התקשרו עכשיו ואבוא לעזור
דף הבית   »   המדריך המלא לפתיחת סתימות

המדריך המלא לפתיחת סתימות

הסתימות מהוות מטרד בבית. לא אחת מזמינה משפחה אינסטלטור בגבעתיים כדי שיוכל לפתוח סתימה קשה בכיור האמבטיה או המטבח. חור הניקוז יכול להיסתם בגלל שאריות מזון או שיער אשר מונעות את מעבר המים. במקים אלה ניתן להתגבר על הסתימה על ידי ניקוי ידני. עם זאת, סתימות במערכת הביוב הן בעיה גדולה יותר המצריכה את עזרתו של אינסטלטור מקצועי.

המדריך המלא לפתיחת סתימות

כך תפתחו את הסתימות בבית

לפני שאתם קוראים לשירותו של אינסטלטור מקצועי, אלה כמה טיפים שיעזרו לכם לפתוח את הסתימה בכיור:

  • פתיחה באמצעות כלים – לשם כך תזדקקו לפומפה או לנחש (כלי מתכת דמוי ספירלה שאפשר לסובב עד שהסתימה תיפתח). עבודה באמצעות פומפה דורשת שימוש בכוח רב יותר. יש צורך להצמיד את הפומפה לחור הניקוז ולפמפם עד להוצאת החומרים החוסמים אותה.
  • להמיס את הסתימה – תרופת סבתא שעובדת במקרים רבים: מרתיחים קומקום מים שלם ושופכים לתוך חור הניקוז. פעולה זו ממיסה את מרבית החומרים ומשחררת את המים. יש השופכים כפית סודה ומעט חומץ ורק לאחר מכן את המים הרותחים, במטרה להשיג תוצאות טובות יותר.
  • שימוש בחומרים כימיים – בסופר או במכולת הקרובה ניתן למצוא חומרים כימיים הממיסים את החומצה. מי שמחפש אופציה זולה יותר, יוכל להשתמש באקונומיקה.
  • לפרק את הצינור – אם אינכם יודעים איך לעשות זאת, מומלץ לקרוא לאינסטלטור גבעתיים מקצועי ולא לגרום לנזק מיותר. אך אם אתם יודעים בהחלט מה אתם עושים, הצטיידו בכפפות טובות, קחו מפתח שוודי והתחילו לפרק את הצינורות כדי להוציא מתוכם את כמויות החומרים שהצטברו בחודשים האחרונים.

מתי צריך לקרוא לאינסטלטור

אם אינכם מצליחים לפתוח את הסתימה למרות המאמצים העילאיים, או אם אתם מבחינים במים העולים מן הביוב וחוסמים את כיור המטבח שלכם, זה הזמן לקרוא לאינסטלטור. האינסטלטור יגיע במהירות כדי לאבחן את הבעיה ויפתח את הסתימה במיומנות. אם מדובר בסתימה קלה, ישתמש אינסטלטור בגבעתיים בכלים משוכללים כדי לנקות את צינורות הביוב, ועל הדרך לתקן בעיות בצנרת. מנגד, אם מדובר בסתימה קשה, כמו זו שבה נתקלים האינסטלטור במפעלי תעשייה גדולים, יהיה צורך להזמין משאית מיוחדת לשאיבת מי ביוב – הביובית.

מדוע הביוב נסתם

צינורות הביוב בבניין מגורים משותפים לדיירים רבים. כאשר כל אחד מבין הדיירים משתמש בהם, הם נוטים להיסתם לעתים קרובות ומספקים בכך עבודה רבה לאינסטלטורים. הצינורות מתבלים לאורך השנים ונסתמים בסופו של דבר בשל החומרים העוברים בהם הכוללים שומנים, פירות וירקות מרקיבים, מוצרי מזון מקולקלים, הפרשות או שאריות של חומרי ניקוי.

התקשרו עכשיו ואבוא לעזור