הברז הוא אחד האביזרים החשובים שיש לנו בבית. בלעדיו איננו יכולים להתקלח לפני השינה או לבשל ארוחות טעימות. אנחנו חושבים על האביזר הקטן הזה רק כשיש תקלה: זרם המים חלש מדי או ברז שקשה לפתוח או לסובב. רק אז אנחנו מתעניינים בשירותי אינסטלטור ומבינים שיש צורך לבצע החלפת ברזים. ואם אנחנו גרים במרכז הארץ, אנו מחפשים אינסטלטור בתל אביב.

 

מתי יודעים שהגיע הזמן להחליף ברזים?

לא תמיד חייבים לחכות שהברזים יתחילו לדלוף על מנת להחליף אותם. במידה ואתם שמים לב שנעשה קשה יותר לפתוח ולסגור את המים – כדאי לשקול להזמין אינסטלטור רמת גן שיבצע את העבודה לפני שהברזים יהפכו לבעייתיים. זכרו שהצטברות של עובש (הליך בלתי נמנע בסביבה לחה) מביאה לכך שכל האזור מלוכלך ובעייתי והתהליך ידרוש מאמצים רבים יותר מצדכם ומצד הספק. כמו כן, במקרים רבים כדאי להחליף ברזים במידה ועדיין יש לכם ברזים מסתובבים שלא מאפשרים כיוונון של הזרם. בטווח הארוך, האפשרות לקבוע את רמת הזרם בכל שנייה נתונה יכולה לחסוך לכם סכומים משמעותיים.

 

החלפת ברזים

החלפת ברזים

החלפת ברזים: איך לתקן את הברז

האינסטלטור עוסק בתיקונים שונים הכוללים גם תיקוני ברזים. קיימים סוגים שונים של תיקונים, ואיש המקצוע נקרא לעזור בשעת הצורך.
אלו כמה מבין החלפות הברזים הנפוצות:

תיקוני יופי – ישנם אנשים המזמינים שירותי החלפת ברזים לא משום שהברז הפסיק לתפקד, אלא בגלל צורך עיצובי. אנשים מחפשים דרך לרענן את ביתם מדי פעם בפעם ולפעמים מבצעים שינויים משמעותיים בעיצוב המצריכים החלפת ברזים. אם למשל החלפתם את הריצוף במטבח ואתם רוצים להבריג ברזים יפים מכסף אוו מזהב בעלי צורה מעוצבת וייחודית, חשוב לקרוא לאיש מקצוע שיוכל להחליף בין הברזים הישנים לחדשים.

מחליפים את הידית – לפעמים אין בעיה בברז עצמו והמים זורמים כרגיל, אך אנו מרגישים כי קשה לנו לפתוח ולסגור את הברז בכל פעם, או שהידית מתנתקת ממקומה. הידיות נוטות להישחק עם הזמן בשל השימוש התכוף בהן. ולכן אם אתם חשים בצורך "להיאבק" עם הידית בכל פעם מחדש, צריך לקרוא לאינסטלטור כדיי להחליף את ידית הברז.

מחליפים אביזרים – האינסטלטור יכול להחליף לא רק את הברז עצמו, אלא גם את הרכיבים הנלווים אליו כמו גומיות או מנגנוני ברזים.

גילוי נזילות – הנזילות מהוות מפגע לדיירי הבית ופוגעות בבריאות. לעתים נגרמת הנזילה מבעיה בברז ובפעמים אחרות הבעיה היא בצנרת. כדי לקבוע זאת מבצע האינסטלטור בדיקות מקצועיות, תוך שימוש (בהתאם לצורך) במצלמה תרמית מיוחדת שהגלים האינפרה אדומים שלה חודרים דרך הקירות ויכולים לאתר אתת הבעיה.

 

החלפת ברז מטבח

כמה פעמים ביום אתם נוגעים בברז המטבח שלכם, לדעתכם? אחרי שתגמרו לספור את כמות הפעמים בהן אתם שוטפים ידיים, תעברו לספור את כמות ההפעלות לצורכי ניקיון, ואם תחשבו גם ימים בהם אתם מבשלים – תקבלו תוצאה גבוהה מאוד, שמעידה על כך שברז המטבח הוא בין הכלים הכי שימושיים בבית. כל עוד העסק רץ והמים זורמים להנאתם הכל טוב ויפה – אבל מה קורה כשהברז מתקלקל, ופתאום יש צורך בהחלפת ברז מטבח? הברז מתקלף, או נסתם, אולי הוא התמלא אבנית או חלודה או שהוא בכלל מטפטף ומשפריץ – תקלות שונות ומשונות עלולות לגרום לשיבוש בשגרת החיים שלכם והצורך המיידי הוא להחליף את הברז, כאן ועכשיו (בעיקר במקרי חלודה, בהם נשקפת סכנה בריאותית למשתמשים במים). החלפת ברז מטבח דורשת איש מקצוע מומלץ בתחום האינסטלציה, ברז חלופי ומעט הבנה בתהליך, כשמחירי ההחלפה ינועו בין 250 ל-350 ₪. שווה את שלוות הנפש ללא ספק ?

 

בהחלפת ברז ניתן לתאם עם האינסטלטור שאתם תקנו את הברז מראש או שהוא יביא איתו ברז מומלץ. בכל מקרה, רצוי לבצע קצת מחקר מקדים לפני רכישת הברז כדי להשיג סוג ברז שמתאים לצרכיכם. בהחלפת ברז מטבח כדאי לקחת בחשבון כמה היבטים: קודם כל, באיזה גובה תרצו שתוצב פיית הברז? שנית, האם תצטרכו צינור פנימי שמחובר לפייה שניתנת לשליפה? ולבסוף, האם תרצו ברז בעל מספר מצבי זרימה שונים?

החלפת ברז אמבטיה

 בבחירת ברז אמבטיה הסיפור קצת אחר. פה סביר להניח שפחות ישנה לכם גובה פיית הברז – ולעומת זאת, בהחלט תרצו לדעת שרכשתם את הברז בו הכי קל לכוון את חום המים במדויק. החלפת ברז אמבטיה תדרוש מבעל המקצוע לספק ברז שיתמודד בקלות עם הזרמת לחץ מים גבוה למילוי אמבטיה במהירות, כמו גם עם מים בטמפרטורה גבוהה במיוחד – ולכן נמליץ על רכישת ברז בעל בידוד שישמור על ילדים שישבו באמבטיה מכוויות.

 

בקניית ברז החברה המייצרת אותו צריכה להעניק לכם אחריות (נהוג לתת אחריות של כחמש שנים) לכן בררו מראש עם האינסטלטור לגבי האחריות במקרה והוא קונה את הברז, ושמרו אותה כדי לקבל ברז חלופי במקרה של קלקול. כאשר הברז שהתקלקל יצא ממקומו בקיר, התיקון ידרוש גם החלפה של ברז האמבטיה וגם תיקון של הקיר וחיבור הברז אליו, עם מיצוב הברגים והצינור הפנימי כדי לוודא שהברג יוכל לעמוד בנטל למשך שנים ארוכות נוספות.

החלפת ברז מקלחת

 בברזי מקלחת נוסף לחישוב גורם משמעותי נוסף: הצינור. ברזי מקלחת מורכבים ממתלה מתאים להשענת ה"טוש", צינור (שחשוב לבדוק שהוא עשוי מחומר אמין ולא ייסדק או יישבר לאחר כמה חודשים) וראש הברז – הטוש. ראשים רבים מכילים מספר פיצ'רים שמאפשרים לשנות את צורת זרם המים והלחץ שלו – ולכן, אם חשוב לכם לשחק בין מצבים שונים, זכרו זאת ובחרו ראש מקלחת מתאים מראש.

 

בהחלפת ברז המקלחת איש המקצוע יבדוק את מרכיבי הברז השונים (הצינור, הטוש והידיות איתן מכוונים את המים) ולפי המידע על החלק התקול תוכלו לרכוש חלק חילוף מתאים.

 

בהתקנת הברז חשוב לשים לב למספר נקודות: קודם כל, יש לסגור את השיברים בבית ולרוקן את הצינורות כדי לא לאפשר זרימה בזמן התיקון. שנית, לאחר ניתוק הברז הקודם, כדאי לבדוק מה מצב הפתח ולוודא שאין בו חלודה ולכלוך. ולבסוף, שימו לב למצב גומיות האטימה והחליפו גם אותן כדי למנוע הצטברות לכלוך וטפטופים.

 

אינסטלטור בתל אביב להחלפת ברזיםמחפשים אינסטלטור

אם אתם גרים בתל אביב, גבעתיים, רמת גן וערים נוספות במרכז ויש לכם בעיה עם אחד הברזים שבביתכם, תזדקקו לשירותי אינסטלטור בתל אביב והסביבה. כדי למצוא את האינסטלטור המקצועי ביותר תוכלו להתייעץ עם חברים שעברו לאחרונה שיפוץ או למצוא מידע על אינסטלטור מומלץ באתרי האינטרנט השונים העוסקים בתחום.

 

הישמרו מאבנית ומחומרי ניקוי חזקים

על מנת שלא תזדקקו לשירותים של אינסטלטור לעיתים קרובות מדי – כדאי מאוד לדאוג לכך שהברז יהיה נקי מאבנית. לצד זה, מומלץ להימנע משימוש בחומרי ניקוי חזקים מדי, משום שהם עשויים לשרוט ולשחוק את הברז תוך זמן קצר ולהביא לפגיעה באיכות המים.
רצוי להתקין מלכתחילה את הברזים שיחסית פשוט לסגור ולפתוח. זו הסיבה לכך שכיום הברזים הפופולריים יותר הם אלה שניתן לפתוח באמצעות הרמה והורדה של הידית, ולא סיבוב. אינסטלטור בתל אביב עשוי לספק לכם לא רק את השירות – אלא גם את הברזים, אך לעיתים כדאי לבצע את הרכישה באופן עצמאי, תוך הקפדה על מותג איכותי וידוע ואחריות למספר שנים לפחות.

 

 

תכנים קשורים:

התקנת ברז יצאת צדיק