התקשרו עכשיו ואבוא לעזור
דף הבית   »   פעולות שימור דוד שמש

פעולות שימור דוד שמש

דוד השמש הוא אחת ההמצאות החסכניות ביותר הקיימות בעולם. הוא מאפשר לנצל את האנרגיה של השמש, לחסוך בתשלום עבור החשמל ולשמור על איכות הסביבה. עם זאת, לעתים גם דוד השמש סובל מתקלות. דוד השמש אמנם פגיע פחות מחברו הדוד החשמלי, אך הוא נוטה להישחק עם הזמן. דיירים רבים מגלים לא פעם שדוד השמש שלהם אינו מספק מים חמים גם ביום חם במיוחד, ולכן הם נאצלים להזמין שירותי אינסטלטור ברמת גן.

פעולות שימור דוד שמש

כיצד ניתן להאריך את חייו של דוד השמש

כל דייר יכול להיות אחראי על הזמנת אינסטלטור רמת גן מקצועי אשר יבצע בדיקה תקופתית של דוד השמש אחת לשנה או שנתיים. פעולה פשוטה זו יכולה לחסוך בהוצאות מיותרות על תיקונים מורכבים, ולא תשאיר אתכם ללא מים חמים באמצע יום חורף סוער. נוסף על כך, יש לשים לב לכך שהטכנאי המחליף את הדוד מציע הצעות הגיוניות. קיימים טכנאים בלתי מקצועיים ובלתי ישרים אשר מציעים החלפה יקרה של דוד השמש, גם כאשר יש צורך בתיקון פשוט ומהיר. מומלץ לבחון אם הטכנאי מתחמק משאלות מקצועיות, ולפנות לטכנאי אחר ברגע שמתעורר חשד.

להכיר את המבנה של דוד השמש

אלה כמה דגשים אשר יעזרו להכיר את דוד השמש ולהסביר את התקלה לאינסטלטור כבר בשיחה הטלפונית הראשונית עמו:

  • האוגר – גוף זה מונע מהמים שבדוד להתקרר, בייחוד בתקופת החורף. אוגר איכותי יכול להגן על הדוד מפני חדירתם של מי גשמים ולהקטין את הערבוב שבין המים הקרים למים החמים של הדוד. אוגר תקין וטוב העומד בדרישות התקן של ישראל יכול לעמוד בפני הלחץ שמפעילים המים החמים מבלי לגרום להתפוצצות הדוד.
  • קולט – מאפשר קליטה טובה של קרני השמש באמצעות לוח פח. החום עובר מלוח זה אל צינורות המים, וכך בזכות קרני השמש אנו יכולים ליהנות ממקלחת חמימה ונעימה. את הקוטל מתקין אינסטלטור ברמת גן על הגג בזווית של כ-40 מעלות בפנייה לכיוון דרום.
  • צנרת הדוד – צינורות הדוד מחברים את האוגר לקולט, ומהאוגר המים החמים מוזרים אל האמבטיה של דיירי הבית. צינורות אלה עשויים מחומר אשר יכול לעמוד בטמפרטורה של 90 מעלות. חומר זה עשוי להיות נחושת, ברזל או פלסטיק. הצינורות אשר תפקידם להוביל את המים החמים עשויים מחומר מיוחד המבודד אותם, בעוד הצינורות המובילים את המים הקרים אינם מצופים בחומר זה.

לסיכום, כדי לשמור על פעילותו התקינה של דוד השמש חשוב לקרוא לאינסטלטור מקצועי אשר יבצע בדיקה ויטפל בתקלה בעת צורך. חפשו אינסטלטורים באינטרנט, התייעצו עם חברים ובלבד שתמצאו את איש המקצוע המתאים עבורכם.

התקשרו עכשיו ואבוא לעזור