מערכת הביוב היא אחת המערכות החשובות הקיימות כיום. היא מנקזת את הנוזלים ומי השופכין ומאפשרת לנו לנהל את חיינו באיכות גבוהה וללא הפרעות כמעט. כאשר בונים מרכז קניון או בניין מגורים חדש, יש צורך להזמין אינסטלטורים מומחים כדי להעביר את קווי הביוב החדשים. רק אינסטלטור מקצועי יוכל לטפל במערכת הביוב במהירות ולהתקין את הקווים בזמן קצר.

תיקון קווי ביוב

תיקון קווי ביוב

שלבי התקנת ביוב

כדי להתקין נכונה את קווי הביוב, יש צורך לבצע פעולות של איסוף מידע ותכנון. אלה כמה מבין השלבים העיקריים שלפיהם עובדים אינסטלטורים מומחים:

בדיקת השטח – לא ניתן להתקין קווי ביוב מבלי לבדוק תחילה את השטח. לשם הבדיקה חשוב לאסוף מידע רלוונטי על תנאי השטח: מהו סוג האדמה באזור זה? האם מדובר בשטח סלעי או באזור בוצי? האם יש מבנים אחרים בסביבה והיכן הם ממוקמים? האם קיימים עצמים שיכולים להפריע למהלך התקנת קווי הביוב? האם ניתן לקדוח בקלות או שיש צורך להשתמש במכשור מיוחד?

שלב התכנון – בשלב זה מתכננים את מהלך העבודה: האם הקידוחים ייעשו ביום או בלילה? לאיזה עומק יש להגיע כדי להעביר את מערכת הביוב? האם יש צורך לנקות את השטח מפסולת, בניינים ישנים או שורשי עצים?

סורקים את השטח – האינסטלטורים ואנשי המקצוע השונים משתמשים באמצעים אלקטרוניים משוכללים כדי ללמוד יותר על שטח הקידוח. שיטות אלה יכולות להיות שימוש במצלמה תרמית שיכולה לסייע באיתור עצמים במעמקי האדמה בעזרת גלים אינפרה אדומות, או תוך שימוש בטלוויזיה במעגל סגור.

מתחילים לעבוד – לאחר ביצוע כל הבדיקות המקיפות, ניגשים האינסטלטורים לביצוע ההתקנה עצמה הכוללת חסימת כבישים במקרה הצורך, קידוח והעברת הצנרת.

 

טיפול בצנרת ישנה

האינסטלטורים אינם עוסקים רק בהתקנת קווי ביוב, אלא גם בתיקון תקלות במערכת הביוב. כאשר מדובר בצינורות ביוב ישנים, יש צורך לבצע בדיקה מקיפה באמצעות מצלמה תרמית או מצלמה אופטית. במקרים קיצוניים של שחיקה טוטלית, מוכרחים להניח קווי ביוב חדשים. נוסף על כך, תפקידו של אינסטלטור בחולון הוא לבצע בדיקה תקופתית של מערכת הביוב. בעזרת השימוש במצלמה אופטית, יכול האינסטלטור לבחון את הפגמים של צינורות מערכת הביוב ולתקן אותם במקרה הצורך.

כשהביוב עולה על גדותיו

האינסטלטורים נקראים לסייע גם במקרים שבהם עולה ריח חזק ממערכת הביוב או כאשר הביוב עולה על גדותיו. במקרים קיצוניים אלה משתמשים האינסטלטורים בביובית, שהיא משאית מיוחדת לשאיבת התכולה של הביוב, כדי להוציא את הגורמים החוסמים את מערכת הביוב, וביניהם מי שופכין, שורשים רקובים של צמחים, פסולת המורכבת מניירות או בדים, פירות וירקות רקובים או נבלות של בעלי חיים.