התקשרו עכשיו ואבוא לעזור
דף הבית   »   החלפת סיפון יצאת צדיק

החלפת סיפון יצאת צדיק

סיפון הוא צינור מיוחד שנמצא בסמוך למקורות המים הביתיים, שתפקידו להעביר את המים המשומשים לעבר הביוב. הסיפון קיים במטבח ובאמבטיה, וניתן לראותו מתחת לכיורים ובסמוך לאסלה בשירותים. כאשר מתגלות בעיות בסיפון, מומלץ לקרוא לאינסטלטור מקצועי ומוסמך שיטפל בבעיה בהקדם. לעיתים ניתן לתקן אותו לבד ולעיתים יש צורך להחליף את הססיפון.

 

אילו בעיות עלולות להופיע בסיפון?

המים בבית נמצאים בשימוש תדיר ויומיומי, וכך גם הסיפון "עובד" ללא הרף כשדרכו זורמים המים לערב הביוב. בכיור במטבח ובאמבטיה הוא מונח כאמור מתחתם, והמים מגיעים אליו דרך חור הניקוז, ומשם עליו להעבירם במהרה לביוב. השימוש היומיומי הזה עלול ליצור בלאי ותקלות שונות שקורות בדרך כלל לסיפון.

אחת הבעיות היא נזילה בסיפון המתרחשת בגלל סדק, או חלק שיצא ממקומו, נפתח או נקרע. בעיה נוספת היא סתימה בסיפון – היא נוצרת בשל הצטברות של לכלוך רב מדי בתוכו, שחוסמת את מעבר המים המהיר לכיוון הביוב.

כאשר קורות תקלות של סתימה ונזילה בסיפון שבכיורים, מומלץ לבצע החלפת סיפון מתחת לכיור. אינסטלטור מקצועי יבצע את העבודה ואף יתקין סיפון חדש שמתאים למערכת. הוא יוכל גם לעדכן ולהמליץ על צינור חדש שמתאים יותר למבנה הבית.

לעיתים כאשר מתרחשת סתימה בסיפון ניתן פשוט לפתוח אותה ואז הסיפון יעבוד כרגיל. חילוץ הסתימה ייעשה לאחר פתיחת הסיפון והוצאת החומר הרב שהצטבר בצינור ובדפנותיו, שכולל שילוב של לכלוך ושומן. גם לפעולה זו מומלץ להזמין אינסטלטור שיוכל לבצע את העבודה ביעילות מירבית ללא נזקים מיותרים. לאחר ביצוע העבודה – החלפת סיפון או תיקונו – האינסטלטור המיומן יבצע בדיקה לוודא שהסיפון תקין ופועל היטב ושאין בעיות נוספות.

 

אילו סוגי סיפון קיימים?

יש כמה סוגי סיפון. הסיפון הכי שימושי בישראל, במיוחד בכיורי המטבח, הוא סיפון פלסטיק אמריקאי שהוא קל לטיפול ולתחזוקה. כאשר מתרחשת בו סתימה, במרבית המקרים האינסטלטור יכול פשוט לפתוח ולהוציא את הלכלוך שפגע בזרימה, ולהשמיש אותו מחדש במהרה. אגב, במטבחים רבים בישראל יש מדיח, ובמקרה כזה הסיפון ינקז גם את מי שטיפת הכלים במדיח באמצעות צינור מיוחד.

 

בחדרי אמבטיה ובשירותים יש במקרים רבים סיפון עשוי ממתכת. קיים בשוק גם סיפון שרשורי שהוא גמיש ומתקפל בדומה לאקורדיון. הגמישות אמנם מהווה יתרון אך מדובר בסיפון שמאופיין בתקלות רבות, דווקא בגלל הזוויות הרבות שלו, ולכן לא מומלץ להשתמש בו בכיורים שהם בשימוש יומיומי.

 

כמה עולה החלפת סיפון?

עלות החלפת סיפון תלויה במורכבות של העבודה, בסוג הסיפון, ובעוד פרמטרים הקשורים לעבודה. המחיר של החלפת סיפון מפלסטיק זול יותר מהחלפת סיפוני מתכת המצויים בדרך כלל באמבטיות ושירותים. המחיר הממוצע להחלפת סיפון מתחת לכיור הוא 350 שקלים, והעלות לתיקון סיפון היא בממוצע 270 שקלים.

 

איך נדע האם יש צורך לקרוא לבעל מקצוע לתיקון או החלפת סיפון?

החלפת סיפון מטבח – הסיפון במטבח נמצא בדרך כלל מתחת לכיור בתוך ארון. מומלץ שהצינור שלו יהיה עבה מספיק להכיל מי פסולת רבים שמגיעים מניקוז הכיור במטבח וכוללים בדרך כלל הרבה שומנים בתוכם.  במקרה של תקלה אנו נבחין שהמים מהכיור לא "יורדים" כמו שצריך, מתנקזים באיטיות ואף נתקעים. קראו לבעל מקצוע כדי לטפל בסיפון ולמנוע החרפה של הבעיה במקרה של נזילה, סתימה וכל בעיה אחרת בה נתקלתם.

החלפת סיפון אמבטיה – הסיפון בחדר האמבטיה בדרך כלל חשוף וממוקם מתחת לכיור. בחדרי אמבטיה בהם יש ארון מתחת לכיור והוא מוטמע בתוכו. נתקלתם בבעיה בניקוז המים בכיור של חדר האמבטיה? קראו לאינסטלטור מוסמך לטיפול מהיר בסיפון ובבעיה.

החלפת סיפון בשירותים – תפקידו של הסיפון הסמוך לאסלה להעביר את מי האסלה ישירות לביוב. מי האסלה מגיעים לביוב בזכות מי הניאגרה שדוחפים אותם לשם. כל נזילה או סתימה מחייבת טיפול של בעל מקצוע לתיקון או החלפת סיפון.

הבחנתם בבעיה בניקוז של המים מהכיורים שלכם במטבח או באמבטיה? שמתם לב שהמים המלוכלכים בשירותים אינם יוצאים לכיוון הביוב כמו שצריך? כנראה שישנה בעיה הקשורה לסיפון.

אורן רדה, אינסטלטור מוסמך וותיק, דור שני לאינסטלטורים, הוא מומחה בטיפול בבעיות אינסטלציה ביתית.

רדה הוא בעל ניסיון וידע רב בטיפולי אינסטלציה של מערכת המים והביוב הביתיים, בכל סוגי הבתים ובניינים – מבתי קרקע ועד מגדלים רבי קומות. בין שירותי האנסטלציה שהוא מתמחה בהם: טיפולים בצנרת מים, תיקון והחלפת סיפון, איתור נזילות, התקנת קווי ביוב, שיפוץ צנרת ראשית, דודי שמש יצאת צדיק, שיפוץ חדרי אמבטיה ושירותים ועוד.

אורן רדה הוא אינסטלטור יצאת צדיק המציע שירות ברמה גבוהה ללקוחותיו. הוא מקצועי, אמין, וגובה מחירים הוגנים.

הוא זוכה לדירוג גבוה ברחבי הרשת והרשתות החברתיות, וניתן למצוא בחיפוש קל באינטרנט המלצות של לקוחותיו הרבים.

 

יש לכם שאלות? רוצים להתייעץ?

אורן – 072-392-6556

התקשרו עכשיו ואבוא לעזור