדאי ורצוי להזמין שירות של איתור נזילות מים.

  • לחץ מים ירד – אם מבחינים שהמים הזורמים מהברז או במקלחת יוצאים בלחץ נמוך מאשר בעבר, יתכן שמדובר בנזילה וכדאי לבדוק.
  • חשבון מים גדול – אם נוסף לירידת לחץ מים (או ללא קשר לכך) חשבון המים גדל מאוד, מאוד יכול להיות שיש נזילה.
  • סימנים חיצוניים – אם מבחינים שיש ריח של עובש או שניתן לראות סימני שינוי צבע בקיר, קילוף של טיח וכיוצא בזה, סיכוי גבוה שיש נזילה.
  • לפני שמבצעים שיפוץ ומתלבטים האם להחליף צנרת, מומלץ לבצע בדיקת נזילות מקיפה.
  • איתור נזילות במצלמה תרמית אפשר לבצע גם לפני שקונים בית, על מנת לבדוק שמצב הצנרת תקין ושאין ליקויים באיטום.

 

 

התקשרו עכשיו ואבוא לעזור