התקשרו עכשיו ואבוא לעזור
דף הבית   »   החלפת צנרת בבית

החלפת צנרת בבית

בניינים רבים ובתים בארץ, הינם ישנים. גם צנרת המים בבניינים אלו, הינה צנרת ישנה. ולכן, קורה לעיתים קרובות שמערכת שלמה של צנרת מים ישנה מתקלקלת, ואז יש צורך לבצע החלפת צנרת מים כללית.

החלפת צנרת בבית – נקודות חשובות

מתי מזהים שהצנרת של הבית מתקלקלת?

לא קשה לזהות צנרת ישנה ורקובה של מים. אפשר לזהות את הצנרת הרקובה, לפי הרטיבות וסביבה, וצבעים של עובש. פעמים רבות, יהיה ריח עובש, רטיבות וריקבון, באזור הצנרת הרטובה. לפעמים, הבעיה בצנרת היא נקודתית. כדי לבדוק מה היקף הנזילה הפנימית, יש להשתמש במצלמה תרמית.

 

לא תמיד, צריך לחכות לריקבון בצנרת הישנה:

לא תמיד, צריך לחכות לריקבון של צנרת המים הישנה. אפשר לבצע מראש החלפת צנרת מים ישנה, בצנרת מים חדשה. הסיבה לכך היא, שכאשר מבצעים מבעוד מועד, החלפת צנרת מים ביתית, מחיר מתייחס רק להחלפת הצנרת. אולם, כאשר מחליפים את צנרת המים לאחר שנוצר עובש בקירות או ברצפה, המחיר יהיה יקר יותר, בגלל שיכלול הוצאת עובש.

 

חשוב להחליף צינור מים חמים ישן:

חשוב לבצע החלפת צנרת מים חמים, כאשר הצינורות הם ישנים. החומר ממנו עשויים הצינורות הישנים, שונה מהחומר ממנו עשויים הצינורות החדשים. הצינורות הישנים, עשויים מגומי. כאשר הצינור מתבלה, עלול להיווצר בו חור, ואז, עלול זרם מים חמים לצאת מהצינור לכל עבר, ואף לגרום לכוויות.

לעומת זאת, לצנרת החדשה יש תקן חובה. הצנרת החדשה עשויה מפלסטיק. לכן, כאשר מבצעים החלפת צנרת מים, צנרת פלסטיק תונח במקום צנרת הברזל, או צנרת הגומי. בדירה, יותקן ארון מים ראשי, עם מפצל.

 

מי מבצע החלפת צנרת מים?

החלפת צנרת מים ביתית, מתבצעת על ידי אינסטלטור מקצועי. מומלץ, לקחת אינסטלטור אשר למד היטב את המקצוע, ויש בידו רישיון מתאים. אם אתם מזמינים אינסטלטור שאתם לא מכירים, מומלץ לבדוק בגוגל שאין המלצות שליליות על האינסטלטור, אלא המלצות חיוביות של גולשים.

אינסטלטור מקצועי, מומחה לא רק בביצוע החלפת צנרת מים ביתית, אלא בהחלפת צנרת מים ראשית, של כל הבניין. ביצוע החלפת צנרת המים הראשית מורכבת יותר. על האינסטלטור להיות זהיר ביותר, על מנת לא לפגוע בצנרת של הדירות בבניין, ובאפשרות זרימה שוטפת של המים אל הדירות בבניין.

 

כמה עולה החלפת צנרת מים?

מחירון החלפת צנרת מים, הינו דינמי ומשתנה. כל אינסטלטור יגבה סכום אחר. אמנם, יש טווח מסוים של מחירי החלפת צנרת מים, אך עדיין הפער נע בסכום של מאות שקלים ומעלה. ראשית כל, היקף העבודה, קובע את המחיר. יש הבדל, בין החלפת כל צנרת המים בבית, לבין החלפת הצנרת באזורים מסוימים, כמו שירותים ואמבטיה.

גם לגודל הדירה, יש השפעה על המחיר. החלפת צנרת מים בדירה קטנה, תהיה זולה יותר מהחלפת צנרת מים בדירה גדולה. החלפת צנרת מים בבית פרטי של 2 קומות ומעלה, יכולה להיות יקרה מאוד.

כאשר מבצעים החלפת צנרת מים ראשית של כל הבניין, מתחלקים ביניהם הדיירים בצורה שווה, בהוצאה הכספית על החלפת הצנרת. לפעמים, מומלץ לוועד הבית להביא לדיירי הבניין כמה הצעות מחיר כתובות, של החלפת הצנרת הראשית.

קל לזהות נזילה ורטיבות בצינור. לרוב, נזילות אלו יהיו בגלל חור בצינור. בצנרת מים ישנה של דירה, יהיה צורך בהחלפה של כל הצנרת הביתית. ההחלפה תיעשה על ידי אינסטלטור מקצועי. מחירי החלפת הצנרת, מושפעים מנתונים שונים, כמו גודל, והיקף העבודה. במקרה של נזילה בצנרת הראשית של הבניין, יתחלקו הדיירים בניהם בעלות הזמנת האינסטלטור.

התקשרו עכשיו ואבוא לעזור