התקשרו עכשיו ואבוא לעזור
דף הבית   »   תיקון בעיות במערכת הניקוז

תיקון בעיות במערכת הניקוז

רבים מאיתנו התמודדו עם בעיות אינסטלציה שונות בצנרת הביתית שלהם, כמו סתימות המובילות להצפות. סתימות עלולות להיווצר בצנרת הביתית כתוצאה מהצטברות של לכלוך, מגבונים שמושלכים לאסלה במקום לפח האשפה, הצטברות של שיערות שנשברו, שמנים ושאריות מזון שנוצרו בכיור המטבח ועוד.

תיקון בעיות במערכת הניקוז

תיקון בעיות במערכת הניקוז על ידי אינסטלטור מקצועי

לצד הטיפול בסתימה בצנרת, חשוב להקדים תרופה למכה ולמנוע מראש בעיות במערכת הניקוז.

 

 

לפניכם כל טעויות תכנון הצנרת שעלולות לגרום לבעיות אינסטלציה:

 

שיפוע הצינור
כאשר אנחנו עושים ספונג'ה בבית, אנו גורפים את המים לחורי ניקוז. אלו חורים קטנים שממוקמים בחדר האמבטיה או במרפסת, והם מאפשרים לנו לנקז בקלות את המים אל מחוץ לבית ולמבנה. לעיתים הצנרת הביתית אינה מונחת כראוי ובשיפוע המתאים. כתוצאה מכך, עלול להיווצר מצב של הפרעה בניקוז המים. המים לא יתנקזו בזווית הנכונה החוצה, ובמקום זאת יחזרו פנימה אל הצינור. זרימת המים הדולחים בצנרת עובדת לפי כוח הכבידה – המים ישאפו תמיד להגיע למקום הנמוך ביותר. לכן, זווית השיפוע של הצנרת צריכה להיות מינימום 2%, כך שהמים הדולחים יזרמו בצורה תקינה. זווית שיפוע נמוכה מדי תוביל לסתימות. בנוסף לכך, חשוב מאוד להקפיד על החיבור בין צנרות המים הדלוחים השונות עד ליציאה למבנה. הזווית של החיבור בין הצנרות צריך להיות בזווית של מינימום 90 מעלות.

 

קוטר צנרת קטן מדי
בעיה שכיחה נוספת היא צנרת ביוב עם קוטר צר מדי. קוטר הצנרת הסטנדרטי המיועד לפינוי מים דלוחים הוא לרוב בין 1.5 ל-2 צול. כאשר ישנו קוטר צר מדי, עלולות להיווצר סתימות לעיתים קרובות במיוחד אם ישנה צנרת רחבה שמעבירה מים לעבר צנרת בקוטר צר ממנה.

 

שימוש בחומרים שאינם מקוריים
בימינו, צינורות הניקוז הביתיות עשויות לרוב מפלסטיק, זאת בשל החסרונות הרבים של צינורות המתכת. בעבר נעשה שימוש בצינורות העשויות מברזל או מגלווניות אך הופסק השימוש בהן בשל הקורוזיה שהן צברו שגרמה לסתימות, והעובדה שהן לא מספיק אמינות. יחד עם זאת, גם כאשר משתמשים בצנרת מפלסטיק חשוב לבחור היטב את החומרים מהם הצנרת עשויה. הצנרת חייבת להיות עשויה מחומרים איכותיים שיבטיחו אורך חיים ארוך. עקב האכילס של צנרת הפלסטיק אלו החיבורים שלה. יש להקפיד על חיבורים מקוריים בצינורות הפלסטיק. חומרים מקוריים משפיעים על התחזוקה של הצנרת ומצמצמים את הסיכון לנזילות ואף לפיצוץ בצנרת. לעומת זאת, התקנת צנרת עם חיבורים לא מקוריים עלולה לגרום לבעיות רבות, בעיקר כאשר ישנם שינויים של לחץ וטמפרטורה בצנרת.

 

בעיות בצנרת המשותפת
דיירים המתגוררים בבניין משותף נתקלים לא אחת בבעיות בצנרת בבית משותף שנובעות בשל ליקויים אצל השכן שלהם: כאשר אחד השכנים שלנו מחליט להתפשר ולהתקין צנרת שאינה איכותית ואינה מורכבת מחומרים מקוריים, גם הצנרת הביתית שלנו עלולה להיות מושפעת מכך ואנו עלולים לסבול מרטיבות. בשל כך, מומלץ לפנות לאינסטלטור יצאת צדיק שיפתור בעיה זאת ויסייע במקרים של סתימות.

 

אני כאן צרו איתי קשר:

אם אתם רוצים לטפל בבעיות במערכת הניקוז ואף למנוע אותן מראש, אתם מוזמנים לפנות לאינסטלטור אורן רדה.

אורן בעל ניסיון רב, ידע מקצועי והוא נעזר בכלים המתקדמים ביותר בתחום האינסטלציה. הוא יגיע אליכם במהירות וישקיע את מירב מאמצו כדי להגיע לפתרון ולהבטיח לכם מערכת ניקוז נקייה ואיכותית.

 

שלכם,

אורן

072-392-6556

 

תכנים קרובים לנושא:

שיפוץ צנרת

תיקון נזילה בכיור

התקשרו עכשיו ואבוא לעזור