המטבח והאמבטיה חשובים לתפקוד היום יומי בבית ומחוצה לו. במטבח אנו משתמשים להכנת ארוחות טעימות למשך כל היום, והאמבטיה מסייעת לנו בשמירה על היגיינה אישית ומספקת לנו את ההנאה הפשוטה של מקלחת חמימה בסיומו של יום עבודה ארוך מן הרגיל. רבים משקיעים בחזות החיצונית של המטבח וחדר האמבטיה ולא בכדי. כאשר באים האורחים ללון בבית, חשוב להרשים אותם במטבח ובאמבטיה מעוצבים הכוללים גם כיורים חדשים ובוהקים.

התקנת כיורי מטבח וכיורי אמבטיה

מתי צריך להתקין כיורים

הכיור הוא אחד מבין אביזרי הבית החשובים ביותר, משום שהוא מספק לנו את כלי הקיבול או המשטח לנוזל החיים שכה חיוני להמשך קיומנו. אם פעם הוכרחו אבותינו ללכת אל באר רחוקה כדי לדלות ממנה מים, כיום אנו יכולים להשיג מים מבלי לצאת מהבית. מצד שני, הפכנו לתלויים בכיור ובברז, עד כי כאשר הכיור מתיישן, אנו מזמינים שירותי אינסטלטור בחולון (אם אנו גרים במרכז הארץ) כדי להחליפו. באופן כללי, קיימות שתי סיבות עיקריות להחלפת כיור המטבח או האמבטיה – הצורך להחליף כיור ישן וחלוד או הצורך להתאים את צבע ומבנה הכיור לריצוף החדש שבוצע לאחרונה, במטרה לרענן את הבית.

אינסטלטורים מתקינים כיור

התקנת כיורי מטבח וכיורי אמבטיה מתבצעת בכמה שלבים. בשלב הראשון, בוחנים האינסטלטורים את  המבנה של המטבח או חדר האמבטיה, מתכננים את מהלך השיפוצים ומוודאים כי בעל הבית מסכים לכל תנאי העיצוב והשיפוץ שיבוצעו. השלב הבא הוא שלב ההריסה. האינסטלטורים מתחילים בהריסת המבנה הישן של המטבח והאמבטיה – כולל הריסת הכיורים והריצוף וכן פינוי החול. אחר כך, מתחילים בריצוף השטח ובהתקנת הכיורים החדשים. באופן כללי, התקנה של כיורים דורשת מומחיות רבה. משום כך, חשוב לפנות לאינסטלטור מנוסה ומקצועי שיודע להתקין את הכיור במומחיות.

כשהכיור נסתם

אינסטלטור בחולון, או כל אינסטלטור אחר, פועל לא רק במקרים שבהם יש צורך להתקין כיורי מטבח וכיורי אמבטיה, אלא גם כדי לפתוח סתימות הנוצרות בכיור. סתימות חמורות בכיור יכולות להעיד על ביוב סתום שיש צורך לפתוח בהקדם האפשרי. הביוב יכול להיסתם משתי סיבות עיקריות: צינורות ישנים שיש צורך להחליף או הצטברות של חומרים שונים בתוך צינורות הביוב (מי שופכין, שומנים, נבלות מרקיבות של בעלי חיים או צחים רקובים). האינסטלטור פועל בשתי דרכים עיקריות לפתיחת הסתימות. האחת היא שימוש במשאית לשאיבת ביוב הנקראת ביובית. הביובית משמשת לפתיחת סתימות קשות במפעלי תעשייה או בבנייני מגורים. דרך שנייה היא פתיחה ידנית של סתימות, ובה משתמש האינסטלטור כאשר במקרים של סתימות קלות.