התקשרו עכשיו ואבוא לעזור
דף הבית   »   דוד התפוצץ: תיקון דוד שמש או דוד ביתי שהתפוצץ

דוד התפוצץ: תיקון דוד שמש או דוד ביתי שהתפוצץ

מכירים את המצב הלא נעים שדוד מתפוצץ? לפעמים, פיצוץ של דוד מים, יכול להיות גם מסוכן.
תלוי אם הדוד שהתפוצץ, הוא דוד השמש, או הדוד הביתי. בדרך כלל, דודי מים שמתפוצצים, הם דודים ישנים. בדרך כלל, הפיצוץ נעשה מהתחממות יתר של המים בדוד, הגורם ללחץ מים חזק בתוך הדוד.

 

מידע וטיפול כאשר דוד שמש התפוצץ

מה קורה כאשר דוד שמש התפוצץ?

דוד שמש התפוצץ? לא מסוכן, אך לא נעים. לרוב, הדירות שמתחת לגג, יסבלו מרטיבות, בגלל תיקון הדוד. פעמים רבות, הצטברות קרח או שלג על הגג, יגרמו לפיצוץ של דוד השמש.

 

האם ניתן לתקן דוד שמש שהתפוצץ?

לפעמים, צנרת הדוד מתפוצצת, ולא הגוף של הדוד. במצב זה, מחליפים את צנרת הדוד בלבד. אולם, במצב בו דוד השמש ניזוק בצורה קשה, יותר זול ומשתלם לקנות דוד שמש חדש.

 

מה קורה כאשר דוד המים הביתי מתפוצץ?

דוד חשמל בבית התפוצץ? לא נעים, וגם מסוכן. מהדוד המתפוצץ, משפריצים מים חמים לכל עבר. במצב זה, חשוב להרחיק את כולם מאזור הדוד, ולסגור את ברז המים הראשי של הדירה. חשוב למנוע השפרצה של מים חמים לכל עבר.

 

עלות תיקון הדוד, כלולה בביטוח דירה:

אם יש לכם פוליסת ביטוח דירה עדכנית החל מ2017, כלול בביטוח גם השתתפות בתיקון דודים ונזקים הקשורים במים.

 

איך מונעים בעתיד מצב בו הדוד מתפוצץ?

על מנת שתמנעו בעתיד מצב בו דוד המים הביתי, או דוד השמש המותקן מתפוצץ, יש צורך לבצע כמה פעולות תחזוקה שוטפת של הדוד:

התקנת שסתום לחץ: על מנת שלא יוצר מצב נוסף בו לחץ המים מפוצץ את הדוד, יש להתקין בדוד שסתום לחץ. כאשר יש לחץ מים, השסתום נפתח, ומעט מים יזלגו בצורה מבוקרת דרך הצינור, עד לשחרור לחץ המים.

טיפול תחזוקה משמר: על מנת שלא יהיה בעתיד מצב בו דוד חשמלי התפוצץ, יש צורך לבצע טיפול תחזוקה שוטפת של הדוד. יש צורך להסיר אבנית, לבדוק את חוזק ויציבות הדוד ואת חיזוקי הצנרת. בדוד שמש, יש צורך לנקות את הקולטים, כחלק מהתחזוקה השוטפת של הדוד.

התקשרו עכשיו ואבוא לעזור