בעוד שאל חצר רחבת ידיים או אל סלון מפואר נהוג להתייחס כאל "מותרות" – המטבח נמצא בסטטוס שונה לגמרי וחיוני לתפקוד היום יומי בבית ומחוצה לו. במטבח אנו משתמשים להכנת ארוחות טעימות למשך כל היום, ומבלים בו שעות רבות, ולכן רבים משקיעים בחזות החיצונית של המטבח באופן מיוחד. מטבח מעוצב ונוח לשימוש כולל מגוון מכשירי חשמל אמינים, דלפקים נקיים, שיש חלק ונוח, וכמובן – גם כיורים חדשים ובוהקים. החלפת כיור מטבח נדרשת בדרך כלל כאשר אנו רוצים לשדרג את הכיור הקיים או במקרה של צורך לתקן את הכיור במאמר זה נתמקד בכל המידע הדרוש כדי להחליף את כיור המטבח בהצלחה.

החלפת כיור מטבחמתי תצטרכו החלפת כיור מטבח?

הכיור הוא אחד מאביזרי הבית החשובים ביותר, משום שהוא מספק לנו מרחב חיוני לשגרה היגיינית: הוא גם מאפשר לנו לשטוף ידיים בכל רגע נחוץ (כלומר – עשרות פעמים ביום בישולים) הוא גם מכיל את הכלים המלוכלכים בתנאי השרייה שיקלו על הניקוי והוא גם מספק מרחב נוח לשטיפת הכלים. אם פעם הוכרחו אבותינו ללכת אל באר רחוקה כדי לדלות ממנה מים, כיום אנו יכולים להשיג מים מבלי לצאת מהבית, בתנועה אחת של ידית הברז. כאשר אנחנו בונים מטבח חדש, או משפצים מטבח, הגיע הזמן לצאת לבחור כיור מטבח חדש ולבצע התקנת כיור.

 

בעוד שגרת החיים עם כיור המטבח היא קלה ופשוטה – הפכנו לתלויים בכיור ובברז. כאשר הכיור מתיישן, נראה לנו שסוף העולם הגיע והאינסטלטור הופך להיות האדם החשוב ביותר ביקום.

 

במקרה של קלקול או כיור מטבח שהתיישן, רצוי לבצע החלפת כיור מטבח במהירות כדי שהחיים בבית לא ייתקעו ותוכלו להמשיך לאכול בכלים הרגילים שלכם בלי לפחד מערימות לכלוך ובלגן. סיבה נוספת להחלפת כיור המטבח היא כאשר הכיור ישן וחלוד או אם ביצעתם ריצוף, צביעה או שיפוץ לאחרונה – ואתם רוצים להתאים את צבע ומבנה הכיור אליו ולרענן את הבית.

 

תהליך התקנת כיור מטבח

התקנת כיורי מטבח מתבצעת בכמה שלבים. בשלב הראשון, בוחנים האינסטלטורים את המבנה של המטבח או חדר האמבטיה, מתכננים את מהלך השיפוצים ומוודאים כי בעל הבית מסכים לכל תנאי העיצוב והשיפוץ שיבוצעו. השלב הבא הוא שלב ההריסה. האינסטלטורים מתחילים בהריסת המבנה הישן של המטבח והאמבטיה – כולל הריסת הכיורים והריצוף ופינוי החול. אחר כך, מתחילים בריצוף השטח ובהתקנת הכיורים החדשים. התקנה של כיורים דורשת מומחיות רבה, משום כך חשוב לפנות לאינסטלטור מנוסה ומקצועי שיודע להתקין את הכיור במומחיות.

 

את כיורי המטבח רצוי להתקין בהתקנה שטוחה: כלומר, כיור מטבח בהתקנה שטוחה הוא כיור שמותקן תחת פני השטח של השיש, במרחק של מילימטרים תחתיו עם סיליקון לאיטום והגנה, ובכך מאפשר שני דברים: גם נראות נקייה ואסתטית של הכיור, שנראה כחלק מהותי מהשיש, וגם יכולת ניקיון וגריפה מים מהשיש אל הכיור במהירות וביעילות. ההתקנה החלופית היא התקנת כיור בקו אפס – כאשר קצוות הכיור משויפים בסמוך לשיש כדי ליצור פני שטח אחידים באותו גובה. התקנה זו יוצרת מראה פחות אחיד ולכן לרוב פחות מומלצת מכיורים למטבח בהתקנה שטוחה.

 

החלפת כיור מטבח בהתקנה שטוחה ידרוש פחות מאמץ מהחלפת כיור אחר – מכיוון שיש הפרש בין פני השיש לבין קצות הכיור, ניתן להוציא אותו ולהכניס כיור חדש באותן מידות בלי לשבור, לפגוע או לשייף מחדש את השיש.

 

מחירי החלפת והתקנת כיור מטבח

אז כמה יעלה לכם כל העסק? ראשית, שימו לב לכך שהמחיר מורכב משני דברים: מחיר הכיור עצמו ומחיר ההתקנה שתתבצע בידי אינסטלטור. אז כמה בערך יהיה מחיר החלפת כיור מטבח או התקנת כיור מטבח?

 

מחיר הכיור, אותו תוכלו לרכוש בעצמכם או בשיתוף פעולה עם האינסטלטור המתקין, נע בדרך כלל בין כמה מאות שקלים לאלפי שקלים, 600-4,000 בדרך כלל – לפי מורכבותו, האיכות שלו, רמת הגימורים, העיצוב וכו'. נמליץ להגיע עם תקציב רצוי לחנות הכיורים בנוסף לרשימת דרישות מוגדרת מראש (צבע, חומר, גדלים מדויקים, התקנה שטוחה או לא, סוג ברז, ברז יוצא או רגיל, סוג ידית, מחיצה וכו') כדי לבחור את הכיור היעיל ביותר עבור המטבח שלכם.

 

לכך מתווסף מחיר התקנת כיור מטבח. כאשר כבר קיימת תשתית – חיבור לקו מים, ארון ושיש – המחיר ינוע לרוב באזור 400-500 ₪. במידה ויש צורך בחידוש התשתיות או יצירתן מאפס, התקנת ארון מטבח במיוחד או פתיחת קו מים, שירותים אלו יתווספו למחיר. בקשו מהאינסטלטור סיור מקדים בו הוא ייעץ לכם לגבי הכיור המתאים עבורכם ויגיש לכם הצעת מחיר לכיור מטבח שמותאמת לתנאי השטח.

למחירון המלא לעבודות אינסטלציה

 

 

מה עושים כשהכיור נסתם?

אינסטלטור פועל לא רק במקרים בהם יש צורך להתקין כיורי מטבח וכיורי אמבטיה, אלא גם כדי לפתוח סתימות הנוצרות בכיור. סתימות חמורות בכיור יכולות להעיד על ביוב סתום שיש צורך לפתוח בהקדם האפשרי. הביוב יכול להיסתם משתי סיבות עיקריות: צינורות ישנים שיש צורך להחליף כדי להמנע מפיצוץ, או הצטברות של חומרים שונים בתוך צינורות הביוב (מי שופכין, שומנים, שאריות מזון, נבלות מרקיבות של בעלי חיים או צמחים רקובים). האינסטלטור פועל בשתי דרכים עיקריות לפתיחת הסתימות: האחת היא שימוש במשאית לשאיבת ביוב הנקראת ביובית. הביובית משמשת לפתיחת סתימות קשות במפעלי תעשייה או בבנייני מגורים. דרך שנייה היא פתיחה ידנית של סתימות, ובה משתמש האינסטלטור במקרים של סתימות קלות.

 

זקוקים להחלפת כיור מטבח קיים? קנו כיור מטבח וצרו קשר עם אינסטלטור יצאת צדיק שיתקין אותו עבורכם.

מעוניינים להתקין כיור חדש במטבח חדש? ייתכן ותצטרכו התקנת ארונות וקווי מים בנוסף להתקנת כיור, בררו עם האינסטלטור מה העבודה דורשת.

כיור המטבח שלכם נסתם או מייצר חלודה? לעתים פתיחת סתימה פשוטה בעזרת אינסטלטור תספיק, בעוד בפעמים אחרות יש צורך בהחלפת כיור מטבח.

 

מוזמנים ליצור איתנו קשר לעזרה מקצועית של צוות האינסטלטורים המומחים והאדיבים שלנו!

 

תכנים קשורים:

התקנת ברז יצאת צדיק

החלפת ברזים: החלפת ברז מטבח / אמבטיה / מקלחת