התקשרו עכשיו ואבוא לעזור
דף הבית   »   התקנת מקלחון

התקנת מקלחון

המקלחון הוא תוספת יעילה ושימושית מאוד לכל בית, שעשויה לחסוך הרבה מקום בחדר האמבטיה. לא בכל חדר אמבטיה תושבי הבית מעוניינים להתקין דווקא אמבטיה – אמנם נחמד להשתמש באמבטיה מדי פעם, אבל רוב הזמן, ברוב הבתים, המקלחות הסטנדרטיות נעשות במקלחונים. כאשר מעצבים או משפצים חדר אמבטיה ומעוניינים להציב בו מקלחון, יש מגוון סוגי מקלחונים מהם ניתן לבחור והחלטות שונות שיש לקבל.

התקנת מקלחון
רוצים להתקין מקלחון באמבטיה? מחפשים התקנת מקלחון בתל אביב? התקנת מקלחון נעשית לפעמים ביחד עם הוצאת האמבטיה מחדר הרחצה. למקלחון יש כמה יתרונות על פני אמבטיה והתקנת המקלחון תנוע בין מחירים שונים לפי סוג המקלחון ומיקום המקלחון. בואו נכיר כמה כללים וטיפים של התקנת מקלחון.

 

התקנת מקלחון או אמבטיה – או גם וגם?

התקנת מקלחון לאמבטיה יכולה להוות תחליף לאמבטיה, אבל לא תמיד. יש משפחות אצלן מתאים יותר להתקין מקלחון, בעיקר כאשר הילדים גדולים ולא זקוקים לאמבטיה. חשוב לזכור שאמבטיית רחצה תופסת יותר נפח מאשר מקלחון.

חלקים וכלי עבודה להתקנת מקלחון
לעומת זאת בבתים עם ילדים פעמים רבות קיימת העדפה לאמבטיה – הילדים אוהבים להתרחץ באמבטיה ונוח למבוגרים להשגיח עליהם באמבטיה. לכן, בחלק מהמקרים מומלץ להתקין בחדר הרחצה גם מקלחון וגם אמבטיה. כאשר אתם שוקלים האם להתקין אמבטיה או מקלחון נמליץ לשקול גם את נוחות השימוש בהתחשב בילדים הנמצאים בבית, גם את המקום העומד לרשותכם בחדר הרחצה וגם את מידת העדיפות שלכם כמבוגרים: באיזו תדירות אתם מעדיפים לעשות אמבטיה במקום להתקלח במקלחון.

 

האם ניתן לרחוץ ילדים במקלחון?

על מנת שיהיה ניתן לקלח ילדים קטנים במקלחון, חשוב לעצב את רצפת המקלחון בצורת קעורה, על מנת למנוע החלקה. יש לזכור שבניגוד לאמבטיה – במקלחון אין סכנת טביעה, אך האמבטיה מאפשרת להשגיח על הילדים ולסייע להם להתנקות בצורה יסודית יותר. במידה ותתקינו מקלחון שישמש את הילדים נמליץ לצייד אותם בכפכפים מונעי החלקה, להרגיל אותם להתקלח בלי להשפריץ אל חדר האמבטיה, ולתרגל יחד איתם פתיחה וסגירה של דלתות המקלחון למניעת נזילות ותאונות.

 

בשביל הבטיחות – מומלץ להוסיף אגנית למקלחון:

התקנת מקלחון עם אגנית מומלצת לשם שמירה על הבטיחות. האגנית היא משטח מחרס או מחומר אקרילי שמגביה את השוליים של המקלחון ומונע הצפה של כל חדר הרחצה. התקנת האגנית חשובה למניעת החלקה של ילדים או מבוגרים בחדר הרחצה. שקלו האם תרצו להתקין אגנית לפי מספר הילדים והקשישים בבית. קחו בחשבון שהאגנית נוטה להתלכלך ביתר קלות ולצבור עובש בסדקים, ולכן היא תדרוש מכם לנקות בתדירות גבוהה.

 

כדאי להוסיף ספסל למקלחון:

הוספת ספסל למקלחון מומלצת, במיוחד בבית של מבוגרים. כאשר המקלחון משמש קשישים, חשוב מאוד להוסיף ספסל. העמידה הממושכת בעת המקלחת לא בריאה לקשישים. גם לצעירים וגם לבוגרים יותר נוח לשבת בעת המקלחת מאשר לעמוד.
לא בכל מקלחון תתאפשר התקנת מקלחת, בעיקר בשל חוסר מקום: מקלחון משולש או מתקפל מותקנים על פי רוב בחדרי רחצה צפופים בהם יש צורך בחיסכון במקום. במקרה כזה, כאשר מדובר בדירה של קשיש שזקוק למקום ישיבה בזמן המקלחת אך אין מספיק מקום לספסל מקלחון – נמליץ להציב כיסא פלסטיק ליד המקלחון אותו ניתן להכניס פנימה בכל מקלחת. רצוי להדביק לרגלי הכיסא קצוות מונעי החלקה.

 

לא מומלץ להתקין מקלחון על חלון:

התקנת מקלחון על חלון אינה מומלצת. עצם קיומו של החלון הצמוד למקלחון, עלול לפגוע בפרטיות של המתרחץ. אולם גם אם החלון עשוי מזכוכית אטומה, עדיין נכנסת רוח אל המקלחון. הרוח מקררת את המתרחץ ועלולה לגרום למחלות.

 

האם ניתן להתקין מקלחונים על קרמיקה?

התקנת מקלחון על קרמיקה אינה מומלצת. לעיתים החריצים בין רצפות הקרמיקה אינם אטומים דיים, ויכולים לגרום להצפות לשכנים בקומה למטה. רצפת הקרמיקה בחדר הרחצה אינה בטיחותית ועלולה לגרום להחלקה. ממרצפת קרמיקה המים יוצאים יותר בקלות מהמקלחון, אל תוך חדר הרחצה.

 

התקנת מקלחון בעיצוב ובהתאמה אישית:

רוצים להתקין בחדר הרחצה מקלחון בעיצוב אישי? אחת הדרכים לכך היא התקנת מקלחון חמת. תוכלו לבחור האם לשים קירות זכוכית סביב המקלחון, או קירות זכוכית לבנה, או קירות פלסטיק לבן. תוכלו לבחור את סוג ידית הרחצה.
ניתן לבחור בין מספר סוגי זכוכיות לדלתות וקירות המקלחון: זכוכית שקופה, שנותנת תחושת מרחב אך פחות פרטיות, זכוכית שקופה מקושטת – מעניקה נופך עיצובי מיוחד למקלחת – זכוכית חלבית – מעניקה תחושת פרטיות אך מקטינה את המרחב, וזכוכית מחוספסת – בניגוד לזכוכית חלבית היא אינה אטומה לחלוטין אבל בכל זאת לא ניתן לראות בעדה ולכן מעניקה פרטיות.
בנוסף, ניתן לבחור בין מספר סוגי מקלחונים בהתאם למקום בחדר ולהעדפות העיצוביות שלכם: מקלחון מתקפל מאפשר לחסוך במקום עם דלתות שמתקפלות כלפי פנים ונפתחות בכניסה למקלחת, מקלחון בעל דלתות הזזה מאפשר חסימה טובה של המים ברצפת המקלחת ומקלחון דלת מאפשר סביבה נקייה יותר אך דורש יותר מקום בכניסה למקלחת.

למידע נוסף: קיר זכוכית למקלחת (יותר אלגנטי ועמיד)

השוואת מחירים של התקנת מקלחון:

התקנת מקלחון במקום אמבטיה תהיה יותר יקרה מאשר התקנת מקלחון בלבד. הסיבה לכך היא זמן העבודה של הוצאת האמבטיה.
הדרך הכי זולה להתקנת מקלחונים היא התקנת ברז המקלחון בלבד. התקנת מקלחון פרופילון מייקרת את המחיר. מחיר ההתקנה ייקבע לפי סוג החומר ממנו מכינים את מחיצות המקלחת.
התקנת מקלחון חזית שאינו צמוד אל קירות חדר הרחצה יקרה יותר מהתקנת מקלחון פינתי, כשחלק מקירות המקלחון הם קירות חדר הרחצה.
התקנת מקלחון עם אגנית יקרה יותר מהתקנת המקלחון על רצפת קרמיקה, אך בטוחה יותר.
ככלל אצבע ניתן לומר שמחיר מקלחון סטנדרטי יתחיל בכ-2,000 שקלים בנוסף למחיר התקנה של כ-200-600 ₪, כאשר תוספות (שינוי גודל, עיצוב אישי, דלתות מיוחדות) ייקרו את המחיר.
בהצלחה!

 

תכנים קשורים ומשלימים:

התקנת כיורי מטבח וכיורי אמבטיה

התקנת אסלה: מגוון אפשרויות וההבדלים בינהם

שיפוץ חדר אמבטיה ומקלחת

פתיחת סתימות באמבטיות

התקנת אמבטיה יצאת צדיק [מדריך מקיף]

התקשרו עכשיו ואבוא לעזור