התקשרו עכשיו ואבוא לעזור
דף הבית   »   קורס אינסטלציה – איפה ללמוד ואיך לבחור

קורס אינסטלציה – איפה ללמוד ואיך לבחור

רוצים לרכוש מקצוע מבוקש וריווחי? זה הזמן שלכם ללמוד את עולם האינסטלציה על בוריו ולקבל כלים אשר יאפשרו לכם להשתלב בתחום מתגמל במיוחד. קורס אינסטלציה יאפשר לכם לרכוש השכלה מקצועית ולהיכנס לתחום הנחשב כמבוקש במיוחד כשכיר או עצמאי. אז מה משך קורס כזה, מה לומדים במהלכו, איפה כדאי ללמוד ומה אתם מקבלים בסופו? הנה כל מה שאתם צריכים לדעת על לימודי אינסטלציה מקצועיים

 

תשכחו כל מה שידעתם על תחום האינסטלציה. אינסטלטור יצאת צדיק מזמן לא מטפל רק בתקלות נקודתיות, סתימות או איתור נזילות. עם ההתפתחות המתמדת בענף הבנייה והדרישה הגוברת, אינסטלטורים בישראל מתבקשים לספק מענה לתקלות נרחבות, לדעת לצפות מראש תרחישים וסיכונים, לתכנן מערכות מים וביוב ולדעת להפעיל אמצעי מכשור מתקדמים. אז נכון שגם כיום אינסטלטורים רבים עדיין אינם בעלי השכלה פורמלית, ואכן ניתן להשתלב בתחום גם ללא לימודים מקצועיים. עם זאת, אם תרצו לקחת את תחום העיסוק שלכם צעד אחד קדימה ולא לטפל בבעיות קטנות בלבד, תוכלו ללמוד קורס אינסטלציה מקצועי מקיף שיחשוף אתכם לנושאים שטרם שמעתם עליהם ויקנה לכם כלים מקצועיים וידע שלא יסולא בפז.

 

תעודה מקצועית בתחום האינסטלציה נחשבת כדרך למנף את היכולת המקצועית, להרחיב את ארגז הכלים שלכם ולהפוך אתכם לאנשי מקצוע מבוקשים יותר. בסופו של דבר, ביכולתם של כל אלה לגרום ללקוחות פוטנציאליים להעדיף אתכם על פני מתחרים וכך להגדיל את מאגר הלקוחות וכמובן את ההכנסות שלכם.

 

היכן כדאי ללמוד קורס אינסטלציה מקצועי ולמי זה מתאים?

כיום ניתן למצוא מוסדות אקדמיים רבים בישראל אשר מעבירים קורסי אינסטלציה מקצועיים, אך מומלץ לוודא מראש כי הקורס מוכר לפי משרד העבודה, היות וישנם מוסדות קבועים הפועלים בשיתוף המשרד, כך שתוכנית הלימודים שלהם נבנית בהתאם ומוכרת על ידיו. קורס אינסטלציה מקצועי מתאים לבעלי מקצוע אשר כבר עוסקים בתחום, לחסרי ניסיון אשר מבקשים להשתלב בעולם האינסטלציה או לכל מי שמתכנן הסבה מקצועית. במידה ואתם מתכננים לעסוק בעתיד בתחום כקבלן אינסטלציה, הקורס נחשב כתחנת חובה עבורכם, היות ועליכם לרכוש השכלה פורמלית בתחום במטרה לעמוד בדרישות משרד השיכון ולהירשם כקבלן.

 

לימודי אינסטלציה – כמה זמן זה לוקח?

משך קורס אינסטלציה מקצועי נמשך בממוצע כ-6 חודשים (משתנה בהתאם למוסד הלימוד בו בחרתם) ומטרתו לספק הכשרה מקיפה בתחום. הידע המקצועי הנרכש בקורס הינו נרחב ומשלב חומר עיוני ומעשי, כאשר בסיום הקורס תוכשרו לאנשי מקצוע שביכולתם לספק מענה מקצועי בתחום האינסטלציה למבנים ציבוריים ופרטיים כאחד. במהלך הקורס נלמדים נושאים כמו: היכרות עם מושגי יסוד בתחום, טיפול בתקלות, נזילות וטיפול בהצפה, קריאת תוכניות, תכנון והקמה של מערכות אינסטלציה, הקניית יסודות בטיחות ותחזוקה שוטפת נכונה, סוגי כלים סניטריים, סוגי צנרת ומערכות מים, התנסות מעשית בתיקון תקלות שונות, היכרות עם דרישות מכון התקנים הישראלי ומשרד העבודה ואף הקניית ידע מקצועי עסקי שמטרתו לסייע בניהול והקמת עסק בתור עצמאי.

חשוב לקחת בחשבון מטרתו של קורס זה היא להקנות ידע וכלים פרקטיים ופורמליים במגוון נושאים. במידה ותרצו להתמקצע בתחום מסוים בענף האינסטלציה תוכלו להתקדם ללימודים פרטניים באותו תחום.

 

אין חכם כבעל ניסיון – אחרי הלימודים, עוברים לשטח

מעבר לקורס המקצועי, כמו בכל תחום מעשי אחר – השיעורים הטובים ביותר הם אלה אשר מתרחשים בשטח. ידע מקצועי והשכלה פורמלית יאפשרו לכם ללמוד את כל המושגים החשובים, להכיר את מערכות האינסטלציה השונות, להיחשף לתקנים ויסודות עבודה, אך מלבד לכך, העבודה האמיתית, בפועל, היא זו שתקנה לכם את הכלים אשר ילוו אתכם הלאה כאנשי מקצוע מצוינים.

 

אני, אורן רדה, אינסטלטור בתל אביב והסביבה בעל מעל ל-20 שנות ניסיון, מתמחה בפתרונות אינסטלציה מתקדמים.

במהלך שנותיי הרבות בתחום נוכחתי לדעת כי בנוסף להשכלה פורמלית, התמודדות וחשיפה למגוון תרחישים בשטח והיכרות עם תקלות שונות הם אלו אשר יכשירו אתכם להיות אנשי מקצוע מהשורה הראשונה.

"עבודה עם הידיים" ומתן שירות ללקוחות בזמן אמת הם אלו אשר מהווים בית ספר לחיים, היות והם יחשפו אתכם לאתגרים בתחום, ילמדו אתכם למצוא פתרונות יצירתיים ולחשוב מחוץ לקופסא.

זו הגישה בה אני דוגל ואותה אני מעביר הלאה לכל עובד חדש אשר מתקבל לחברתנו, כי אין חכם כבעל ניסיון.

 

 

התקשרו עכשיו ואבוא לעזור