התקשרו עכשיו ואבוא לעזור
דף הבית   »   תיקון והחלפת הניאגרה

תיקון והחלפת הניאגרה

לא נעים לגלות שאינכם יכולים להוריד את המים בבית השימוש. הדבר הראשון שאנו בודקים במקרה זה הוא אם אין הפסקת מים. לאחר ששלנו את האפשרות הזאת, עלינו לפנות לאינסטלטור מקצועי העוסק בתיקונים כמו תיקון והחלפת הניאגרה או פתיחת סתימות בביוב. אז כשמדובר בתקלה בניאגרה, אל תחכו לרגע האחרון ואל תנסו לפתור לבד את התקלה. הניחו למומחים לעשות את העבודה.

תיקון והחלפת הניאגרה

החלפת ניאגרה סמויה

החלפה של ניאגרה סמויה קשה יותר מזו של הניאגרה הגלויה. ראשית, אתם זקוקים למומחה כדי להגיע אליה, זאת בניגוד לניאגרה הרגילה הגלויה שניתן להגיע אליה באופן עצמאי כבר בשלב הראשוני. שנית, נזילות בניאגרה הסמויה יכולות לגרום לבעיות של רטיבות והופעת עובש על הקירות, מכיוון שהנזילה עלולה להתפשט לקירות הסמוכים. אינסטלטור מקצועי בפתח תקווה יוכל להתקין מיכל הדחה שיפתור את הבעיה הזו.

 

סוגי הניאגרות

השוק מלא במגוון רחב של ניאגרות מכל הסוגים והגדלים, בהתאם לצורך של הלקוח. ישנן ניאגרות הרחוקות מהאסלה, אחרות צמודות לאסלה. יש ניאגרות שיש להם מכל אחיד ואחרות כוללות מכל דו כמותי המאפשר למשתמש לשלוט בכמות המים היורדת אל האסלה. נוסף על כך, קיימות ניאגרות סמויות המקובעות בתוך קירות. מסיבות אסתטיות מעדיפים דיירי הבית או האחראיים על בניינים כמו קניונים או מרפאות פרטיות, לקבע את הניאגרות בתוך קירות. ניאגרות אלה מורכבות יותר לתיקון, מכיוון שיש צורך בשבירת הקיר כדי לתקן את הניאגרה, וכן נזילה בניאגרה מסוג זה עלולה לגרום להופעת עובש על הקירות. אינסטלטור מיומן ומקצועי יכול לטפל בכל סיגי הניאגרה.

 

תקלה בעקבות נזילה

מכשירים משוכללים הקיימים בימינו יכולים לאבחן אם התקלה בניאגרה נובעת מנזילה בצנרת. לשם כך, אין צורך לשבור את הקיר לפני האבחון. שימוש במכשיר מתקדם כמו מצלמה תרמית מסייע באבחון מוקדם של מיקום הנזילה. המצלמה מצלמת באמצעות הקרניים האינפרה אדומות את האזורים השונים של הצנרת ומספקת מפה צבעונית, כאשר כל צבע מורה על שינויים בחום ובקור. שיטה נוספת היא מערכת אקוסטית. באמצעות האזנה לקולות הטפטוף, יכול המומחה לאתר את התקלה כאשר הוא שומע כי קולות הטפטוף מתגברים. שיטה יעילה נוספת היא שימוש בגז ידידותי לסביבה. לפי עוצמת סילוני הגז המתגברת, יכול המומחה לקבוע את מיקום הנזילה. על כל פנים, לאחר שאובחנה התקלה ניגש האינסטלטור לתיקון הצינור הבעייתי.

פתיחת סתימות

פתיחת סתימות

 

פתיחת סתימות ביוב

סתימות ביוב חמורות נוטות להופיע במערכות ביוב משותפות כמו אלה הקיימות בבנייני מגורים או באזורי התעשייה שבהם קיים שימוש אינטנסיבי במערכות אלה. פתיחת סתימות ביוב חיונית להמשך תפקוד מלא של כל הנוכחים בבניין ולפתרון בעיית הניאגרה. האינסטלטור משתמש בביובית כדי לפתור סתימות קשות. הביובית היא משאית מיוחדת הכוללת משאבה חזקה ומנוע טוב, והיא שואבת את תכולת הביוב (שומנים, מי שופכין, פסולת וכדומה) אל תוך מכל גדול. באופן כללי, חשוב לשמור על הביוב וכדי שלא ייסתם, לא מומלץ לזרוק פסולת לזרוק האסלה כדוגמת מגבונים או ניירות. שמירה על מערכת הביוב תמנע בעיות בניאגרה וכן את הנזקים הסביבתיים הנגרמים בגלל ביוב שנסתם.

לעתים המקור לתקלה בניאגרה הוא סתימות במערכת הביוב. האינסטלטורים בוחנים את האפשרות הזאת ומבצעים בהתאם לצורך פתיחת סתימות. סתימות בביוב נגרמות עקב החומרים השונים הרבים העוברים בביוב מדי יום ביומו וכוללים מי שופכין, שומנים, ניירות ופסולת, מזונות רקובים ולעתים אף נבלות של מכרסמים חסרי מזל. כדי לאתר את מקום הסתימה, משתמשים האינסטלטורים במכשירים משוכללים כמו מצלמות או רובוטים כדי לאתר את הבעיה. לאחר מכן, ניקוי הביוב יכול להתבצע בשתי דרכים:

  • ניקוי ביוב ידני – האינסטלטורים מבצעים סוג ניקוי זה כאשר מדובר בסתימה קלה יחסית. תוך שימוש בכלים מיוחדים, מוציאים האינסטלטורים את הפסולת ובוחנים את צינורות מערכת הביוב כדי לבדוק אם אין בעיה נוספת.
  • ניקוי בעזרת ביובית – הביובית היא משאית מיוחדת שנועדה לבצע שאיבה של מערכת הביוב. אל הביובית מחובר מיכל שלתוכו נשאבים כל החומרים. הביובית משמשת לשאיבה מאסיבית של תוכן הביוב ומסייעת רבות במקרים שבהם יש צורך לטפל בסתימות חמורות, כמו אלה הנפוצות במפעלים באזורי תעשייה.

בוחרים את האינסטלטור

אינסטלטור טוב יודע לאבחן נכונה את הבעיה בניאגרה ולבצע פתיחת סתימות בעת הצורך. אם יש לכם חברים טובים, זה הזמן לשאול אותם על אינסטלטור מומלץ. אם אין לכם המלצות מיוחדות, תוכלו לבקר באתרי האינטרנט ולבחור, בעזרתם הנדיבה של הגולשים שכתבו תגובות ומחמאות, את האינסטלטור המתאים.

 

מחפשים אינסטלטור בתל אביב אמין ואיכותי? הגעתם למקום הנכון!

צלצלו אלינו עכשיו: 052-2923939

 

תכנים קשורים

נזילת מים סמויה גילוי ותיקון

התקשרו עכשיו ואבוא לעזור