התקשרו עכשיו ואבוא לעזור
דף הבית   »   שעון מים מסתובב חופשי ומזייף? כך תערכו בדיקת שעון מים!

שעון מים מסתובב חופשי ומזייף? כך תערכו בדיקת שעון מים!

קיבלתם חשבון מים מוגזם במיוחד, הגבוה בהרבה מהחשבון הממוצע שאתם מקבלים מדי חודש? ייתכן כי יש לכם נזילה סמויה בבית. אפשרות אחרת היא ששעון המים שלכם מזייף ולכן קיבלתם חיוב גבוה מדי לעומת מה שצרכתם בפועל. במקרה של נזילה שאינה נראית לעין, בדרך כלל הנזילה היא מאזור הניאגרה של השירותים או בדוד השמש. ישנם מצבים קשים יותר שבהם הנזילה מגיעה מאחד מצינורות האינסטלציה שבתוך הקיר או שהיא מגיעה מתחת לרצפה. כאשר הנזילה קשה לאיתור, יש צורך להזמין אינסטלטור המשתמש הציוד מקצועי ומתקדם לאיתור נזילות כגון מצלמה תרמית או כלאי לחות. אבל לפני שאתם מזעיקים את האינסטלטור, כדאי שתערכו בדיקה לשעון המים שלכם. כך תוכלו לדעת האם יש לכם באמת סיבה לדאגה.

שעון מים מזייף / מסתובב חופשי

 

מהו שעון מים?

שעון מים הוא למעשה מד מים המיועד למדוד את צריכת המים בביתכם. החיוב על חשבון המים נעשה בהתאם לצריכת המים המתקבלת במדד. קיימים שני סוגים של שעוני מים: שעון מים משויך ושעון מים ראשי. שעון מים משויך זהו שעון המודד את צריכת המים של לקוח אחד בנכס, כלומר של דירה בבניין. שעון מים ראשי זהו שעון המודד את כמות המים המסופקת לכל דירה ואת הצריכה המשותפת של המים לכל הבניין, כולל השקיית חצר הבניין.

שעון המים מורכב ממספר סידורי. מספר זה הוא מעין תעודת הזהות של מד המים, והוא גם מופיע בחשבון המים שנשלח אליכם מתאגיד המים העירוני. בתוך מד המים קיים מד נוסף שעליו מופיעות ספרות שחורות ואדומות. ספרות אלו מציינות את צריכת המים בנכס שלכם לפי ערכים של קוב (כל קוב הוא אלף ליטר). באמצעות קריאת המונה תוכלו לדעת כמה מים צרכתם. במד המים קיים "פרפר מרכזי" – זהו השעון הגדול שאמור להסתובב רק כאשר ישנה צריכה באותו זמן של המים (כלומר שהברז בדירה פתוח). לצד הפרפר המרכזי קיים פרפר קטן. זהו מד שתפקידו לבדוק את התקינות של מד המים. בנוסף, תוכלו להבחין שישנו חץ בשעון המים. החץ מסמן את זרימת המים ועליו להיות מכוון לכיוון הדירה.

 

כיצד עורכים בדיקת שעון מים?

ראשית עליכם לסגור את כל הברזים בבית, ולאחר מכן לגשת לשעון המים המשוייך לדירה שלכם. הביטו בפרפר המרכזי, הלא הוא השעון הגדול שבמד המים. אם השעון מסתובב בקצב מהיר גם כאשר כל הברזים סגורים, ייתכן כי יש לכם נזילה בבית. אז יש צורך להזמין אינסטלטור שיאתר את מקור הנזילה, ימנע את הנזקים שעלולה לגרום הרטיבות וימנע מכם לשלם סכומי כסף נכבדים על חשבון המים.

והנה בדיקה נוספת שיש לערוך, והפוכה מהבדיקה הראשונה – פתחו את אחד מברזי המים בביתכם. לאחר מכן גשו שוב לשעון המים שלכם והביטו בפרפר המרכזי. אם שעון המים אינו מסתובב גם כאשר ברז המים פתוח, ככל הנראה ששעון המים שלכם אינו תקין ויש להחליף אותו. אל תנסו לתקן בעצמכם את שעון המים, אחרת אתם עלולים לגרום לנזק לשעון. במקום זאת, התקשרו לתאגיד המים העירוני שלכם ובקשו שנציג מטעם התאגיד יגיע כדי לבדוק ולטפל בשעון.

 

אם אתם חושדים שיש לכם נזילה סמויה בבית, אתם מוזמנים לפנות לאינסטלטור אורן רדה. הצוות של אורן יגיע אליכם במהירות ויערוך בדיקה לגילוי הנזילה, זאת על ידי שימוש באמצעים מתקדמים כמו מצלמה תרמית או גלאי לחות. אנו נטפל עבורכם בבעיית הנזילה באופן היעיל והמקצועי ביותר. אתם מוזמנים ליצור עמנו קשר ולשים סוף לבעיית הנזילה.

 

לכל שאלה, התייעצות טיפול בשעון מים מזייף תיקון והחלפה צרו איתי קשר.

אורן רדה – אינסטלטור 20+ שנות ניסיון.

072-3926556

 

עוד תכנים קשורים לנושא:

הגברת לחץ מים – הסבר מפורט

פיצוץ בצינור

מד לחץ מים: בדיקת לחץ מים בצנרת הביתית

 

התקשרו עכשיו ואבוא לעזור