התקשרו עכשיו ואבוא לעזור
דף הבית   »   רטיבות בתקרה: איתור ותיקון מקור הרטיבות

רטיבות בתקרה: איתור ותיקון מקור הרטיבות

התמודדות עם רטיבות בתקרה זה לא משהו שאפשר לדחות כי נזק קטן שלא מטופל מהר עלול להפוך לנזק גדול מהר יותר ממה שאתם יכולים לדמיין ובתור מאתר נזילות מנוסה ראיתי לא פעם מקרים שרטיבות קטנה בתקרה הובילה לבעיות גדולות כאשר לא טופלה בזריזות ובמיומנות.

התעלמות מהרטיבות עלולה להוביל לנזק מבני, בעיות בריאותיות עקב עובש וירידת ערך הנכס. אני ממליץ על בדיקות תחזוקה שוטפות של הבית ועל פעולה מיידית עם זיהוי סימני רטיבות.

לתושבים בתל אביב ובסביבתה המתמודדים עם בעיות מסוג זה, אל תהססו לפנות אלי לקבלת הערכה מעמיקה ופתרונות יעילים. זכרו, טיפול ברטיבות לא רק פותר את הבעיה המיידית, אלא גם מגן על שלמות הבית שלכם בטווח הארוך.

כאינסטלטור ותיק עם ניסיון של למעלה משני עשורים בתל אביב, אני, אורן רדה, נתקלתי במקרים רבים של רטיבות בתקרה. הנושא הזה הוא לא רק מטרד קוסמטי אלא עלול להיות סימפטום של בעיות מבניות עמוקות יותר בנכס. הבנת הגורמים, זיהוי הסימנים והידיעה כיצד להתמודד עם בעיה זו היא קריטית לשמירה על בית בריא ובטוח.

רטיבות בתקרה - איתור ותיקון

זיהוי רטיבות בתקרה

סימני רטיבות התקרה כוללים:

כתמים כהים או רטובים על התקרה.

צבע מתקלף או טפט.

ריח מעופש ולח.

צמיחת עובש, שיכולה להופיע ככתמים שחורים, ירוקים או לבנים בתקרה.

 

איתור הגורם לרטיבות בתקרה

ניתן לייחס את רטיבות התקרה לגורמים שונים:

צינורות דולפים: פעמים רבות, רטיבות נובעת מנזילת צינורות מים בחלל התקרה. אפילו דליפה קטנה ואיטית יכולה לגרום לנזק משמעותי לאורך זמן.

נזילות בגג: רווחים או נזקים ברעפים או בחומר האיטום עלולים לאפשר למים לחלחל בזמן גשם, מה שמוביל לרטיבות בתקרה.

עיבוי: אוורור לקוי באזורים כמו חדרי אמבטיה ומטבחים עלול להוביל לעיבוי, שמצטבר וגורם לכתמים לחים על התקרה. בניגוד למצבים אחרים כאן הפתרון הוא שונה לחלוטין ולרוב כרוך בניקוי הרטיבות באמצעות חומר נגד עובד או אקונומיקה, צביעה מחדש ואוורור החדר לעתים תכופות.

בעיות במבנה: סדקים או רווחים יכולים לאפשר חדירת לחות חיצונית וכתוצאה מכך רטיבות.

 

טיפול ברטיבות בתקרה

ברגע שאתם מבחינים בסימני רטיבות, חשוב לפעול בהקדם:

 

איתור המקור: השלב הראשון בהתמודדות עם רטיבות הוא זיהוי המקור שלה. האיתור דורש לעתים איש מקצוע מוסמך שנקרא מאתר נזילות שמגיע ומבצע בדיקה מקצועית כדי לבדוק נזילות בצנרת, נזק לגג, או בעיות מבניות.

 

תיקון מידי: אם הרטיבות נובעת מנזילה, חיוני לתקן את מקור הנזילה באופן מיידי כדי למנוע נזק נוסף.

 

אוורור: שיפור האוורור, במיוחד באזורים עם לחות גבוהה כמו חדרי אמבטיה ומטבחים, יכול להפחית באופן משמעותי את הרטיבות הקשורה לאדים שמייצרים עם הזמן עובש על התקרה.

 

מסירי לחות: במקרים של לחות גבוהה, שימוש במסיר לחות יכול לסייע בהפחתת רמות הלחות באוויר. זה לא משהו שנפוץ בבתים ישראליים.

 

הסרת עובש: אם התפתח עובש, חשוב לנקות אותו בזהירות, שכן כתמי עובש עלולים להזיק לבריאות. במקרים חמורים, ייתכן שיהיה צורך בשירותי הסרת עובש מקצועיים.

 

צביעה ותיקון מחדש: לאחר שהבעיה הבסיסית נפתרה, ייתכן שהתקרה תזדקק לצביעה מחדש או טיח כדי לשחזר את המראה שלה.

 

מניעה היא המפתח

תחזוקה ומניעה מוקדמת יכולים לסייע במניעת רטיבות התקרה:

בדיקות תחזוקה אחת לשנה של איטום ואינסטלציה.

הבטחת אוורור טוב בכל החדרים ובפרט חדרי האמבטיה.

שימוש בצבעים וחומרים עמידים במים באזורים בעלי לחות גבוהה.

 

יש לכם שאלות נוספות? אני אורן רדה והצוות המקצועי שלי זמינים עבורכם לאיתור וטיפול במקור הרטיבות. צרו עימי קשר בטלפון 0723926556.

שלכם אורן,

 

תכנים נוספים קשורים

נזילת מים סמויה – גילוי ותיקון

התקשרו עכשיו ואבוא לעזור