התקשרו עכשיו ואבוא לעזור
דף הבית   »   שיפוץ צנרת

שיפוץ צנרת

מתי בדרך כלל עושים שיפוץ צנרת?

לפעמים, צנרת המים בקירות ובתקרה מקולקלת. או שיש ריקבון של צינורות הברזל המעלים חלודה, או שזרימת המים בצינורות אינה תקינה, או שיש פיצוץ בצנרת. גם במערכת צינורות חדשה יכול להיווצר חור. במקרה זה, יש לבצע שיפוץ צנרת. הכנתי לכם מידע שיוכל לסייע לכם להבין מהי הצנרת ומידע בנוגע לשיפוץ הצנרת.

שיפוץ צנרת

 

אילו סוגי צנרת יש בבית?

לפני שנסביר על השיפוץ שח הצנרת בבית, נסקור את סוגי מערכת הצנרת בבתים הפרטיים:

צנרת שירותים אמבטיה: זוהי מערכת צינורות המים בשירותים ובאמבטיה. מערכת צינורות זו, מחברת בין הכיור, האמבטיה/ מקלחון, ואת האסלות.

צנרת המטבח: מערכת צינורות המים במטבח. צינורות אלו מתחברים אל הברזים במטבח.

מפצל מים: ארון של צינורות מים. מהארון, יוצאים מערכות הצנרת של הבית. בכל בית חדש שנבנה, או בכל שיפוץ, יש צורך לפי התקנים החדשים לשים מפצל מים.

צנרת הביוב: מערכת צינורות הביוב של הבית. צנרת המטבח, וצנרת השירותים אמבטיה, מתחברת אל צנרת הביוב. מבור הביוב הביתי, יש צינור המחבר את בור הביוב הביתי, אל בור הביוב של הבניין.

 

מתי כדאי לבצע החלפת צנרת?

אחד מהדברים המומלצים של שיפוץ דירה- החלפת צנרת. לפעמים, שיפוץ הדירה, ייעשה מתוך צורך מידי בהחלפת צינורות מקולקלים. אם קונים דירה ישנה ומבצעים שיפוץ, מומלץ לבצע שיפוץ כללי, ולהחליף את כל צנרת הבית.

 

מי משלם על שיפוץ הצנרת? התשובה לשאלה זו, תלויה בסוג המבנה בו מתבצע שיפוץ הצנרת, ובאיזה מסגרת נעשית השיפוץ.

שיפוץ הצנרת בבית: כאשר שיפוץ הצנרת בבית נעשה במסגרת שיפוץ כללי, אזי בעל הבית, הוא המשלם הבלעדי על השיפוץ. אם נעשה רק שיפוץ מקומי ונקודתי, אזי אפשר להוציא מחברת הביטוח החזר. ההחזר יינתן רק אם נוצרת רטיבות לשכן מתחת. במצב זה, ההחזר יינתן במסגרת ביטוחי נזקי צנרת.

שיפוצים בצנרת בבית העסק: כאשר שיפוצי הצנרת נעשים בתוך בית עסק, קל יותר לקבל החזר מהביטוח. לעסקים, יש פוליסות ביטוח מתאימות, המכסות נזקי צנרת בבית העסק. אולם, הכיסוי נעשה כאשר העסק נמצא במתחם עסקים, ולא בתוך דירת מגורים.

שיפוץ הצנרת של בנין מגורים: כל הוצאה כספית של תיקונים בבניין המגורים, חלה על וועד הבית. אבל- וועד הבית דואג שהדיירים של הבניין, יתחלקו בצורה שווה בעלות התיקון.

 

מה מחירי שיפוץ הצנרת?

שיפוץ הצנרת- מחיר: תלוי בהיקף השיפוץ.

יש הבדל בעלות של שיפוץ צנרת קטן ונקודתי, לבין שיפוץ כללי בצנרת הבית. יש גם הבדל בין עלות תיקון צנרת של בית או עסק, לבין תיקון צנרת ראשית של בניין. כמובן, יהיו הבדלים בין מחירי האינסטלטורים, ההבדלים בין אינסטלטורים, מושפעים מרמת הניסיון והמקצועיות של כל אחד.

שיפוץ קטן ונקודתי בצנרת, יכול לעלות מאות שקלים. שיפוצי צנרת מטבח, או צנרת שירותים אמבטיה, עולה אלפי ש"ח. שיפוץ כללי, והחלפת צנרת הבית, תעלה יותר מעשרת אלפים ש"ח. כמובן, ההוצאה על החלפת צנרת מטבח, שירותים ואמבטיה, כוללת כבר את עלות התקנת הכלים הסניטרים החדשים.

 

מידע נוסף בנושא נזילה בצנרת תמצאו כאן.

 

מעוניינים לשפץ את הצנרת? זה הטלפון שלי 072-392-6556 (אורן רדה)

 

תכנים נוספים

אינסטלטור שיפוצניק: המקצוע שדורש הבנה גם בעבודות שיפוץ

התקשרו עכשיו ואבוא לעזור