התקשרו עכשיו ואבוא לעזור
דף הבית   »   פתיחת סתימה באסלה – פתיחת סתימה בשירותים

פתיחת סתימה באסלה – פתיחת סתימה בשירותים

כמה פעמים אתם מבקרים בחדר השירותים מדי יום? שמונה? עשר? שש? עכשיו תכפילו את המספר בממוצע במספר בני הבית שלכם, ותקבלו – המוני ביקורים ביום. בכל ביקור כזה מתרחשת הדחה של מיכל האסלה וריקון תכולתה לתוך צינורות הביוב של הבית שלכם. בעוד ברובן המוחלט של הפעמים התהליך קורה בלי בעיות, במידה וייכנסו לאסלה כמויות גדולות של פסולת, כולל פסולת סותמת (שיערות, ניירות קשיחים, מגבונים, תחבושות וכל סוג זבל שנפל לתוכה בטעות) המצב יחמיר. באיזשהו שלב האסלה פשוט לא תעמוד בזה ויווצר מצב בו המים לא יורדים באסלה אלא יתחילו לצוף למעלה עם חלקיקי פסולת מה שידרוש פתיחת סתימה באסלה.

 

פתיחת סתימה באסלה

סתימה באסלה היא מצב לא נעים מכמה סיבות

קודם כל, לא ניתן להשתמש באסלה לפני שמבצעים פתיחת סתימה בשירותים, ולכן בני הבית ייאלצו להסתפק בשירותים אחרים בבית (במידה ויש) או בשירותים אחרים – של השכנים או של מקום ציבורי – מצב שכמובן לא ניתן לקיים במשך זמן רב.

שנית, הריח שעלול להיווצר ממצב של סתימה בשירותים עשוי להיות לא נעים – בלשון המעטה – עד בלתי נסבל. כדי שתוכלו להמשיך ולתפקד בבית חובה לפתוח את הסתימה בשירותים כמה שיותר מהר ולשחרר את בני הבית מתופעות הלוואי שלה.

ולבסוף, סתימה שלא נפתחת באסלה עלולה לגרום להצטברות הזבל שסותם את הסתימה בחלק עמוק יותר של הצינור, ובכך תיווצר סתימה שהרבה יותר מורכב לפתוח. כדי למנוע מצב כזה, פשוט דאגו לפתיחת הסתימה ברגע בו אתם שמים לב למשהו חריג בירידת המים.

 

אז איך עושים את זה? איך פותחים סתימה בשירותים ונשארים בחיים?
התשובה מתחלקת לכמה פתרונות אפשריים, בהתאם לסוג הסתימה ולמורכבותה:

 

איך להיערך לפתיחת סתימה באסלה?

לפני שתתחילו לעבוד, שימו לב לכך שהאסלה היא אזור לא סטרילי במיוחד. לכן יש לשים כפפות על הידיים ומסכת מגן על הפנים לפני פתיחת הסתימה, ובנוסף – לשטוף ידיים בתדירות גבוהה לפני ואחרי ההתעסקות באזור. כמו כן, רצוי לשים מגבות מסביב לאסלה, על הרצפה, לפני פתיחת האסלה: כך תבטיחו שגם אם האסלה תעלה על גדותיה במהלך הפתיחה, חדר השירותים יסבול באופן מינימלי.

רוקנו מהאסלה את רוב המים שנמצאים בה, ובמידה ואתם חוששים מזרם מים שיפריע לכם באמצע התהליך – סגרו את השיבר מראש.

 

פותח סתימות באסלה – מהן האפשרויות?

ישנן מגוון אפשרויות לפתיחת הסתימה בהתאם למצב האסלה, בהתאם לחומרת הסתימה ובהתאם לעומק הסתימה. בן האפשרויות שתקראו בהמשך הכתבה נמצאים פומפה, קפיץ, ספירלה חשמלית ובמקרה של סתימות קלות פתיחה באמצעות חומר לפתיחת סתימות שעלולה להיות מסוכנת במיוחד במידה ולא מקפידים על ההוראות הרשומות על האריזה ולא משתמשים באמצעי הגנה מתאימים כמו מסכה וכפפות.

פתיחת סתימה באסלה בעזרת פומפה לאסלה

כולנו מכירים את המכשיר המוזר אך הפופולרי בשם פומפה. מה הפומפה עושה? יוצרת ואקום בעזרת שטח גומי נצמד ואוטם, כך שברגע שהואקום נמשך כלפי חוץ תוכן הצינור ייאלץ לנוע ובכך הסתימה תיפתח. נשמע פשוט, נכון? לפני שאתם תופסים את הפומפה הראשונה שאתם רואים ורצים לאסלה, שימו לב: לשחרור סתימה באסלה יש צורך בפומפה מיוחדת שמתאימה לשירותים, פומפה לאסלה. פומפה לאסלה בנויה בצורה שתואמת את רוחב צינור האסלה ובכך מתאפשר להשתמש בה לפתיחת סתימה בשירותים, בניגוד לפומפה לכיור שמתאימה לצינורות קטנים יותר.

 

פתיחת סתימה בעזרת קפיץ לאסלה

אחרי שהצטיידתם בפומפה לאסלה אתם מגלים שהסתימה עדיין לא השתחררה? כנראה שהסתימה נמצאת במיקום נמוך יותר במורד הצינור או שהיא מורכבת יותר לפתיחה מאשר סתימה שגרתית. איך לפתוח סתימה בשירותים במקרה כזה?

למקרים כאלו בדיוק הומצא מכשיר מעניין: קפיץ ידני לפתיחת סתימה בשירותים. הקפיץ מוחדר לאסלה דרך חור יציאת המים ובזכות הגמישות והמבנה המיוחד שלו הוא יצליח להגיע לסתימות עמוקות יותר מהרגיל ולפתוח אותן.

 

פתיחת סתימה בעזרת ספירלה חשמלית

הקפיץ לא עבד? כנראה שהסתימה שלכם באמת תקועה עמוק עמוק בתוך הצינור ומורכבת לפתיחה. איך פותחים סתימה כזאת למרות מורכבותה? אל דאגה, יש פתרון: ספירלה חשמלית. הספירלה היא מכשיר משוכלל שמוחדר לתוך האסלה. בעזרת כוח חשמלי הספירלה מסתובבת וחודרת פנימה תוך פתיחת הבלגן. תהליך קצת מסובך ולעתים מלכלך – אך בהחלט יעיל.

 

פתיחת סתימה באסלה לבד

במקרה של סתימה קלה יכול להיות שאחד הפתרונות הבאים יספיק לכם אך במידה ואתם משתמשים בחומרים מסוכנים כמו חומצות, סודה קאוסטית וכדומה, שימו לב לפעול לפי ההוראות הרשומות ואם אתם לא בטוחים עדיף שתקראו לבעל מקצוע שזה מה שהוא עושה כל היום:

פתיחת סתימה בשירותים בעזרת חומרים כימיים

פתרון נוסף לפתיחת סתימה באסלה באופן פשוט וקל כולל שימוש בנוזל לפתיחת סתימה באסלה המכיל חומרים כימיים כאלו ואחרים שיחלחלו דרך הפסולת שתקועה בתוך האסלה ויגרמו לה להשתחרר. שימו לב: הפתרון הזה אמנם קל לשימוש, אך לצערנו הוא לא יפתור את הבעיה לטווח הרחוק אלא יגרום לאסלה לצבור חומרים נוספים בנוסף לפסולת שקיימת בו. כדאי להשתמש בחומרים לפתיחת סתימה באסלה כאשר אתם זקוקים לפתרון מהיר ואין לכם אפשרות לקרוא לאינסטלטור לפתיחת הסתימה.

פתיחה בעזרת סבון כלים

פתרון ביתי וזריז. שימו באסלה דלי של מים חמים והוסיפו להם כוס של חומר ניקוי כלים. תנו לתערובת לשבת זמן מה, ואז הוסיפו לאסלה עוד דלי של מים ותנו להם לחלחל. הפתרון הזה יסייע בפתיחת סתימות קלות.

חומר ייעודי לפתיחת סתימות באסלה – פתיחת סתימה באסלה סודה קאוסטית

פתרון נוסף לפתיחת סתימה בשירותים עם סודה קאוסטית. הסודה תבצע איכול של חומרי הסתימה ובכך תהיה אפקטיבית יותר מאשר סבון כלים בלבד. שימו לב לעבוד עם מגן ידיים ומסיכה כדי שלא תיפגעו מהסודה הקאוסטית.

 

פתיחת סתימה באסלה בעזרת אינסטלטור מקצועי

ניסתם לשחק קצת עם הפומפה אבל גיליתם שהיא לא מתאימה לשירותים? מפחדים להתעסק עם סתימות בעצמכם? אין לכם קפיץ ידני או ספירלה חשמלית כדי לפתוח את הסתימה אחת ולתמיד? אפילו הספירלה לא עובדת? במקרים כאלו האינסטלטורים ישמחו לעזור לכם. לאינסטלטור יצאת צדיק יש סט כלים ייעודי לפתיחת סתימות מורכבות וניסיון רב בתחום, כולל היכרות עם מערכת השירותים לעומק שתעזור לו להגיע לשורש הבעיה ולפתור אותה.

 

האינסטלטור יחל בבדיקת מיקום הסתימה בתוך האסלה. במידה והיא נמצאת קרוב לפתח, הוא יוכל לפתוח אותה בעזרת פומפה לאסלה. אם היא מורכבת יותר הוא ישתמש באחד ממכשירי הסתימות – ספירלה חשמלית, קפיץ ועוד – או אפילו יפתח את הצנרת במיקום המתאים כדי לרוקן את הפסולת ידנית.

 

שמרו על האסלה שלכם נקייה ?

נאחל לכם עוד שנים רבות ללא תקלות באסלה!

 

אני אורן רדה עומד לרשותכם, עם 25 שנות ניסיון בתחום האינסטלציה וכדור שני לאינסטלטורים ראיתי כבר הכל! צרו איתי קשר ואשמח לעזור 0723926556.

 

עוד תכנים שיעניינו אותך בהקשר זה:

פתיחת סתימות באמבטיות

המדריך המלא לפתיחת סתימות

התקנת אסלה – מגוון אפשרויות וההבדלים בינהם

אסלה תלויה – המדריך השלם להתקנת אסלה תלויה

התקשרו עכשיו ואבוא לעזור