התקשרו עכשיו ואבוא לעזור
דף הבית   »   התקנת מדיח כלים / הכנה למדיח כלים – יצאת צדיק

התקנת מדיח כלים / הכנה למדיח כלים – יצאת צדיק

בין אם אתם צריכים לבצע הכנה למדיח כלים או שאולי יש לכם הכנה ונדרשת התקנת מדיח כלים המאמר הזה יעשה לכם סדר בכל התהליך ובכל מה שנדרש מכם.התקנת מדיח כלים

אם תשאלו אותנו, האישה שאנחנו חייבים לה את חיינו היא ג'וזפין קוקרן – מי שהמציאה את מדיח הכלים. ג'וזפין האמריקאית הבחינה שבזמן שהיא שוטפת את כלי החרסינה שלה רבים מהכלים נשברים, אז היא החליטה למצוא לכך פתרון והמציאה את מדיח הכלים. בשנת 1886 נבנה האבטיפוס הראשון של מדיח הכלים, ומאז ההמצאה הזאת הפכה את החיים של האנושות לקלים הרבה יותר.

אז אם החלטתם להתקין במטבח שלכם מדיח כלים ולחסוך זמן ומאמץ על שטיפה ידנית, הנה לפניכם המדריך המלא להכנה למדיח כלים:

בחירת מדיח בגודל הנכון
ראשית, לפני שאתם מתחילים במלאכת התקנת המדיח, חשוב שתוודאו שהמדיח שאתם מעוניינים לרכוש אכן מתאים למטבח שלכם. קיימים שני גדלים למדיח: מדיח רחב שרוחבו 60 סנטימטרים ומדיח צר שרוחבו 45 סנטימטרים. מדדו עם סרט מדידה את האזור שמתחת לכיור בארון המטבח שלכם לפני הרכישה.

נקודת חשמל למדיח
המדיח חייב להיות מחובר לשקע כדי לעבוד, אז ודאו שיש לכם שקע מתחת לכיור. אם לא קיים שקע, ניתן להזמין חשמלאי שיטפל בכך.

הכנת נקודת מים
אם תהיתם מאיפה מגיעים המים ששוטפים את הכלים במדיח, אז התשובה היא שהם מגיעים מהצנרת של המים הקרים בביתכם. תוכלו לחבר את המדיח לנקודת מים נפרדת שתשמש אך ורק את המדיח. אם אין לכם אחת כזאת, ניתן להזמין אינסטלטור שיתקין נקודה כזאת.

אפשרות אחרת היא לחבר את המדיח לנקודת מים שכבר קיימת ושאליה מחובר הברז בכיור. כדי לעשות זאת, עליכם להתקין על נקודת המים ברז משולב בעל שתי יציאות – יציאה אחת לברז ויציאה שנייה למדיח. אם יש לכם ברז סוללה – ברז שמותקן על הקיר, יש להתקין את הברז המשולב על ברז הכיור.

לברז משולב יש יתרון משום שהוא זול יותר מהתקנת נקודת מים נפרדת. החיסרון שלו הוא שהברז המשולב עלול להכביד על נקודת המים ונוטה להתקלקל לעיתים קרובות יותר.

הכנת נקודת ביוב
בעת הפעלת המדיח, על הלכלוך בצלחות אמור להגיע לביוב. לצורך כך, עליכם לחבר את המדיח לסיפון, הלא הוא המיכל הלבן שממוקם מתחת לכיור. ניתן לרכוש בחנות אינסטלציה סיפון ולהזמין אינסטלטור שיתקין את הסיפון.

ביצוע קידוח
כעת, כשכל הנקודות של המדיח קיימות ומוכנות, זה הזמן לחבר את המדיח לכל הנקודות. עליכם לבצע קדיחה בסוקל (זהו המשטח בו נמצאים ארונות המטבח) או בארון המטבח עצמו. לאחר הקידוח תוכלו להעביר את כל הצינורות המתחברים למדיח – צינור החשמל, המים או הביוב. אם יש לכם מקדחה טובה וחוש טכני תוכלו לקדוח בעצמכם, ואם אתם חוששים לבצע זאת, תוכלו להזמין בעל מקצוע שיעשה את העבודה.

בדיקות והכנות אחרונות
לפני שאתם מכניסים את המדיח לארון המטבח, חשוב מאוד לוודא שהוא פועל היטב ושאין שום תקלות. הפעילו את המטבח בטרם אתם מכניסים אותו למקום ובדקו שהמדיח לא מטפטף. לאחר מכן, כדאי לוודא שהצינורות של המדיח לא מסובבים או מפותלים כדי למנוע תקלות במדיח בעתיד. דרך נוספת לצמצם את הסיכון לתקלות היא לנקות מהארון שאריות של לכלוך, מים או עץ לפני ההכנסה של המדיח.

הזמנת אינסטלטור
זהו. הגענו לשלב המיוחל של הכנסת המדיח. מומלץ להזמין אינסטלטור יצאת צדיק שיכניס את המדיח לארון המטבח. חשוב מאוד לבחור אינסטלטור אמין, מנוסה ומקצועי. ערכו מחקר ברשת על אינסטלטורים המתמחים בהתקנת מדיח ובדקו אילו המלצות וחוות דעת יש על האינסטלטור ב"גוגל לעסק שלי" (My Google Business). העדיפו להזמין רק אינסטלטורים שקיבלו לפחות ארבעה כוכבים והתרחקו מאינסטלטורים שקיבלו ביקורות שליליות רבות. בנוסף, כדאי לחפש המלצות על אינסטלטורים ברשתות החברתיות.

חשוב מאוד לערוך השוואת מחירים בין שירותי התקנת מדיח כלים של לפחות שלושה בעלי מקצוע. המחיר הבסיסי של התקנת אינסטלטור לנקודות החיבור השונות הוא בין 300 ל-400 שקלים. על הכנות למדיח תידרשו לשלם תוספת תשלום. כך לדוגמה, המחיר של התקנת ברז משולב הוא בין 50 ל-100 שקלים. המחיר של החלפת סיפון הוא בין 100 ל-150 שקלים. המחיר של קידוח בארון המטבח הוא כ-100 שקלים.

מצאתם אינסטלטור? לאחר שהאינסטלטור הגיע לביתכם והכניס את המדיח, הפעילו בשנית את המדיח כדי לוודא שהכל תקין והוא פועל כראוי. בהצלחה!

צריכים ייעוץ אישי / שירות אישי?
דברו איתי אני לרשותכם: 072-392-655

אורן רדה האינסטלטור

 

קשור לנושא:

החלפת סיפון

התקשרו עכשיו ואבוא לעזור