התקשרו עכשיו ואבוא לעזור
דף הבית   »   התקנת אסלה – מגוון אפשרויות וההבדלים בינהם

התקנת אסלה – מגוון אפשרויות וההבדלים בינהם

אתם יושבים עליה במשך שעות ותלויים בה לתחזוק שגרת חיים בריאה והיגיינית. האסלה שלכם היא חלק בלתי נפרד מחדר האמבטיה ומהבית, וחשוב לדאוג שהיא תותקן כראוי ותעבוד היטב. מתכננים התקנת אסלה בשירותים? כדאי לכם להכיר את סוגי האסלות על מנת להבין את המחירים השונים ואת הסיבות להבדלים.

התקנת אסלה

התקנת אסלה בשירותים נעשית על ידי אינסטלטור מקצועי. בחרו בבעל מקצוע אמין בעל המלצות שכבר צבר ניסיון בהתקנת אסלות מסוגים שונים.

סקירה קצרה של סוגי אסלות

אסלת P: הסוג הישן של האסלות, המותקן עדיין בדירות רבות ישנות. גוף האסלה בנוי מחרס, ולאסלה יש מיכל הדחה גדול מפלסטיק. השם של האסלה נובע מצורתה: רגל ברצפה, וגוף האסלה יוצרים צורת P. מחיר החלפת אסלה על תשתית קיימת או הרכבת מושב אסלה יהיה כמה מאות שקלים – 400-600 על פי רוב, בנוסף למחיר האסלה.

אסלת מונבלוק: באסלה זו הגוף עשוי מחרס, וגם מיכל השטיפה. אסלת חרסה תיראה יוקרתית יותר.

אסלה תלויה: אסלה שאין לה רגל ברצפה, אלא מודבקת אל הקיר. התקנת אסלה תלויה תהיה מורכבת יותר בשל הצורך "לפתוח" את הקיר כדי לגשת למנגנון הפנימי שלה ולכן מחיר התקנת אסלה תלויה ינוע סביב 2,000 שקלים בדרך כלל.

 

סוגי מושבי אסלות

מושב אסלה חרסה – מושב אסלה העשוי מחרס. מושבי חרסה מתחלקים ל-2 סוגים: מושב חרסה קל, ומושב חרסה קשה. סוג זה מעוצב ויפה יותר ממושב פלסטיק, אך החרס קשה יותר לניקוי.

מושב אסלה מפלסטיק – פחות אסתטי, אך קל יותר לניקוי. נפוץ בבתים רבים בשילוב עם ניאגרה מרוחקת מהאסלה מדגם ישן.

 

סוגי מכלי ההדחה של האסלות

מחירי התקנת האסלות מושפעים גם מסוג מיכל ההדחה:

מיכל הדחה מוצמד: מיכל ההדחה צמוד אל גוף האסלה. מכלי הדחה אלו נפוצים יותר מאשר מכלי הדחה שאינם מוצמדים, אך יקרים יותר. החיסרון בהם הוא עוצמת הדחה נמוכה מעט מאשר במכלים שאינם מוצמדים – אך הם אסתטיים יותר.

מיכל הדחה שאינו מוצמד: מיכל ההדחה אינו מוצמד אל גוף האסלה, אלא עומד על מוט. מכלי הדחה שאינם מוצמדים נפוצים יותר באסלות P ישנות.

מיכל ההדחה סמוי: מיכל ההדחה של האסלה מותקן בתוך הקיר באופן סמוי. מי שרוצה להתקין מיכל הדחה סמוי באופן שייראה אסתטי בקיר, יכול לבחור באפשרות של אסלה סמויה פלסאון. מיכל הדחה סמוי ישתלב היטב יחד עם אסלה תלויה וייצור מראה חדר שירותים אסתטי ועתידני.

טיפים להתקנת אסלה

  • כדאי לשים לב למרחק האסלה מהרצפה בזמן התקנת האסלה, כדי לגרום לישיבה עליה להיות נעימה ונוחה. בקשו מהמתקין למדוד את הגובה יחד אתכם מראש. התקן לתליית האסלה התלויה הוא 40 ס"מ מהרצפה, והניאגרה צריכה להיות תלויה מעליה כדי לגרום לזרימת מים שוטפת בעת ההדחה.
  • כאשר ישנה נזילה בניאגרה סמויה רצוי לבדוק קודם כל האם מדובר בחיבור רופף שניתן להחליף מבחוץ דרך אזור הכפתור המותקן מלמעלה, כדי להימנע מהצורך לפרק את הקרמיקה בשביל לתקן אותה.
  • בהתקנת אסלה תלויה על קיר גבס קיימת סכנת פירוק ונפילה של הקיר יחד עם האסלה, מאורע לא נעים, יקר ואף מסוכן. לכן חשוב לוודא מראש שבהתקנה כזו מדובר באסלה תלויה שמתאימה לקיר גבס ושהמתקין מכיר את הפרוצדורה ויודע כיצד לקבע אותה היטב לקיר.
  • חשוב לוודא שלמיכל ההדחה יש תו תקן שמוכיח את עמידותו, תקינות המנגנון שלו וכמות המים המודחת, כדי להימנע ממצב של הצפה עקב מיכל הדחה גדול וקיבולת אסלה קטנה.

 

השוואה בין מחירי התקנת אסלות

מחירי התקנת האסלות מורכבים מזמן העבודה של מתקין האסלה ומעלות האסלה. להלן כמה פרמטרים למדידת המחיר הסופי:

מחיר התקנת אסלה תלוי בסוג האסלה. התקנה אסלה P היא הזולה ביותר. מחיר מושב האסלה הוא בדרך כלל כמה מאות שקלים ולכן המחיר הכולל של רכישת אסלת פלסטיק והתקנה שלה (באופן לא סמוי) ינוע לרוב סביב כ-1,000 שקלים בחישוב עלו האסלה ועלות ההתקנה.

התקנת אסלת מונבלוק – מחיר גבוה יותר מאסלת P אך נמוך יותר ממחיר התקנת אסלה תלויה.

התקנת אסלה תלויה על קיר גבס – הרכבת מושב אסלה תלויה על קיר גבס זולה יותר מאשר על קיר לבנים מאחר ואת קיר הגבס קל יותר לפרק ופשוט יותר להכניס בו גורמים חדשים.

אסלה סמויה – התקנה של אסלה תלויה עם מנגנון סמוי, תהיה יקרה יותר מהתקנת אסלה תלויה עם מיכל הדחה תלוי. מאחר ואסלה תלויה עם מנגנון מוסתר דורשת פתיחה של הקיר ויצירת מעטפת שתסתיר את מיכל ההדחה, העלות גבוהה יותר ותנוע על פי רוב סביב 2,000-3,000 ₪ כולל הכל.

אסלה מחרס – אסלה תלויה וניאגרה סמויה מחרס יותר יקרות מאשר פלסטיק קשיח מאחר והן שבירות יותר, כבדות יותר ומכילות מנגנון מורכב. ההתקנה של אסלת חרס תלויה וניאגרה סמויה עשויה להגיע למחיר של כ-3,000 ₪ כולל הכל.

 

כאשר אתם מתלבטים איזו אסלה כדאי לכם להתקין כדאי לקחת בחשבון כמה גורמים: ראשית, את הנוחות שלכם – שבו על האסלות השונות ונסו לחוש איזו מהן נוחה לכם במיוחד. שנית, את טווח המחיר העומד לרשותכם: אם התקציב צנוע כנראה שלא תוכלו להתקין אסלה סמויה בשל הצורך בפירוק מאסיבי של המנגנון, שעולה יותר. שלישית, את קלות הניקיון: היתרון המשמעותי של אסלה תלויה וניאגרה סמויה הוא בכך שקל בהרבה לנקות סביבן ולשמור על מראה אסתטי בחלל שסביב ומתחת לאסלה. ולבסוף, קחו בחשבון את העניין האסתטי: אם חשוב לכם במיוחד ליצור מראה חדר שירותים נקי, מינימליסטי ומודרני אסלה תלויה תסייע לכם בכך ובשילוב עם ניאגרה מוסתרת תקבלו עיצוב חדשני ונאה.

בהצלחה בהתקנת האסלה, נשמח לעזור לכם ולחלוק עמכם ידע שצברנו בשנים ארוכות של עבודה בתחום!

 

עוד בנושא:

התקנת כיורי מטבח וכיורי אמבטיה

התקנת מקלחון

תיקון והתקנת קווי ביוב

אסלה תלויה – המדריך השלם להתקנת אסלה תלויה

 

התקשרו עכשיו ואבוא לעזור