דודי חשמל ושמש הפכו לחלק בלתי נפרד מחיינו. גם בארצנו החמה אוהבים התושבים להתקלח במים חמים ולהתענג על אמבטיה חמימה ומבושמת בסיומו של יום עבודה אינטנסיבי. כשעוברים לבניין חדש לעתים יש צורך לבצע התקנת דוד חשמלי או דוד שמש (בהתאם לדרישות), ולכן חשוב להזמין שירותי אינסטלטור מקצועי הקרוב לביתכם. כך שאם אתם גרים במרכז הארץ, תוכלו להזמין שירותי אינסטלטור ברמת גן.

תיקון והתקנה של דודי חשמל ושמשלבחור את הדוד הנכון

לעתים ישנה התלבטות אם לבחור בדוד שמש או בדוד חשמלי. רבים מעדיפים את דוד השמש, מכיוון שהוא מסתמך על אנרגיה סולרית, ידידותי לסביבה וחוסך את הצריכה בחשמל. אחרים מעדיפים דווקא את דוד החשמל. דוד זה אמנם אינו חוסך בחשמל, אך הוא מתאים למי שאינו נוהג להשתמש במימי הדוד החמים לעתים קרובות. כמו כן, דוד חשמל יעיל במיוחד בחורף, כאשר קרני השמש אינן חזקות דיין כדי להיקלט בקולטני דוד השמש.

להתקין דוד שמש

אינסטלטור ברמת גן יכול להתקין דודי חשמל ודודי שמש מתוצרת כל החברות. על האינסטלטור המקצועי להכיר את הדרישות והתקנים של החברות השונות כדי להתקין את הדוד בצורה נכונה. האינסטלטור מקפיד על כללי ההתקנה התקינים של הדוד. בתחילה הוא מפנה את מערכת הדודים הישנה כדי לנקות את השטח לקראת התקנת המערכת החדשה. לאחר מכן, מתקין האינסטלטור את האביזרים הדרושים לדוד – אל חוזר, שסתום ביטחון, וסת נגד כוויות, ברז ניתוק וברז ערבול. אחר כך מתבצעת התקנת הדוד ובהמשך גם החלפת צנרת בין הקולט לדוד.

טיפול בתקלות

שירותי האינסטלטור נדרשים לפעמים לא רק כדי להתקין דוד שמש או דוד חשמלי, אלא גם כדי לתקן את הדוד. אלה כמה מבין התקלות הנפוצות שמהן עלול לסבול הדוד:

  • תקלה בגוף החימום – לדודי החשמל יש גוף חימום המחמם את המים לטמפרטורה הרצויה. תקלה בגוף החימום מתבטאת בחוסר יכולתו של הדוד לחמם את המים. משום כך, אם הדוד דולק במשך זמן רב והמים עדיין קרים, קיימת בעיה בגוף החימום המצריכה את עזרתו של האינסטלטור.
  • בעיות צנרת – נזילות בצנרת גורמות להופעה של עובש וריקבון על הקירות ופוגעות גם בתפקודו של הדוד. לעתים ישנן נזילות בין הקולט לדוד, ונוצר הצורך לבצע תיקון דחוף. האינסטלטורים המקצועיים יכולים לבצע איתור נזילות ולמצוא את המיקום המדויק של הנזילה. ניתן לעשות זאת באמצעות מכשירים משוכללים כמו מצלמה תרמית המבחינה בנקודות החום השונות בעזרת קרניים אינפרה אדומות או מערכת אקוסטית שבעזרתה מאזין האינסטלטור לקול טפטוף המים וקובע את מיקום הנזילה.
  • דוד ישן – הנזילה עצמה יכולה להתרחש בדוד עצמו ולא בהכרח בצנרת. כשזה קורה יש צורך להחליף את הדוד הישן בחדש.

בכל מקרה של נזילות מים בכדי לבצע תיקון ופתיחת סתימות בצנרת, מומלץ להתקשר לאינסטלטור מומחה 24 שעות ביממה.

 

מידע נוסף בנושא תיקון והתקנת דודי שמש

החלפת דוד שמש – מידע מקיף