התקשרו עכשיו ואבוא לעזור
דף הבית   »   קיבלתם חשבון מים מנופח ולא מבינים למה? הנה ההסבר

קיבלתם חשבון מים מנופח ולא מבינים למה? הנה ההסבר

הקיץ הגיע ואיתו עלייה חדש ומשמעותית בחשבונות המים של כולנו, אך כיצד ניתן לדעת שאנו באמת משלמים על מה שאנחנו צורכים? מה עושים כדי לאתר חריגות בחשבון ואל מי פונים על מנת לוודא את תקינות מונה המים?

ברז שנוזל ממנו כסף

בשנתיים האחרונות צצו ברחבי הארץ מספר לא מבוטל של מקרי חשבונות מים מנופחים באופן חסר פרופורציונאלי ואיום. במרביתם, נדרשו משפחות מהמרכז לשלם לתאגידי המים המקומיים חשבונות אסטרונומיים, לעיתים בעבור צריכה כפולה פי 8-12 יותר מהשימוש הממוצע לאדם בחודשיים, בטענה שמד המים תקין ושמקור הבעיה הוא נזילה מאחד חלקי הבית השונים.

אם מותקן בביתכם מד מים חכם, תשלח לכם חברת המים התראה על צריכה מופרזת במים ותדרשו להזמין אינסטלטור שיודע לאתר נזילות נסתרות בחלקי הבית השונים. אם לא, תאלצו לגלות זאת בחשבון הדו חודשי הבא, לשלם אלפי שקלים מיותרים ולהתעסק עם בירוקרטיה מיותרת לביטול או קיצוץ החשבונות. על כל מקרה, פנייה מהירה לבעל מקצוע מהימן ומקצועי תסייע לכם לבטל את חיובי ההעתק ולחזור לשגרת חיים נורמלית.

 

איך מאתרים את הליקוי וכיצד מטפלים בו?

חשבון מין מנופח בדרך כלל נובע מנזילה, אך חשוב לוודא זאת. יש לבדוק מה המקור של הנזילה ולבצע כמה פעולות בסיסיות שיעזרו לכם לחסוך כסף וזמן.

בדקו שקיימת נזילה – זו היא בדיקה פשוטה וקלה. ודאו כי כלל הברזים ומערכות ההשקיה (אם קיימות) סגורים ולאחר מכן גשו לברז המים הראשי שנמצא מחוץ לביתכם וסגרו אותו גם כן. כעת, מחוג שעון המים, כמו גם המספרים שהוא מציג, אמור לעצור לחלוטין. המתינו כ-15-30 דקות ופתחו את השיבר הראשי מחדש. אם הפרפר מתחיל לזוז, סימן שנוצרה ירידת לחץ מים בצנרת הבית, וייתכן שקיימת נזילה איפשהו בבית.

נסו לאתר את הנזילה באמצעות סריקה מהירה – יש לעבור במתקני המים המרכזיים בבית. ראשית עמדו בסמוך לדוד ובדקו שאין שלוליות או זרימה נראית לעין מהצדדים או התחתית של הדוד. במידה וקיימת בביתכם מערכת השקיה, סגרו את הברז הראשי שלה וחזרו על הבדיקה. אם המונה עומד דום, ברכותיי – זיהיתם את מקור הנזילה באזור הגינה. התחנה האחרונה תהיה הניאגרה בשירותים שלכם. אם ברשותכם ניאגרה סמויה, הצמידו אוזן לפתח הלחצנים ונסו לזהות רחש טפטוף או זרימת מים. במידה וזו היא ניאגרה חשופה, פתחו את המכסה וזהו אם הנזילה שם.

על אף שנזילה היא הסיבה העיקרית למצב של חשבונות מים מופרזים, אם הכל תקין בצנרות ומערכות המים של הבית, עליכם לבדוק את שעון המים שלכם. על מנת לעשות זאת, עליכם לפנות לרשות המים המקומית בדרישה לבחינה מחודשת של שעון המים המותקן מחוץ לביתכם. התהליך הוא פשוט וכל מה שעליכם לעשות הוא להתקשר ולהזמין בדיקה.

עוד על: איתור נזילות יצאת צדיק.

 

כיצד מומלץ לבחור אינסטלטור ישר אמין וטוב בימינו?

אם אכן קיימת נזילה, הרי שיש צורך להזמין אינסטלטור לטיפול מהיר ומקצועי בבעיה. בעידן של היום היצע האינסטלטורים באזור המרכז רחב ויש לקחת בחשבון המון פרמטרים שונים, במיוחד בתחום הזה. לכן חשוב לחפש איש מקצוע הגון וישר. אז איך תדעו שבחרתם בבעל המקצוע הנכון?

כידוע אינסטלציה היא תחום ביתי שדורש עשייה מדויקת ומהירה, ולכן הכל מתחיל באדם בעל ידיים טובות וניסיון מוכח. חפשו את שמו של האינסטלטור ברשתות החברתיות ובמנועי חיפוש על מנת למצוא את האתר העסקי והתרשמו מחוות הדעת של לקוחותיו.

שיחה קצרה בטלפון עם בעל המקצוע והתייעצות ראשונית תעזור לכם לקבל רושם נוסף בנוגע לאדם שבצד השני של הקו. בדקו את אדיבותו, שאלו שאלות שחשוב לכם לדעת בנוגע לבעיה שנתקלתם בה ובדקו מחירים ותעריפים שהוא גובה עוד מבעוד מועד.

ובכן, עתה שאתם יודעים כל שנחוץ לכם על אינסטלטור, הרשו לי להציג את עצמי. אני אורן רדה, דור שני של אינסטלטורים, מקצועי, שירותי ואמין. אני מספק שירות אינסטלציה באזור תל אביב והמרכז, ואני מעניק שירות מהרצליה בצפון ועד ראשון לציון בדרום. מי מכם שצפה בתכנית "יצאת צדיק", בטח מכיר את אופן ההתנהלות שלי ויודע שאצלי יושרה היא מעל הכל. אני מזמין אתכם לפנות אליי בכל נושא כבר עכשיו להתייעצות ולקבלת הפתרונות הטובים ביותר שקיימים בשוק.

 

יש לכם שאלות נוספות?

דברו איתי:

072-392-6556

אורן רדה,

 

קשור לנושא:

מד לחץ מים: בדיקת לחץ מים בצנרת הביתית

התקשרו עכשיו ואבוא לעזור