התקשרו עכשיו ואבוא לעזור
דף הבית   »   תיקון נזילה בכיור

תיקון נזילה בכיור

הערכת מקור הנזילה

נזילה יכולה להיות מטרד של ממש. חלק גדול מאיתנו מתגורר בדירות שכורות, בהן רמת התחזוקה משתנה. בדירות אלו, לעיתים קרובות בעל הבית נמנע בביצוע שדרוגים בתשתיות, ולכן מצב האינסטלציה הולך ומחמיר עם השנים. הצעד הראשון בטיפול בנזילה בכיור שלנו הוא להעריך מה המקור של התקלה. נזילה יכולה לנבוע בחיבור של ברזי אספקת המים, נזילת ביוב, או פגם מבני במבנה הכיור עצמו. חשוב מאוד להעריך נכון את מקור הבעיה, וכך תוכלו לנסות לטפל בה בעצמכם או להיות לקוחות חכמים יותר כאשר תזמינו אינסטלטור שמטפל בבעיה בשבילכם.

 

טיפים לתיקון פשוט ומהיר

טיפול באופן עצמאי בנזילה הוא אחת החוויות המספקות ביותר. הנזילה מפריעה לחיים בדירה ברמה משמעותית, ולעיתים קרובות מובילה חשבונות מים מנופחים. תיקון מקצועי של נזילה יכול לעיתים קרובות להיעשות באופן עצמאי, אך תיקונים מסובכים יצריכו לרוב התערבות של בעל מקצוע. תיקון נזילה בכיור תלוי במקור הנזילה, כאשר לכל מקור טיפים שונים לתיקון:

בעיה באספקת המים:

בעיה באספקת המים היא לעיתים קרובות הפשוטה ביותר לתיקון. נזילה כזאת תנבע מהברז עצמו, או מאחד משני צינורות האספקה המתחברים אליו מתחת לשיש. בדקו היטב אם צינורות המים חלודים או פגועים. במידה והם שלמים, עליכם לנסות להדק את החיבור שלהם בעזרת מפתח צינורות סטנדרטי. במידה והצינור חלוד או פגוע, ניתן לרכוש צינור חדש, או להחליף את כל הברז כדי למנוע התדרדרות נוספת.

 

נזילה מהניקוז:

נזילה מהניקוז לרוב תדרוש עבודה מעט יותר עדינה. צעד ראשון הוא לשים דלי ריק מתחת למערכת הניקוז כדי לאפשר לכם לעבוד בלי לחשוש מהחמרת המצב. נסו להדק את ההברגות השונות. במידה והבעיה נמשכת, יתכן והבעיה היא סתימה במערכת. במקרה זה תצטרכו להבריג החוצה את הסיפון, ולרוקן את הפסולת שנשטפה אליו וחוסמת אותו. הקפידו לשמור על הגומייה האוטמת אותו. במקרה של חסימה חלקית ניתן לשקול שימוש בסודה קאוסטית.

 

זכרו שלעיתים אין ברירה אלא להזמין בעל מקצוע

לעיתים קרובות ניתן בהחלט לתקן את התקלה באופן עצמאי ללא חשש או הכשרה מיוחדת. עם זאת, ישנם מקרים בהם אין ברירה אלא להזמין בעל מקצוע עם מומחיות בתחום. זכרו התעסקות מוגזמת ללא הידע הדרוש במערכת האינסטלציה שלכם עשויה לגרום לנזקים של ממש, ולעלות תיקון שתאמר בסכומים גבוהים מאוד.

הקפידו לבחור אינסטלטור יצאת צדיק. נסו לשאול מכרים או לחפש ביקורות באינטרנט כך שתוכלו לקבל את הסיוע מבעל המקצוע הטוב ביותר.

 

עוד תכנים בנושאים קשורים:

תיקון בעיות במערכת הניקוז

התקשרו עכשיו ואבוא לעזור