התקשרו עכשיו ואבוא לעזור
דף הבית   »   החלפת צנרת ביוב

החלפת צנרת ביוב

איך יודעים שמערכת הביוב עובדת כמו שצריך? כשאין לכם מושג מה קורה בה 🙂 כן, הסימן הכי טוב לכך שמערכת הביוב שלכם מתפקדת כראוי הוא כשאין לכם שום בעיה ניכרת לעין. הברזים זורמים בכיף, המקלחת מנקזת במהירות והאסלות מורידות מים באופן חלק, במצב כזה בוודאי שאין צורך לבצע החלפת צנרת ביוב. אם כך באלו מצבים קיים צורך להחליף את קווי הביוב?

החלפת צנרת ביוב

למרות שמערכות הביוב מתוכננות לעמוד בכמויות גדולות של מים וחומרים אורגניים ותעשייתיים שונים, השנים עושות את שלהן – יחד עם מפגעים שונים – ומערכת הביוב עלולה להיתקל במצב לא נעים: סתימות, שברים בצינורות, דליפות, כניסת שורשים לצינורות ועוד. במקרה כזה מומחי צנרת יצטרכו לבדוק את המערכת ולבשר לכם אם יש צורך בהחלפת קווי הביוב. זה נשמע כמו פרויקט גדול, מפחיד ויקר – כשבפועל, טיפול נכון בצנרת וביצוע מקצועי של ההחלפה יכולים להיות מהירים, נקיים ופשוטים. הכל תלוי בסוג התקלה, היקפה, מומחיות אנשי המקצוע המתקנים ואיכות המערכת הראשונית.

 

בואו נערוך סקירה קצרה – על בעיות שדורשות החלפת צנרת ביוב והפתרונות העומדים בפניכם:

 

אילו בעיות ידרשו החלפה של קווי הביוב?

  • סתימה: הצטברות זבל וחומרים בצינור כך שלא מתאפשר להוציא אותם מהצינור.
  • דליפה: מצב בו חיבורי הצינורות התרופפו, האדמה קפאה וסדקה את הצינור, או שבשל זרימת המים חלק מהצינור נסדק או נשבר, כך שהמים דולפים מהצינור החוצה, מצב שעלול לייקר את חשבון המים ולגרום להיווצרות מפגע תברואתי באזור.
  • קורוזיה: התמוטטויות של הצינור לאורך קו הביוב, שגורמות להפסקת הזרם, דלדול שלו וחסימה.
  • התנפחות צינור והצטברות אשפה במקום.
  • חומר לא תקין ממנו עשוי הצינור: חלודה שדולפת לתוך המים וחומרים מזיקים שמפוררים את הצינור.
  • חדירת שורשים לתוך הצינור כך שלא מספיק להוציא אותם אלא נגרם נזק משמעותי יותר שדורש החלפה של הצינורות.
  • לא תמיד מתרחשות בעיות בצנרת – לפעמים ההחלפה תיעשה בשיפוץ בית שמעניק הזדמנות טובה לשפר את מערכת הביוב ולהכין אותה לשנים הבאות.
  • לעתים ניתקל במערכת ביוב בה הצינורות לא הותקנו כמו שצריך (שיפועים לא נכונים, חיבור רופף וכו) ולכן צריך להתקין צינורות חדשים שיחזיקו מעמד טוב יותר וייבנו בצורה נכונה.

 

איך תתבצע החלפת צנרת ביוב?

קודם כל, על המשפץ להחליט האם יש צורך בהחלפה מלאה של קווי הביוב או בהחלפה חלקית של כמה צינורות ביוב ותו לא. מה ההבדל? במקרה של החלפה מלאה החצר שלכם תהפוך לאתר בנייה, תתבצע חפירה של החצר, מערכת הצינורות הישנה תוצא מהאדמה, תתוכנן מערכת צינורות חדשה, ואז תוכנס המערכת החדשה. פתרון יעיל אבל יקר ומסורבל, שפעמים רבות ניתן להחליף אותו בתיקון נקודתי של הצינור הבעייתי.

 

במקרה השני המשפץ יבצע צילום של המערכת באמצעים טכנולוגיים מתקדמים, יבין היכן נמצאת הדליפה ואיפה קיימים צינורות שדורשים החלפה, ואז יתכנן כיצד כדאי להחליף את הצינורות בנקודות אלו ויבצע זאת נקודתית תוך חפירה מינימלית.

 

כיצד מתבצעת החלפה נקודתית של צינור ביוב?

לפניכם שיטות נפוצות ויעילות להחלפת הצינור:

  • דחיפת צינור חדש לתוך הצינור הישן: במקרה כזה הקרקע תיחפר בנקודות מסוימות, והמשפץ ידחף צינור חדש לתוך הצינור הישן, במטרה לבקע אותו כך שהצינור החדש יחליף את הישן. שיטה יעילה וחסכונית. אם תקפידו על שימוש בצינורות איכותיים – מובטחות לכם שנים רבות של צנרת יציבה.
  • הוספת צינור חדש בתוך הצינור הישן: במקרים נוספים ייתכן והפתרון הטוב ביותר יהיה להכניס צינור חדש שיתחבר לדפנות הצינור הישן ויתמוך בו. החומר של הצינור הפנימי יאטום את הפרצות בצינור הקודם וייצור שכבה נוספת שתאבטח את המערכת מפני בעיות עתידיות.

 

לאחר מכן תתבצע הזרמת מים במערכת כדי לבדוק שהכל עובד כמו שצריך – ורק בסוף האדמה תוחזר מעל החפירות ואתם תישארו עם צנרת חדשה ויעילה. בהצלחה!

 

לכל שאלה אני כאן לרשותכם,

אורן רדה

 

עוד בנושא:

החלפת צנרת מים

מחירון אינסטלציה

פתיחת סתימות ביוב באמצעות ביובית

התקשרו עכשיו ואבוא לעזור