התקשרו עכשיו ואבוא לעזור
דף הבית   »   כל מה שרציתם לדעת על צנרת גבריט

כל מה שרציתם לדעת על צנרת גבריט

בעולם האינסטלציה קיימים מגוון רחב של סוגי צנרות, באיכות, במחירים משתנים ובשיטת התקנה שונה. לכל סוג של צנרת יש את היתרונות והחסרונות שלה. אם אתם מתכוונים להחליף את הצנרת בביתכם או שאתם עוברים לבית חדש, חשוב שתכירו את הסוגים השונים של הצנרות הקיימות. אחת מהצנרות המומלצות ביותר על ידי אינסטלטורים היא צנרת גבריט (GEBERIT).

צנרת גבריט geberit

צנרת גבריט זוהי צנרת נפוצה במיוחד תוצרת שוויץ. נהוג להתקין אותה בבתים חדשים או כתחליף לצנרות ישנות שהזמן נתן בהן את אותותיו. צנרת גבריט, המיועדת לפינוי שופכין ומי דלוחין, עשויה מיציקה של חומר מסוג פוליאתלן קשוח HDPE. חומר זה, שעובר תהליכים מיוחדים הנקראים בשפה המקצועית "הרפיה", הינו בעל צפיפות גבוהה. הצנרת נחשבת חזקה מאוד, עמידה יותר מכל סוגי הצנרות וגם הנראות הוויזואלית שלה שונה – בניגוד לשאר הצנרות שצבועות בצבעי אפור וכתום, צנרת גבריט צבועה בשחור עם פס כחול. צבע זה עמיד לקרינה אולטרה סגולה ועמיד מפני השפעות של חומרים כימיים.

הייחוד שלה הוא שהיא עוברת תהליך חימום כך שהיא קשיחה מצד אחד וגמישה מצד שני. בנוסף, אפשר לשלב אותה בתוך יציקות הבטון של הבניין.

 

מהם היתרונות של צנרת גבריט?

לצד החוזק והעמידות הרבה שלה שכבר ציינו, לצנרת גבריט יתרונות רבים. ראשית, הוא מאופיינת באטימות מלאה, זאת בזכות שיטת החיבור המיוחדת שלה. ההתקנה שלה מתבצעת על ידי מלחם ההופך את הצינור ליציקה אחת כאילו מדובר בצינור אחד. בקצה של כל צינור ישנן אלקטרודות שבעזרתן ניתן להלחים את חלקי הצינור השונים.

מעבר לכך שמדובר בהתקנה מהירה החוסכת זמן רב, שיטת החיבור יוצאת הדופן הזאת של צנרת גבריט מאפשרת לצנרת לעמוד בלחצים ובטמפרטורות גבוהות שיכולות להגיע עד 100 מעלות צלסיוס. בנוסף לכך, השיטה מסייעת למנוע חדירה של שורשים לצנרת הביוב והיא מספקת בידוד יעיל יותר בהשוואה לצינורות רגילים.

כמו כן, הפנים החלקים של הצנרת מסייעות לשופכין לזרום באופן חלק ועם חיכוך מינימלי. אם כל זה לא מספיק, הצנרת מאפשרת להקטין את השיפועים ומצמצמת את הצורך להתקין ברצפת חדרי השירותים מחסומי רצפה שאינם אסתטיים.

 

כיצד מתקינים צנרת גבריט?

קיימות כמה שיטות להתקנה של צנרת גבריט. שיטה אחת היא לחבר את הצנרת בביתו של הלקוח בעזרת ציוד מיוחד המתאים לצנרת מסוג זה. במסגרת שיטה אחרת, האינסטלטור בונה את הצנרת מראש ומביא אותה לבית הלקוח בחלקים. בעת ההתקנה, האינסטלטור מחבר בין החלקים השונים של הצנרת.

התקנת צנרת גבריט חייבת להתבצע רק על ידי בעלי מקצוע מנוסים, מקצועניים ומוסמכים, המבצעים את ההתקנה לפי ההגדרות של מכון התקנים הישראלי. יש לוודא כי האינסטלטור מגרד את קצה הצינורות באותם אזורים שיכוסו באמצעות מכשיר הנקרא מופה חשמלית. בנוסף, יש לבדוק עמו האם הוא מרסס את הקצה של הצינור באמצעות אתנול (תרכובת אורגנית ממשפחת הכוהלים), זאת על מנת לנקות את המקום של חיבור הצינורות. לאחר שהוא ביצע זאת, על האינסטלטור לחבר את המופה החשמלית לקצוות השונים של הצינור ולהלחים אותן.

 

התקנת צנרת גבריט עושים רק אצל אורן רדה

אז אם החלטתם להתקין בבית שלכם צנרת גבריט, כדאי שתפנו לאינסטלטור בתל אביב – אורן רדה.

אורן והצוות שלו מומחים בהתקנת צנרות מכל סוג, ובפרט מסוג גבריט.

העבודה מתבצעת באופן מהיר ויעיל, וכמובן בהתאם לדרישות המחמירות של מכון התקנים הישראלי.

צרו עמנו קשר ונשמח להגיע אליכם ולהתקין עבורכם את הצנרת גבריט האיכותית שתרחיק מכם בעיות אינסטלציה שונות.

 

לייעוץ אישי והזמנות אני לרשותכם.

אורן רדה,

טלפון: 072-392-6556

 

תכנים נוספים בנושא:

שיפוץ צנרת

תיקון צנרת בבית משותף

החלפת צנרת בבית

התקשרו עכשיו ואבוא לעזור