התקשרו עכשיו ואבוא לעזור
דף הבית   »   נזילת מים סמויה – גילוי ותיקון

נזילת מים סמויה – גילוי ותיקון

חשבון המים גבוה יותר מבעבר, ריח טחוב וסימני רטיבות על קירות הבית –  כל אלו הן רק חלק מנורות האזהרה אשר עלולות להעיד על נזילת מים סמויה. אז כיצד בוחרים את בעל המקצוע המתאים ומה חשוב לעשות? לפניכם המדריך השלם לגילוי ותיקון של נזילת סמויה

איתור ותיקון נזילת מים סמויה

כשמדובר בנזילת מים, חשוב במיוחד לאתר את מקור הנזילה באופן מוחלט בכדי למנוע יציאה נוספת של מים. חשוב להבין כי לא כל נזילת מים דורשת שבירת קירות וריצוף. איתור מוקדם הוא האמצעי אשר יאפשר לכם להימנע מפגיעה ברכוש וביצוע עבודות תיקון מורכבות ופולשניות. כאשר נזילת המים הינה סמויה הגילוי נחשב למורכב ומסובך יותר היות והמקור הנזילה אינו נראה לעין ובכדי לטפלו בו יש קודם כל לאתר את מקור הנזילה. בכדי לאתר את מקור כל נזילה יש צורך בציוד מקצועי ייעודי המאפשר להגיע לשורש כל בעיית אינסטלציה, גם מבלי לחדור אל תוך קירות ורצפת המבנה. במקרים רבים נזילה סמויה מתחילה תחת הריצוף ותחת לפני הקרקע כך שקשה להבחין בה. בשלב הבא, אם לא תטופל, תמשיך הנזילה ותפגע גם בשאר חלקי הבית, לרבות הקירות.

 

אל תגידו לא ידעתי: נזילת מים סמויה – כל הסימנים המקדימים

נזילת מים סמויה עלולה להופיע בכל מבנה, בין אם מדובר במבנה ישן בן עשרות שנים ובין אם מדובר בבית חדש אשר נבנה זה עתה. לכן, חשוב להישאר ערניים ולשים לב לכל שינוי המתרחש במבנה, אשר עלול להעיד על נזילה שמקורה אינו נראה לעין. עומדים לעבור לבית חדש? מתכננים לרכוש נכס? חשוב שתבצעו בדיקה מקיפה של המבנה על ידי מומחה אינסטלציה, עוד בטרם האכלוס והרשימה, במטרה לאתר כל בעיות או תקלות אינסטלציה שעלולות להופיע בהמשך.

מזהים אחד או יותר מהסימנים האלו? ככל הנראה קיימת נזילת מים בבית שלכם:

חשבון מים גבוה בהרבה מהממוצע

הופעת כתמי רטיבות בתקרה או על גבי הקירות, קיר מתקלף או בעל בועות

ריח טחוב

הופעת כתמי עובש על הקירות ו/או בתכולת הבית והרהיטים

סימנתם וי על אחד או יותר מהסממנים מעלה? חושדים שאכן מדובר בנזילה סמויה? בשלב הראשון תוכלו לוודא זאת בעצמכם עוד בטרם הזמנת איש מקצוע. הדרך הקלה והמהירה ביותר לעשות זאת היא על ידי בדיקה של שעון המים. לפי שיטה זו יש לסגור את כל הברזים בבית, לסגור את הברז הראשי ולאחר מכן לבדוק האם שעון המים בבית ממשיך לעלות. השעון ממשיך לפעול גם כשכל הברזים בבית סגורים? הדבר מעיד על נזילה.

גילוי נזילת מים סמויה

כיצד לטפל בנזילת מים סמויה?

בבית שלכם קיימת נזילת מים סמויה? הסירו דאגה מליבכם, ניתן לטפל בבעיה ולמגר את נזילת המים באופן מוחלט. לשם כך חשוב במיוחד לבחור בחברת מקצועית המתמחה בתחום איתור נזילות מים אשר מקפידה לעשות שימוש בציוד מקצועי ייעודי לאיתור נזילות, לרבות מכשירים טכנולוגיים מתקדמים כמו מצלמה תרמית, גלאי גז, מצלמות סיב אופטי, חיישנים ומד לחות. בשלב הראשון חשוב לבצע בדיקת גילוי לנזילה סמויה על ידי איש מקצוע מוסמך לאיתור נזילות, אשר מחזיק בתעודה מטעם משרד העבודה. הבדיקה לאיתור נזילות מתבצעת על ידי מכשירים מתקדמים אשר מטרתם למדוד את הלחות במבנה, לרבות ריצוף, קירות ויסודות, מבלי לבצע פעולה פולשנית של הרס חלקים במבנה. השימוש במצלמה תרמית מאפשר לגלות נזילת מים סמויה, גם אם אין לכך עדיין כל סממן חיצוני.

 

מתמודדים עם נזילת מים בבית? צרו קשר עד היום!

אני אורן רדה בעל ניסיון של כ-20 שנים בתחום האינסטלציה, מתמחה בביצוע עבודות אינסטלציה מורכבות לרבות איתור נזילות מים וטיפול בהן.

אם אתם חוששים מנזילת מים באחד מהאזורים בבית, אל תתעלמו מסימני האזהרה.

נזילת מים שאינה טופלה עלולה בבוא הזמן להתפתח למורכבת, לפגוע במבנה הבית וביסודות, במשקופים ובדלתות, בקירות, ברהיטים ובכל שאר תכולת הבית. מתמודדים עם נזילת מים בבית? צרו קשר עוד היום ואשמח לספק לכם ייעוץ ראשוני ללא התחייבות.

התקשרו אלי 072-392-6556

 

תכנים קשורים

שעון מים מסתובב חופשי ומזייף? כך תערכו בדיקת שעון מים!

קיבלתם חשבון מים מנופח ולא מבינים למה? הנה ההסבר

התקשרו עכשיו ואבוא לעזור