התקשרו עכשיו ואבוא לעזור
דף הבית   »   אין מים חמים בברז – למה אין זרם מים חמים?

אין מים חמים בברז – למה אין זרם מים חמים?

יום טוב! או אולי… יום קר? ברררר… אם קמתם בבוקר והחלטתם לעשות אמבטיה או לשטוף כלים במים חמים, רק כדי לגלות שאין מים חמים בברז, אין ספק שהבעיה הזו צריכה להיפטר ומהר. קיימות מספר סיבות שיסבירו למה אין זרם מים חמים בבית, בברז או באמבטיה – ובהחלט לא מדובר במצב שצריך לקבל כגזירת גורל. קבלו את המדריך המלא לתיקון מצבים בהם אין מים חמים בברז:

 

אין מים חמים בברז

סיבות שונות – למה אין מים חמים בברז?

למה אין זרם מים חמים בבית? אלוהים יודע… וגם האינסטלטור. קיימות מספר סיבות בגללן אתם עשויים להיתקל במים קרים גם אחרי כמה דקות בהן נתתם לזרם המים החמים להישאר פתוח.

 

במידה ואין מים חמים בכלל בכל הבית:

  • במצב כזה הבעיה נמצאת במקור המים החמים, כלומר בדוד – מיכל המים שמספק את המים החמים לכל המשפחה. הבעיה הראשונה עשויה להיות בעיה במנגנון החימום של המים, בבוילר. במקרה והוא התקלקל יש צורך לקרוא לטכנאי דודי שמש יצאת צדיק שיחליף את הרכיב המקולקל. אל דאגה, רכיבים אלו לא עולים הרבה כסף והמים החמים יחזרו במהירות.
  • יכול להיות שהבעיה לא טמונה במחמם המים החשמלי, אלא דווקא בקולטני השמש, אלו שדואגים לכך שיהיו מים חמים בדוד כשהשמש זורחת ומחממת אותם. במקרה כזה יש לבדוק אותם, לבצע ניקוי חלודה מהדוד אבק מעל הקולטנים ולהחליף אותם במקרה הצורך. באופן כללי, מומלץ לבצע תחזוקה של הקולטנים מדי תקופה כדי לסייע להם לפעול במהירות וביעילות בלי להתקלקל.
  • אם יש לכם מנגנון חימום מים בגז (יונקרס) ייתכן והתקלה נובעת מחיבור רופף במנגנון שלו או מתקלה ביונקרס. במקרה כזה קראו לטכנאי מומחה במערכות אלו לתיקון המכשיר.
  • ייתכן ומנגנוני חימום המים פועלים מצוין – אבל כלי הקיבול דווקא לא. אם אין מים חמים בברז יש לבדוק אם הדוד שמש התפוצץ ונוזלים ממנו המים החמים בורחים החוצה – ובמקרה וזו אכן היתה הבעיה, לתקן אותו היטב כדי שלא יווצר חור חדש.

 

במידה ואין מים חמים רק בברז אחד, אבל בברזים אחרים בבית יש מים חמים:

  • במקרה כזה התקלה נמצאת איפשהו בין חיבור הצינור של הברז הזה לדוד, ובין ידית הברז עצמו. התחילו עם בדיקת ברז אספקת המים (ברז ניל) של המים החמים, שמוביל לצינור הזה, ופתחו אותו במידה והוא היה סגור. אם ברז הניל תקול, ניתן לקרוא לאינסטלטור יצאת צדיק שיחליף אותו. לעתים מצטבר לכלוך שמגיע מהדוד בתוך ברז הניל ויש לנקות אותו.
  • בעיה נוספת עשויה להיות סתימה בצנרת שמובילה מהדוד אל הברז. סתימה כזו עשויה להיווצר מהצטברות חלודה, מהצטברות אבנית או מהצטברות פסולת. צינורות אלו דקים יחסית ולכן עשויים להיסתם בקלות. במקרה כזה יש לקרוא לאינסטלטור שיפתח את הצינורית, יפעיל זרם לניקוי הלכלוך ויחבר אותה מחדש עד שהיא תזרים את המים החמים כראוי. לעתים הצינורית כבר תהיה ישנה ומלוכלכת, ולכן ההמלצה תהיה להחליף אותה בצינורית חדשה וגמישה, בעלת סיכוי נמוך יותר להצטברות חלודה.
  • לפעמים הבעיה ממש פשוטה: צינור המים שמוביל אל הברז פשוט התקפל, והמים נתקעים באזור הקיפול. לכן, לפני שתזמינו עזרה מקצועית, תעיפו מבט באזור צינורות הברז וישרו אותם בעדינות.
  • לעתים התקלה נמצאת במנגנון ברז הכיור עצמו, בו נסתם או נשבר מנגנון יציאת המים החמים. במקרה כזה יש לקרוא לאינסטלטור לצורך החלפת ברז.

 

בית ישן עם צנרת ישנה מברזל

סיבה נוספת, ואחרונה, בגללה עלול להיווצר מצב בו אין מים חמים בברז, היא פשוט בית ישן בו הצנרת ישנה ועשויה מברזל. במקרה כזה הבידוד של הצינורות לא טוב ובימים קרים המים עלולים להתקרר בדרך לברז. אם הבעיה נשנית בימים קרים בדקו אם יש צורך להחליף חלק מהצינורות שלכם.

בהצלחה!

לטיפול נקודתי מקצועי אנחנו לרשותכם בטלפון 072-392-6556

אורן רדה אינטסלטור בתל אביב 20+ שנה.

התקשרו עכשיו ואבוא לעזור