התקשרו עכשיו ואבוא לעזור
דף הבית   »   התקנת מרכזיית מים / חנוכיית מים

התקנת מרכזיית מים / חנוכיית מים

מרכזיית מים, הידועה גם בשם חנוכיית מים היא נקודה אשר אליה מחוברות כל נקודות המים בבית.

היתרון הגדול של מרכזיית המים הוא שהיא מאפשרת לטפל בתקלות באופן נקודתי, מבלי לייצר הפרעה בשאר אזורי הבית. כך, במקרה של תקלה בנקודת מים אחת, ניתן לנתק אותה מאספקת המים מבלי לנתק את שאר נקודות המים. אז מהן העלויות, במה זה כרוך והאם זה מומלץ? הנה כל מה שצריך לדעת לפני התקנת מרכזיית מים.

מרכזיית מים / חנוכיית מים

מטרתה המרכזית של מרכזיית המים הוא לחלק את אספקת המים בבית ולסעף אותם לנקודות השונות. המרכזייה בנויה כצינור אליו מתחברים כלל צינורות המים בבית. מלבד היכולת לטפל באופן נקודתי בכל אחת מנקודות המים בבית ללא הצורך בניתוק מים מרכזי, למרכזיית המים יש יתרון מרכזי נוסף והוא השליטה בזרימת המים כך שבכל נקודות המים בבית יתקבל לחץ שווה בכל זמן. מדובר בבעיה מוכרת במיוחד בבתים ישנים – כאשר נעשה שימוש בנקודת מים אחת בבית – למשל ברז המטבח פתוח, הדבר משפיע מיידית על זרם המים באזור אחר בבית ומחליש אותו באופן משמעותי. מרכזיית המים מונעת מצב זה ומאפשרת לקבל לחץ מים שווה גם בזמן שימוש במספר נקודות מים במקביל.

 

מרכזיית מים ביתית

התקנה של מרכזיית המים נקבעת על פי תנאי השטח בבית ובהתאם לשיקולי האינסטלטור המתקין, תוך התחשבות בצרכי ודרישת הדיירים. נמצאים בשלבי בנייה של בית חדש? אל תשכחו לוודא מבעוד מועד מול קבלן האינסטלציה שהוא מתקין מרכזיית מים בבית. כיום הדבר נחשב כמעט לסטנדרט והוא קיים במרבית הדירות החדשות שנבנות. במקרים בהם לא קיימת מרכזיית מים בבית ומתרחשת תקלה באחת מיציאות המים, תיקון התקלה עלול להיות כרוך בשבירה של הריצוף ולגרור אחריו עבודות נוספות של ריצוף מחדש ושיקום אזור התקלה. כאשר קיימת בבית מרכזיית מים, בכל מקרה של תקלה אין צורך בשבירת ריצוף או קירות. חשוב להתקין את ארון מרכזיית המים במיקום בעל גישה נוחה כך שניתן יהיה להגיע אליו בקלות בכל מצב של תקלה, מבלי להפריע להתנהלות דיירי הבית ומבלי לגרום נזק לרכוש. מרכזיית המים ממוקמת בתוך ארון ומקובעת בבטון המספק יציבות מרבית.

 

התקנה של מרכזיית מים – כמה זה עולה?

התקנה של מרכזיית מים משתנה בהתאם לאיש המקצוע המבצע את העבודה ונקבעת לפי פרמטרים שונים בהם: תנאי השטח, כמות העבודה הנדרשת וכמובן מספר יציאות המים, כאשר כל נקודת מים נוספת משפיעה על העלות הסופית. המחירים אינם כוללים עלויות צנרת וכן עבודות הכוללות הריסה ופירוק הריצוף וכו'.

עלות ממוצעת של התקנת מרכזיית מים בת 8 נקודות מים נע בממוצע בין 1400 ₪ ל-1800 ₪. ככל שנקודות המים רבות יותר, המחיר עולה בהתאם, כך במקרה של התקנת מרכזיית מים עם 12 נקודות, המחיר ינוע בין 1900 ₪ ל- 2600 ₪ בממוצע.

במקרה של בלאי, קלקול או כל סיבה אחרת אשר דורשת החלפה של מרכזיית מים קיימת באחת חדשה, המחיר יהיה יקר יותר ויעלה כ -200-300 ₪ יותר. החלטתם לשפץ או לבצע שינויים בנקודות המים בבית? ניתן להעביר את מרכזיית המים למיקום חדש, אך יש לקחת בחשבון כי הפעולה כרוכה בעלויות גבוהות יחסית, ודורשת פירוק של מרכזיית המים הנוכחית והתקנה של מרכזייה חדשה במיקום שנקבע – עבודה אשר במקרים רבים כרוכה בשבירת קירות ו/או ריצוף, במטרה להעביר את צינורות המים למיקום החדש.

 

התקנת חנוכיית מים – רק אצל המומחים

שוקלים התקנה של חנוכיית מים? אל תתפשרו על טיב העבודה, כך שתוכלו ליהנות מראש שקט בלי תקלות וקלקולים מיותרים שעלולים לעלות לכם כסף רב.

אני, אורן רדה, מומחה אינסטלציה, בעל ניסיון של מעל ל-20 שנים בתחום, אשמח לעמוד לשירותכם!

אני מזמין אתכם להצטרף לאלפי לקוחות מרוצים אשר כבר נהנים משירותי אינסטלציה ברמה הגבוהה ביותר במחיר אטרקטיבי לצד שירות אדיב ומקצועי.

בין אם אתם מעוניינים להתקין מרכזיית מים בבית ישן או בדירה חדשה הנמצאת בשלבי בניה, אתם מוזמנים ליצור קשר עוד היום לקבלת ייעוץ מקצועי.

כל עבודות החברה נעשות בשימוש ציוד מכני מתקדם אשר מטרתו לאפשר עבודה יעילה וזריזה.

 

טל': 072-392-6556

אורן

התקשרו עכשיו ואבוא לעזור