התקשרו עכשיו ואבוא לעזור
דף הבית   »   פיצוץ בצינור

פיצוץ בצינור

נזילה בצנרת, היא מצב בו יש חור בצנרת המים, כתוצאה מפיצוץ בצינור. הפיצוץ, גורם לטפטוף של המים מהחור בצינור. יש 2 סוגים של נזילות בצנרת:

  1. נזילת מים פנימית
  2. נזילת מים חיצונית

המלצה על אורן רדה - תיקון פיצוץ בצינור

נזילת מים פנימית:

נזילת מים פנימית, היא כאשר החור בצינור מתרחש בתוך צנרת הפנים, והנזילה היא מתחת הקיר או הרצפה. פעמים רבות, לא ניתן לראות מבחוץ את הנזילה. הנזילה יכולה להימשך כמה שבועות מבלי שיידעו על קיומה. על הנזילה, ייוודע כאשר יהיה על הקיר עובש ורטיבות. לכן, בדיקת נזילת מים בצנרת פנימית, תיעשה על ידי טכנאי מוסמך היטב, מומלץ ובעל ניסיון.

 

נזילת מים חיצונית:

נזילת מים חיצונית, מתרחשת כאשר החור נוצר בצנרת חיצונית, ואז רואים היטב את נזילת המים, ואין שום צורך בציוד מיוחד. למשל: נזילה בצנרת כיור. פעמים רבות, הנזילה היא בצינור החיצוני של הכיור, והנזילה נראית וניכרת היטב.

מצב לא נעים, הוא כאשר נוצר פיצוץ בצינור מים בגינה, או פיצוץ בצינור מים או ביוב הראשי ברחוב. כאשר הפיצוץ נוצר בגינה, אזי אמנם לא נעים, ויתכן שנהרס ציוד, אך לפחות חלק מהגינה מקבלת השקיה, והרטיבות מתאדה בסופו של דבר. אולם, כאשר פיצוץ הצנרת נוצר ברחוב, נוצרת רטיבות גדולה, המקשה לעיתים על מעבר עוברים ושבים.

 

נזילה בצינור מים חמים- יכולה להיות מסוכנת:

כאשר יש חור בצנרת מים חמים, ונוצרת נזילה, יש להיזהר. לפעמים, יהיה פרץ של מים חמים, אשר עלול לסכן בכוויות את כל מי שעומדים בקרבת הצינור. לכן, מומלץ מאוד לכל מי שרוכש דירה עם צנרת מים ישנה, להחליף את צנרת הגומי הישנה, בצנרת פלסטיק חדשה. לא מומלץ להמתין עד שיתרחש פיצוץ מים בצנרת הישנה.

 

אז מה עושים כאשר הצנרת מתפוצצת?

פיצוץ בצנרת. מה עושים? מחיר- ייקבע לפי האינסטלטור המטפל. יש להזמין אינסטלטור שיתקן את החור שגרם לפיצוץ בצנרת הבית. לפעמים, הצינור הוא בתקן חדש, והחור הוא קטן. במצב זה, האינסטלטור ישים "ציפור" שתסגור את החור. אולם, אם הצינור ישן ורקוב, יהיה צורך להחליף את כל הצינור.

חשוב להזמין אינסטלטור יצאת צדיק אמין ומקצועי. גם אם אתם במצב של פיצוץ בצינור שמציף את הבית, אל תתפשרו על איכות האינסטלטור.

 

איך יודעים שיש פיצוץ בצינור?

ניתן לדעת על פיצוץ בצינור ב3 דרכים:

  1. סימני רטיבות ועובש.
  2. זרם מים מתפרץ
  3. שעון מים מסתובב מהר.

 

מה עושים כאשר הפיצוץ, הוא בצינור המים של הבניין?

פיצוץ בצינור לפני הצינור באחריות מי? באופן עקרוני, האחריות על וועד הבית של הבניין. וועד הבית, צריך אחת לשבועיים לבדוק את שעוני המים של הבניין. אם שעון המים מסתובב מהר מדי, ניתן להסיק שיש פיצוץ בצינור, ונזילה פנימית. נזילה זו, גם אם אינה נראית לעין כעת, היא תתבטא במחיר גבוה של תשלום על המים בסוף החודש.

עלות הזמנת האינסטלטור, היא על וועד הבית. אם יש מספיק כסף בקופת וועד הבית, אין צורך בתשלום נוסף של הדיירים. יש לזכור, שעדיף לשלם לאינסטלטור על תיקון פיצוץ בצנרת של הבניין, מאשר לשלם כסף רב על המים בסוף החודש.

 

לסיכום:

יש 2 סוגים של נזילות מים: פנימית וחיצונית. ב2 המקרים, יש להזמין אינסטלטור. לפעמים, יהיה צורך רק לסתום חור מקומי בלבד בצנרת. לעיתים, יהיה צורך להחליף את כל הצנרת בבית. כאשר יש פיצוץ בצנרת של כל הבניין, התשלום על עבודות התיקון והאינסטלציה, מוטלות על וועד הבית. לפעמים, יהיה מספיק כסף בקופת וועד הבית, ולפעמים, יצטרכו כל הדיירים להתחלק בהוצאות.

התקשרו עכשיו ואבוא לעזור