התקשרו עכשיו ואבוא לעזור
דף הבית   »   איתור נזילות יצאת צדיק

איתור נזילות יצאת צדיק

הכל על איתור נזילות יצאת צדיק – מידע מקיף על כל האפשרויות לאיתור הנזילה וסימנים לכך שאתם חייבים להזמין מומחה לאיתור נזילות

בתרבויות שונות משמשים המים כסמל לברכה ושפע, אך שפע של מים בסלון ביתכם אינו בהכרח דבר טוב. לעתים יש צורך לבדוק את מערכת המים כדי לאתר נזילות או סתימות בצינורות. אנחנו רגילים לפתוח את הברז בשעת הצורך ולקבל מים זורמים, אך לא כך הדבר תמיד. כאשר יש בעיה בזרם המים חשוב לוודא אם יש צורך לקרוא לאיש מקצוע כדי לבצע פתיחת סתימות או לאתר נזילה.

 

איתור נזילת מים במצלמה טרמית, באמצעות גז ובטכנולוגיות חדשות

התקדמות הטכנולוגיה ניכרת היטב כמעט בכל תחום בחיינו. על ידי שימוש במכשירים המבוססים על טכנולוגיה מפותחת של איתור נזילות מים, ניתן ללא קושי לאתר נזילות. והדגש הוא שהנזילות הללו יכולות להיות לחלוטין סמויות מהעין. כדי להבין זאת על הצד הטוב ביותר, נתאר לפניכם מגוון שיטות לאיתור הנזילה ובינהן את המצלמה המיוחדת שנקראת – מצלמה תרמית.

 

אורן רדה על היתרון של השירות לאיתור נזילות מים:
"בחברה שלנו יש יתרון להבדיל מעסקים שמאתרים, אנחנו גם מבצעים את התיקון עצמו – מרצפים , סוגרים קירות, צובעים ומשאירים את הבית כאילו לא היינו שם כולל ניקיון בסיום".

מצלמה תרמית לאיתור נזילות בפעולה

איתור נזילות מים בבית

יש בעיות רבות בחיי היומיום שעשויות לגרום לצרות ובעיות, אך קשה למצוא אחת מציקה ומשמעותית יותר מבעיות אינסטלציה. המים הם כוח אדיר, ויש להם את האפשרות לפגוע בכל חלק משמעותי בבית. זו הסיבה לכך שחשוב מאוד לבצע איתור ותיקון נזילות על ידי אינסטלטור מקצועי לפני שהנזק מגיע לכל חלק משמעותי בבית. כך, חשוב מאוד לקרוא למומחים ברגע שיש חשש לפגיעה בתשתיות. ובאופן אידיאלי, כדאי לבצע גם בדיקות תקופתיות, אך למרבה הצער – לאף אחד אין את הפנאי לכך.

 

נזילות יכולות להוות מטרד ומפגע סביבתי ובריאותי:
הן מתבטאות לא פעם בריקבון הנראה על הקירות הלבנים ופוגע באסתטיקה של הדירה ובריח בלתי נעים המפריע לתפקוד השוטף בבית ולעתים אף לשינה בלילה. כשיש חשד לנזילות יש צורך לקרוא לאינסטלטור בהתאם לאזור המגורים שבו אתם נמצאים.

 

נזילות עשויות להצטבר לאורך זמן, מאחורי אריחי קיר או תחת הרצפה:
הנזילות הללו עלולות לגרום לעובש שמביא עימו ריח לא נעים ונזקי מים נוספים. עובש כידוע יכול להוות בעיה לאנשים הסובלים מבעיות נשימה. אסטמה. לאורך זמן, גם עלולים להיווצר תקלות בקונסטרוקציה בשל רטיבות מתמשכת. זו הגדולה של מצלמה תרמית. היא יכולה להיות חשובה כל כך מכיוון שביכולתה לאתר נזילות גם כאשר הן עדיין לא נראות לעין. ממש כמו רפואה מונעת, זו הדרך הכי טובה לפתור את הבעיה עוד לפני שהיא מחמירה.

 

שיטות ומכשירים מתקדמים לאיתור נזילות מים

קיימים סוגים שונים של מכשירים מתקדמים שנועדו לאתר נזילות. נזכיר כמה מהם:
איתור נזילות מים

  • איתור נזילות באמצעות מצלמה תרמית – זוהי מצלמה השולחת גלים אינפרה אדומים דרך הקירות כדי לאתר את הנזילה הקיימת. שיטה זו אמינה ומדויקת ומאפשרת לאינסטלטור עם מצלמה תרמית למצוא את מקור הדליפה ולטפל בה. המצלמה מציגה בעזרת צבעים שונים את מידת הקור או החום, להצביע על מקור הנזילה כך שהאינסטלטור יוכל לבצע קידוח בקיר רק במקום הספציפי הדורש תיקון. המשיכו לקרוא לצורך פירוט נרחב של פעולת המצלמה התרמית.
  • שימוש בגלאי נזילות – גלאי מתוחכם זה עוזר לגלות נזילות צנרת. הגלאי כולל שני חיישנים – את החיישן הראשון מציבים בתחילת הצנרת ואת החיישן השני בסופה. החיישנים אוספים נתונים על הצנרת, כגון מספר נקודות המים או החומר שממנו היא עשויה, ולפי הנתונים ניתן לגלות את הנזילה.
  • בדיקה אקוסטית – ניתן לאתר נזילות בצנרת באמצעות שימוש בחוש השמיעה. בעזרת שימוש במערכת אקוסטית מתקדמת מאתר האינסטלטור את הנזילה בהתאם לעצמת הטפטוף שהוא שומע.
  • איתור נזילות מים בעזרת גז – בעזרת שימוש בגז ידידותי לסביבה ניתן לאתר את מקום הנזילה בצנרת, תוך הבחנה בשינוי בעוצמת התפרצויות הגז בנקודה מסוימת בהשוואה לנקודות אחרות.

 

באיזו שיטה לבחור כדי לאתר את הנזילה?

לכל מכשיר מתקדם יש את היתרונות שלו. השימוש במכשיר זה או אחר תלוי במידת מיומנותו של איש המקצוע. ישנם מכשירים המצריכים ידע בקריאת גרפים כמו מערכת לאיתור נזילות בעזרת גז ידידותי, אחרים דורשים מיומנות בקריאת נתונים – כדוגמת גלאי נזילות. שיטה אחת תהיה יעילה על פני האחרת באזורים מסוימים. כך למשל, איתור נזילות בעיר רועשת יהיה יעיל יותר אם המומחה ישתמש במצלמה תרמית ולא במערכת אקוסטית. אם אתם מזמינים אינסטלטור בקשו ממנו לקבל מידע על סוגי המכשירים המתקדמים ושאלו אותו לגבי המכשור שבו הוא משתמש. תוכלו לגלות עולם ומלואו של מכשירים מתקדמים שחוסכים מאנשי מקצוע קדיחות מיותרות.

 

מצלמה תרמית לאיתור נזילות ועקרון הפעלתה

כאשר נזילה כבר נראית לעין, אפשר להניח שקיים נזק בלתי מבוטל שחלק בלתי נראה. לפעמים רואים סימנים מסוימים לכך שיש נזילה, אבל המיקום המדויק שלה לא כל כך ברור. הפתרון – איתור נזילות במצלמה תרמית. להלן נבין מתי זה חשוב ובמה זה יכול להועיל.

המצלמה הפכה כיום לגדג'ט נפוץ, כאשר כל טלפון פשוט כולל גם מצלמה די משוכללת. אני מציין את העובדה הזאת כדי לומר לכם שהמצלמה תרמית הינה משהו אחר לגמרי. זו לא מצלמה שנועדה לתעד את מה שגם העין שלנו יכולה לראות. היא נועדה לתאר את מה שסמוי, את מה שקורה למשל בתוך הקירות.

בסירטון הזה אני, אורן רדה, מדגים איך אני מאתר נזילה של מים חמים ברצפה בחדר מקלחת, לאחר האיתור שלפנו את המרצפות איתרנו את הצינור הפגוע ותיקנו את הנזילה.

עקרון הפעולה של המצלמה המיוחדת הזאת נשען על עובדה פיזיקלית מוכחת. בתנאי סביבה מסוימים, לכל גוף ישנה טמפרטורה מסוימת. יש טמפרטורה די קבועה של גוף האדם, כאשר טמפרטורה של גופים דוממים מושפעת יותר מתנאי הסביבה. כל חומר פולט חום באופן מעט שונה ובדיוק את ההבדלים ואת הדקויות הללו יודעת לזהות המצלמה התרמית. במילים אחרות, המצלמה מראה לנו את החום של עצמים שונים בצורה שמובנת לעין. בצורה של הבדלים בצבעים ובגוונים.

 

איתור נזילות מים בקיר

אם נניח שהקיר בבית שלנו נראה מבחוץ יבש לחלוטין. אם נניח את היד על אזורים שונים של הקיר, נתקשה לחוש הבדלים דקים בטמפרטורה. במיוחד כאשר ההבדלים הללו מגיעים עמוק מתוך הקיר. כאשר מכוונים את המצלמה התרמית לעבר הקיר, ניתן לראות בתמונה צבעים שונים. איש מקצוע יוכל להיטיב ולהבין מתי הבדלי הצבעים מגלים בעצם כי מאחורי הקיר יש סימני נזילה. הנזילה הזאת יכולה להגיע מקומה למעלה. היא יכולה להגיע גם בשל צנרת מים שנסדקה או שיש פיצוץ, אפילו קטן. המצלמה הזאת תזהה גם חדירה של לחות מבחוץ, לתוך הקיר (בקיר חיצוני). אפשר לראות אם יש ליקוי של איטום סמוך לחלון או בגג.

 

חשוב לציין שהמצלמה, שפועלת בשיטת ההדמיה התרמית, יכולה לזהות סוגים שונים של נזילות. מצד אחד, היא יכולה לזהות נזילות שמגיעות מתוך קיר פנימי. כאשר המקור הוא פיצוץ בצינור למשל. מצד שני, היא יכולה לזהות נזילות שמגיעות מצידו של קיר חיצוני. כך למשל כאשר גשם מחלחל וחודר דרך קיר בזמן סופה. במקרה זה המצלמה יכולה לבדוק גם עד כמה הקיר רווי במים. זיהוי רטיבות בקיר חיצוני, את זה ניתן לאתר גם כאשר מדובר במרתף, מקלט או מבנה תת קרקעית.

 

דרך אילו חומרים המצלמה התרמית יכולה לצלם

דרך אילו חומרים המצלמה יכולה להפיק תצלום של צבעים שונים והבדלי טמפרטורות? כמובן, יש מצלמות רגישות יותר ורגישות פחות. הדגמים הטובים יותר של מצלמות תרמיות יכולים ללא קושי לתת תמונת מצב של מה שקורה מאחורי ובתוך קירות של לבנים. היא יכולה לתת תמונת מצב על הנעשה מאחורי קרמיקות, בקירות גבס, בתוך גגות, מתחת לפרקט. אפשר לראות בקלות מה קורה סמוך לאזורים שבהם עוברת צנרת המים. כדאי להבהיר כי מכיוון שצנרת המים ובכלל רטיבות הינם קרים מטבעם, ההפרדה של הצבעים שמספקת המצלמה טובה ביותר. כאשר יש הצטברות של נוזלים או לחות מחוץ לצנרת, גם את זה אפשר לראות ללא קושי.

הטכנולוגיה המשוכללת של מצלמות תרמיות יכולה לאתר בצורה יעילה רטיבות שחודרת למגוון חומרים. יש מצלמות שיכולות לאתר רטיבות שחודרת לתוך קירות בלוקים או לבנים. ניתן לזהות רטיבות מאחורי אריחים ובחדרים שנקראים "חדרים רטובים" (מקלחות, שירותים). יש בנמצא גם טכנולוגיה שיכולה לאתר נזילה בתוך קירות בטון וגם בחומרים אחרים (למשל במבנים אשר עשויים עץ).

 

איתור נזילות יצאת צדיק במצלמה תרמית במחלוקות משפטיות

איתור נזילות באמצעות מצלמה תרמית יכול לסייע לצורך טיפול שנעשה לאחר מכן על ידי אינסטלטור או מומחי איטום. כלומר, לאחר הבדיקה ניתן לדעת בדיוק איזה חלק מהצינור נרקב או התפוצץ. אפשר לדעת מאיפה בדיוק מגיעה נזילה מבחוץ ואיזה חלק של הקיר החיצוני אפשר או הכרחי לאטום. יחד עם זאת, יש שימוש נוסף להדמיה. הדמיה תרמית בהקשר של סוגיות קבלניות וסוגיות ביטוח.

כאשר רוכשים נכס ורוצים לזהות באמת את טיב הבניה ואיכותה, השימוש במצלמה התרמית יכול לסייע בכך. זה לא משנה אם מדובר בבניין או בית חדש או יד שניה. במידת הצורך, איטום לא נכון וזיהוי כשלים אפשריים ניתן לבצע בעזרת הרטבה יזומה ובדיקת נזילות. אפילו לאחר שעסקת מכר הושלמה, במידה ומזהים תקלות של נזילות בעזרת המצלמה, ניתן לפנות לקבלן כאשר יש דוחות של בודקים מקצועיים וצילומים תרמיים. בבנייה חדשה, ניתן לדרוש מקבלנים לתקן ליקויים. במידה ותובעים את חברת הביטוח, על סמך הצילומים ניתן לדעת מה בדיוק לדרוש או אילו תיקונים בדיוק צריך לבצע. דוח בדיקה יכולה לסייע גם במחלוקות משפטיות עם בעלי מקצוע, קבלנים, משפצים, גגנים (מתקיני גגות) ועוד.

 

 

איתור ותיקון נזילה ברצפה

מתי כדאי ורצוי להזמין מאתר נזילות יצאת צדיק

נזילות זה עסק לא נעים. מים הולכים לאיבוד, עובש עלול להיווצר, ריח לא נעים ובעיות אחרות. וכשיש נזילה, כדאי לתקן כמה שיותר מהר.
נזילות או סתימות במערכת המים אינן עניין של מה בכך. גם אם מדובר בתקלה קטנה, היא יכולה להפוך עד מהרה לתקלה גדולה שתגרום לעגמת נפש לדיירי הבית. הדרך הבטוחה ביותר לשמור על מערכת המים היא לקרוא לאינסטלטור מומחה לאיתור נזילות שיבצע בדיקה מקיפה אחת תוך שימוש במכשירים יעודיים לאיתור נזילות מים סמויות.

על מנת לבחור מומחה לאיתור נזילות יצאת צדיק יש לשים לב לתגובות שהשאירו לקוחות קודמים ברשת אודות אותו אדם, פשוט הריצו בגוגל את שמו של האדם ברשת ותקבלו מידע רחב אודותיו. יחד עם זאת, הקרבה הגיאוגרפית משחקת פעמים רבות תפקיד חשוב לא פחות. על מנת ליהנות מאיכות העבודה הגבוהה ביותר, יש להקפיד לבחור במומחה מנוסה שגם קרוב לביתכם במקרה של קריאה חוזרת וגם יכול להעניק במידת הצורך שירות 24/7 שעות ביממה, משום שבמקרים של נזילות – כל שעה קובעת ותיקון מהיר עשוי למנוע אובדן של מים רבים ונזק לרכוש.

 

יש כמה טיפים שנוכל לתת לכם, כדי שתדעו מתי כדאי ורצוי להזמין שירות של איתור נזילות מים:

  • לחץ מים ירד – אם מבחינים שהמים הזורמים מהברז או במקלחת יוצאים בלחץ נמוך מאשר בעבר, יתכן שמדובר בנזילה וכדאי לבדוק.
  • חשבון מים גדול – אם נוסף לירידת לחץ מים (או ללא קשר לכך) חשבון המים גדל מאוד, מאוד יכול להיות שיש נזילה.
  • סימנים חיצוניים – אם מבחינים שיש ריח של עובש או שניתן לראות סימני שינוי צבע בקיר, קילוף של טיח וכיוצא בזה, סיכוי גבוה שיש נזילה.
  • לפני שמבצעים שיפוץ ומתלבטים האם להחליף צנרת, מומלץ לבצע בדיקת נזילות מקיפה.
  • איתור נזילות במצלמה תרמית אפשר לבצע גם לפני שקונים בית, על מנת לבדוק שמצב הצנרת תקין ושאין ליקויים באיטום.

 

גילוי ערנות במקומות הנכונים

לכאורה, מפליא לגלות שלפעמים, אנשים לא מבחינים בסימני נזילות שנמצאים ממש מתחת לאף. אבל כשחושבים על זה, זה לא כל כך מפליא. ישנו משפט ידוע שאומר "אורח לרגע רואה כל פגע". כלומר דווקא אנחנו, שכל כך רגילים לחיות בבית שלנו,  שוכחים שכדאי לפעמים להביט בו בעיון. מעת לעת, כדאי להסתכל היטב במקומות הנכונים. למשל לפתוח את הארונות שתחת הכיור במטבח ובחדר האמבטיה. להסתכל שהכל נראה יבש ואין טפטופים. כדאי להרים את המבט לתקרה, לראות שאין סימנים של נזילות. כמובן, לא כל נזילה רואים בקלות בעין. לכן, בזמן הנכון אפשר להזמין בדיקת נזילות שנעשית במצלמה תרמית.

היופי בכך שזו מצלמה שיכולה "לראות" מתי בתוך הקיר יש טמפרטורה נמוכה מהרגיל. היא מסמנת זאת בצבע שונה ואז ניתן לראות בקלות כאשר יש נזילה, פיצוץ בצינור או איטום לקוי. ואז ניתן לתקן ומהר, במינימום זמן ומקסימום תוצאות.

מומחה לאיתור נזילות

 

הקפידו לבדוק את חשבון המים

באחריות חברת המים האזורית לשלוח לצרכנים חשבונות מדי חודש. אנו ממליצים בחום להסתכל בעיון בחשבונות הללו. אם אתם רואים שחשבון המים האחרון חריג מאוד, היזכרו האם היה שינוי בהרגלי הצריכה. אם לא – מאוד יכול להיות שיש נזילה. אם אתם לא רואים ברזים דולפים, כדאי להזמין מומחה לאיתור נזילות שיבוא לבדוק. אגב, בחשבון המים רשומה גם צריכת המים ולא רק החיוב בשקלים. אפשר לראות גם מה היו נתוני הצריכה בחודשים האחרונים. זהו סימן מאוד יעיל לזיהוי נזילות.

 

לחץ המים נעלם? אולי זו נזילה

בבניינים גבוהים, לפעמים מגלים דיירי הקומות העליונות שלחץ המים יורד. לחץ מים נמוך יכול לנבוע מכל מיני סיבות, כגון תקלה במשאבה. אבל אם אין תקלה במשאבת המים ולמרות זאת אתם מבחינים כי לחץ המים פתאום ירד, בהחלט יתכן שמדובר בנזילה. כדאי לבדוק האם כאשר סוגרים את כל הברזים שעון המים עדיין מראה שמים ממשיכים לזרום. את זהו המצב, ללא ספק יש נזילה במקום כלשהי בבית. מומחה לאיתור נזילות יוכל לזהות את המיקום המדויק כך שתוכלו סוף סוף ליהנות ממקלחת טובה בלחץ מים תקין.

 

איתור נזילות ביוב גם בגינה הפרטית

עבור בעלי בתים פרטיים, כדאי לדעת שנזילות עלולות להגיע בשל נזקי שורשים. שורשים יכולים לפגוע בצנרת מים ואף בצינורות ביוב או קווי ביוב מרכזים. אם רואים שלוליות גדולות מבלי שיורד גשם, זו יכולה להיות נזילה. מומחה איתור נזילות יצאת צדיק יוכל לזהות בדיוק את מקור הבעיה כך שאפשר יהיה להחליף את חלקי הצינור הפגומים או לבצע כל תיקון אחר.

 

נזילות בבתים חדשים? יש דבר כזה

טיפ נוסף נועד לכם, אלה שעומדים לעבור דירה. צעד צרכני חשוב לוקח את בדיקת הנזילות צעד גדול קדימה. לפני רכישה בית או דירה, מומלץ להזמין בדיקה לאיתור נזילות. כך ניתן לדעת מבעוד מועד מהו באמת מצב הצנרת. ניתן לזהות כשלים באיטום ולגלות את המקומות שעדיף לתקן, אם אפשר, לפני קבלת המפתח.

 

חיסכון עצום בתיקונים ושיפוצים

גם כאשר יש סימנים קלושים לאפשרות של נזילה, למשל רטיבות בחלק תחתון של הקיר או טיח מפוצץ ומתקלף, לא תמיד צריך למהר ולתקן מיד. ביצוע שיפוצים או תיקונים בצורה כזאת עשוי בסופו של דבר להביא להוצאה גבוהה יותר. כאשר מזהים לפני כן בעזרת המצלמה התרמית היכן בדיוק ישנה נזילה, אפשר לבצע שיפוץ או תיקונים בצורה הכי יעילה, הכי נכונה. הכל נעשה תוך חיסכון בזמן וחיסכון בכסף, ללא פגיעה מיותרת בתשתית ובלי שצריך למשל לחצוב לאורך כל הקיר.

 

 

הצינור הפגוע שאותר והיה מקור הנזילה

צינור פגוע שאותר והיה מקור הנזילה

כך תוודא שהבעיות באינסטלציה שלכם לא יחזרו על עצמן

פעמים רבות ניתן היה למנוע את הסתימות מלכתחילה. כמעט כל אינסטלטור תל אביב יגיד לכם שיש לו מספיק עבודה מלבד פתרון בעיות שנוצרו עקב העובדה שנזרקו דברים אסורים לאסלה או נשטפו יותר מדי שאריות אוכל בכיור במטבח. באמצעות הקפדה על מניעת מצבים אלה בבית מלכתחילה, ניתן למנוע חלק משמעותי מהמקרים של נזילות המתרחשות עקב סתימות – שמצדן גורמות ללחץ בחלקים אחרים של הצינור ומביאות לפיצוץ. ביצוע בדיקות תקופתיות לחיפוש אחר מקורות של נזילות עוזר גם כן.

 

איתור נזילה בצנרת יצאת צדיק

איתור נזילה בצנרת הגורמת לרטיבות ועובש בקירות, ורטיבות בתקרה. לפעמים, הנזילה לא תגרום לעובש, אך תהיה נזילה בלתי נעימה, כמו למשל: נזילת צנרת הכיור שבה קל לזהות את הנזילה. אינסטלטור מקצועי, מטפל בנזילה בצנרת מאתר ומתקן אותה. לפעמים הנזילה היא סימן לכך שצנרת הבית ישנה ורקובה, ויש צורך להחליפה בצנרת חדשה לפני שיתרחש פיצוץ משמעותי בצנרת שיהיה מורכב לתיקון ויעלה משמעותית יותר.

חשיבות גילוי נזילות מים בצנרת בשלב מוקדם ככל האפשר

הצנרת בבית מהווה את אחת התשתיות החשובות ביותר במבנה. יתר על כן, תקלה קטנה ביותר בגיבוש הצנרת בתהליך הבנייה עשויה לגרום לבעיות חמורות בהמשך, פגיעות חמורות בכל הקומות וירידה חדה בערך הנכס. זו הסיבה לכך שבכל בניין חדש שעובר בדק בית מוקדשת תשומת לב רבה דווקא לנושא זה של תשתיות מים וביוב בבית. גם בשלבים מאוחרים יותר, במהלך המגורים בבית – חשוב מאוד לבצע איתור ותיקון נזילות בשלבים כמה שיותר מוקדמים, משום שזה גם מאפשר לסגור את הפינה בעלויות הרבה יותר נמוכות מאשר כאשר הבעיה הופכת למסובכת במיוחד.

כאשר יש נזילה בביוב, חשוב לתקן אותה במהירות האפשרית כדי לא להוביל לנזקים גדולים ולתיקונים גדולים אף יותר. כדי למנוע שבירת קירות מיותרת במהלך איתור נזילות, משתמשים כיום אינסטלטורים ואנשי מקצוע שונים בטכנולוגיות משוכללות. באמצעות טכנולוגיות אלה ניתן לאתר את המיקום המדויק של הנזילה, ובהתאם לכך לבצע שבירת קיר רק במקום הנזילה.

תיקון הנזילה בעבודה נקייה וזהירה

איך יודעים האם יש מצב של נזילה מהצנרת?

לפעמים, הנזילה מהצינור לא גלויה לעין. לפעמים, החור בצנרת ממנו יוצאים המים, אינו בצד הצמוד לקיר, או לרצפה. לפעמים, תהיה נזילה מתחת לרצפות, אך המים ייזלו כלפי מטה. או, שבצינור המים בקיר יהיה חור, אך המים ייזלו כלפי קיר הבניין.

זיהוי נזילה מהצנרת, נעשית על ידי הסתכלות על שעון המים. אם המחוג זז מאוד מהר, אזי אפשר לדעת שאכן יש נזילה של מים מהצנרת. הסיבה לכך, היא ששעון המים זז מהר, כאשר יש טפטוף מסיבי של מים. את המיקום המדויק של הנזילה, אפשר לגלות על ידי מצלמה תרמית. המצלמה התרמית, נותנת מיפוי מדויק של השטח המצולם, וכך מאתרים את מקור הנזילה.

 

בדיקת מערכת המים

מתי נזילה מהצנרת יכולה להיות מסוכנת?

נזילה בצנרת מים חמים, יכולה להיות מסוכנת. לא תמיד צריך שצינור המים החמים יתפוצץ, והמים הרותחים ישפריצו לכל עבר. לפעמים, המים החמים, נוזלים מהסיפון של ברז מים החמים. גם מצב זה, אינו נעים.

כאשר צנרת הבית ישנה וחלודה, מומלץ להחליף את צנרת המים. הסיבה לכך, שעובש וריקבון פנימי אינם בריאים. צינורות המים בבתים ישנים עשויים מברזל. ברזל ישן וחלוד, מביא אתו מחלות. לעומת זאת, בתקני הבנייה והשיפוץ החדשים, מניחים צינורות מפלסטיק. צינורות אלו, אינם גורמים לחלודה.

 

מה עושים כאשר יש נזילה בצנרת של הבניין?

גם מצב של תיקון נזילה בצנרת המשותפת, חייב תיקון וטיפול, בדיוק כמו נזילה בתוך בית פרטי. במצב זה, וועד הבית של הבניין, מאתר אינסטלטור מתאים. ישנם מצבים, שקופת וועד הבית תוכל לכסות את העלות של תיקון נזילת צנרת הבניין. לפעמים, לא יהיה מספיק תקציב לוועד הבית. במצב זה, יגדילו את התשלום החודשי הבא מהדיירים, כדי לכסות את תיקון הנזילה.

 

איתור נזילות בתל אביב

אמנם אנחנו מספקים שירותי איתור נזילות בכל אזור המרכז אך המיקוד שלנו הוא בתל אביב ולכן אם אתם תושבי תל אביב ואתם מתמודדים עם נזילת מים תפסיקו לחפש הגעתם למקום הנכון, אני והצוות שלי נמצאים ממש בקרבת מקום אז תרימו אלי טלפון ונגיע מהר לאיתור וטיפול בנזילה.

 

הזמנת מומחה לאיתור נזילות

אני אורן רדה – מאתר נזילות מים, לכל שאלה אני כאן עבורכם עם ניסיון של מעל 20 שנה במגוון רחב של עבודות אינטלציה ובפרט איתור נזילות מים בשיטות המתקדמות ביותר.
אורן רדה – 072-3926556

 

תכנים קשורים:

איתור נזילות ללא הרס יצאת צדיק

נזילה מהשכן למעלה: רטיבות בתקרה מהשכן

התקשרו עכשיו ואבוא לעזור