התקשרו עכשיו ואבוא לעזור
דף הבית   »   החלפת דוד שמש – מידע מקיף

החלפת דוד שמש – מידע מקיף

רובנו לא מודעים לכך, אך לדוד שמש יש בלאי טבעי המצריך החלפה אחת למספר שנים, לרוב בין 8-10 שנים. אז מתי יש צורך בהחלפת דוד שמש, מה הגודל המתאים לכם, כיצד עושים את זה וכמה זה עולה? כל המידע מחכה לכם בפנים.

החלפת דוד שמש

מתי צריך להחליף דוד שמש?

קיימות מספר נורות אזהרה שיכולות להתריע מראש על הצורך בהחלפת דוד שמש: חשבון מים גדול מהממוצע, פחות מים חמים מבעבר, חלודה במים (למידע נוסף – ניקוי חלודה מדודי השמש), דוד מקצר או דוד שאינו נדלק, טפטוף או נזילה מהגג – כל אלה מצביעים על דוד שמש הדורש תיקון דוד שמש או החלפה. נוסף לאלה, קיימות שתי סיבות עיקריות הדורשות החלפה מידית של דוד שמש: פיצוץ דוד שמש, או נזילה מהדוד.

 

איך תדעו איזה גודל דוד שמש מתאים לכם?

חשוב מאוד להתאים את נפח הדוד לכמות הצריכה שלכם. משפחה המונה 6 נפשות לא תסתפק בדוד המתאים לזוג ולהפך. בשוק קיימים דודי שמש במגוון נפחים, הנע מ-80 ועד 200 ליטר. ברוב המקרים נעשה שימוש בדוד בגודל סטנדרטי של 120 או 150 ליטר. הדרך לגלות מה נפח דוד השמש המומלץ עבורכם היא על ידי מספר הנפשות בבית:

1-2 נפשות: נפח הדוד המומלץ הינו 80 ליטר היות ומדובר בצריכת מים נמוכה יחסית.

2-4 נפשות: צריכת המים עולה וכך גם נפח הדוד, כשהגודל המומלץ הוא 120 ליטר

4-6 נפשות: נפח דוד שמש מומלץ – 150 ליטר

6 נפשות ומעלה: במשפחות מרובות ילדים רצוי להתאים את גודל דוד השמש לפי כמות הצריכה, אשר נחשבת לגדולה מהממוצע, ולהתקין דוד בנפח 200 ליטר.

 

החלפת דוד שמש – כמה זה יעלה לכם?

עלות החלפת דוד שמש משתנה בהתאם לנפח הדוד והחברה היצרנית, עלות החלפת דוד שמש משתנה בהתאם לנפח הדוד ונעים בין 850-2200 ₪ לפי מספר הליטרים.

גם תנאי ההתקנה נלקחים בחשבון – במקרה שהגישה ותנאי השטח על הגג אינם נוחים וקשים לעבודה, תהיה לכך משמעות בתמחור הסופי.

כך, החלפת דוד שמש על גג רעפים נחשבת ליקרה יותר (תוספת ממוצעת של 250 ₪) מהחלפת דוד על גג בטון שטוח, והיא עלולה להתייקר אף יותר, במקרה ומדובר בגג ישן בן מעל 30 שנים, אשר נמצא במצב רעוע.

הסיבה העיקרית להתייקרות העבודה הינה עליה ברמת הסיכון בזמן ההתקנה.

עלות החלפת דוד שמש בנפח 120 או 150 ליטר ממוצעת נעה בין 1800 ₪ ל-2200 ₪, כאשר המחירים משתנים בהתאם לנפח הדוד ולסוג החברה היצרנית.

המחיר כולל מע"מ ומגלם בתוכו את ההובלה ואת דוד השמש עצמו, וכן את העבודה ופינוי דוד השמש התקול.

במקרה בו ידוע לכם כי צריך להחליף גם דוד וגם קולט שמש, מומלץ לעשות זאת יחד, כך שבמקרים רבים תוכלו לקבל הנחה בזכות ההתקנה המשותפת.

דוד השמש והקולט לא חייבים להיות של אותו יצרן, רק חשוב לוודא שהם מתאימים זה לזה מבחינת הספק. אם הדוד החדש בעל אותו נפח של הדוד הקודם – הם מתאימים.

את הדוד תוכלו לרכוש דרך מפיץ מורשה של מותגים שונים כמו כרומגן, אמקור ועוד, או לרכוש אותו דרך מתקין דודי שמש מקצועי אשר יספק את הדוד החדש ויבצע התקנה במקום.

במקרה בו אתם מעוניינים לרכוש את דוד השמש באופן עצמאי ולשכור את שירותיו של מתקין דודים לצורך התקנה, מומלץ לוודא זאת מראש מול המתקין.

 

מה חשוב לבדוק לפני שמתקינים דוד שמש חדש?

בכדי שלא תתקלו בהפתעות לא נעימות ובתוספות לא צפויות במחיר, חשוב שתקבלו מהמתקין הצעת מחיר מדויקת אשר מפרטת את כל הנדרש: עלות הציוד, הובלה והתקנה של הדוד החדש, פינוי של הדוד הישן ותוספת המע"מ. חשוב שהכל יהיה בכתב בטרם ביצוע העבודה, כדי שתהיה לכם אסמכתא לכל מקרה שהוא.

 

דוד שמש איכותי מתחיל בחומרים איכותיים – בדקו שדוד השמש שלכם עשוי מחומרים איכותיים אשר יספקו מים נקיים וישמרו על הדוד גם לאחר שנים. ההמלצה היא לבחור בדוד שמש בעל ציפוי של שכבת אמייל (במקום פוליטון) היות והוא נחשב אמין ועמיד יותר.

 

חובה: עמידה בתו תקן – ודאו לפני רכישת הדוד החדש שהוא בעל תו תקן ישראלי של מכון התקנים. המידע על דודי השמש של החברות השונות קיים ברשת וניתן לבדוק זאת בקלות.

 

אביזרי חובה נלווים לדוד השמש

בכדי שמערכת הדוד תפעל באופן יעיל ובטוח לאורך זמן, קיימים מספר אביזרי חובה נלווים לדוד השמש אשר נכללים בהתקנה:

שסתום אל חזור – שסתום חד כיווני אשר מטרתו למנוע חזרה של מים חמים אל צנרת המים הקרים בזמן של חוסר פעילות. על ידי כך מונע השסתום מגוף החימום לפעול כאשר דוד השמש ריק ממים.

שסתום פורק לחץ –  שסתום ביטחון שמטרתו שחרור לחץ עודף, אשר מצטבר בדוד השמש מדי מספר שעות. על ידי כך, מונע שסתום הביטחון מדוד השמש מלהתפוצץ.

 

תוספות ושדרוגים לדוד השמש

הדוד הותקן? תתחדשו! לאחר התקנת דוד חדש מומלץ מאוד להתקין מספר תוספות אשר יסייעו לשמור עליו לאורך זמן:

מסנן אבנית – התקנת מסנן אבנית בדוד השמש תפחית באופן משמעותי את הצטברות האבנית על גוף החימום בדוד, אשר פוגעת בתפקודו לאורך זמן וימנע הצטברות אבנית במים. בנוסף ניתן להתקין מסנן אבנית גם בשעון המים הראשי של הבית.

מאיץ חום – רכיב חשמלי אשר מייעל את פעילותו של גוף החימום, וכך מאיץ את משך חימום המים.

כיום חלק גדול מדודי השמש החדשים כוללים כבר מאיץ חום.

מעמד לדוד – דוד השמש מגיע כבר עם מעמד ברזל סטנדרטי, אך במקרים רבים הוא אינו איכותי מספיק ועלול להחליד. בכדי שתוכלו לשמור על דוד השמש לאורך זמן, מומלץ לשדרג את המעמד הבסיסי במעמד מברזל מגולוון הנחשב לעמיד במיוחד מפני קורוזיה וחלודה.

 

בדקו שיש לכם אחריות

אל תתביישו לשאול את המתקין מה תוקף תעודת האחריות של דוד השמש החדש. רוב החברות מספקות אחריות לתקופה של 4 שנים. שימו לב שקיימים שני סוגים של תעודת אחריות – מלאה, אשר מכסה באופן מלא כל תיקון, כולל חלפים, וחצי מלאה, הדורשת השתתפות עצמית במקרה של תיקון או החלפת חלקים.

שימו לב: ברוב המקרים, האחריות על חלפים חשמליים בדוד השמש, כמו התרמוסטט וגוף החימום, ניתנת לשנה בלבד. מדובר בפרט חשוב היות והמוצרים הללו מהווים מקור לרוב התקלות בדוד השמש.

 

הגיע הזמן להחליף דוד שמש? אל תתפשרו על טיב העבודה או איכות הדוד

מתגוררים בתל אביב, רמת גן, גבעתיים והסביבה וזקוקים לדוד חדש? צרו עמנו קשר עוד היום.

אני, אורן רדה, אינסטלטור מקצועי בעל מעל ל-20 שנות ניסיון, מזמין אתכם ליהנות מהחלפת דוד שמש מהירה במחיר אטרקטיבי.

חברתנו עושה שימוש במכשור מתקדם וציוד איכותי אשר מספקים את פתרונות האינסטלציה המתקדמים ביותר, במטרה לאפשר לכם ליהנות מראש שקט לאורך שנים.

הדוד התפוצץ? התרחשה נזילה או תקלה המצריכה טיפול מידי? אנו מספקים שירות אדיב ומקצועי במתכונת חירום 24 שעות, 7 ימים בשבוע.

 

טלפון: 072-392-6556 ♥ (אורן)

 

עוד בנושא הדודים

יצאת צדיק דודי שמש 24/7

 

התקשרו עכשיו ואבוא לעזור