התקשרו עכשיו ואבוא לעזור
דף הבית   »   מד לחץ מים: בדיקת לחץ מים בצנרת הביתית

מד לחץ מים: בדיקת לחץ מים בצנרת הביתית

ממש כמו שעלינו לבצע בדיקת לחץ אוויר מדי פעם כדי להבטיח את יציבות הרכב ובטיחות הנסיעה, כך גם עלינו לבצע בדיקת לחץ מים. זוהי בדיקה שמטרתה לבדוק את לחץ המים בצנרת. כאשר המים זורמים הם מפעילים לחץ על גבי החיבורים והדפנות הפנימיים של הצנרת. אם ישנו לחץ מים נמוך מדי, זרם המים עלול להיות חלש כך שקשה מאוד להשתמש כהלכה בברז. לחלופין, לחץ מים גבוה מדי לאורך זמן עלול לגרום לשלל בעיות כמו פגיעה באיטום החיבורים בין הצינורות, הופעה של סדקים בצנרת ופיצוצים בצנרת.

מד לחץ מים: בדיקת לחץ מים בצנרת

מדוע בדיקת לחץ מים חשובה?

בדיקת לחץ מים יכולה לאתר תקלות שונות בצנרת כמו נזילות, חסימות בצנרת, עיוותים בצנרת ועוד. הבדיקה למעשה מאפשרת לכם לדעת האם לחץ המים בדירה שלכם הוא תקין. ישנם כמה וכמה מקרים בהם יש צורך לבצע בדיקה והנה הם לפניכם:

התקנת תשתית אינסטלציה חדשה – נהוג לערוך בדיקת לחץ מים לפני מעבר לדירה חדשה ולאחר סיום התקנת האינסטלציה. הבדיקה תאפשר לכם לוודא שהצנרת הותקנה כראוי ושלא צפויות להופיע תקלות.

שיפוץ תשתית אינסטלציה –  החלטתם לערוך שיפוץ בבית שלכם הכולל גם את תשתית האינסטלציה? כאשר עורכים שיפוץ בדירה קיימת הכולל תיקון, חידוש או החלפה של תשתית האינסטלציה, מומלץ מאוד להזמין איש מקצוע שיערוך את הבדיקה.

ביקורת מבנים ובדק בית – אם זרם המים בברז חלש מדי או בלתי יציב, אם אתם מתמודדים עם נזילות חוזרות ונשנות, פיצוצים בצנרת ושלל בעיות אינסטלציה אחרות, מומלץ להזמין בודק לחץ מים בצנרת. כך תוכלו לדעת מה מקור הבעיה ולטפל בה בהתאם.

חיטוי הצנרת – החלטתם לערוך חיטוי לצנרת המים? כאשר מחטאים את הצנרת, המשקעים שהגבילו את לחץ המים באזורים המים מסתלקים ויחד עם זאת, ישנם אזורים שעלולים להיות רגישים ללחץ מים גבוה. לכן, חשוב מאוד להזמין מודד לחץ מים שתוודא כי הלחץ בצנרת מאוזן.

קבלת אישור לפני אכלוס המבנה – קבלני בניין נדרשים לערוך בדיקות שונות של המבנה על מנת לקבל טופס 4 – טופס אישור אכלוס. הטופס הוא אחד מהשלבים הראשונים לפני מסירת המפתחות לדיירים, והוא מהווה אישור לכך שבניית המבנה הסתיימה ושהוא בטוח למגורים. במסגרת קבלת טופס 4, יש לערוך בין היתר בדירת לחץ מים המאשרת כי הצנרת תקינה.

 

כיצד ניתן לאבחן נזילות באמצעות בדיקת לחץ מים?

אתם סובלים מנזילה מהצנרת או חושדים שיש לכם נזילה? מומלץ להזמין בדיקת לחץ מים לצורך איתור נזילות. הבדיקה נערכת על ידי אינסטלטור מקצועי שיש ברשותו ציוד מתקדם לעריכת בדיקת לחץ מים. השלב הראשוני בבדיקה הוא סגירת הברז הראשי, חיבור הברז של המקלחת לשעון לחץ, ובדיקת לחץ המים הקבוע בצינורות. בשלב הבא האינסטלטור יפתח את זרם המים החמים בברז. כך ניתן לבחון את לחץ המים בצנרת המובילה את המים החמים. במידה וישנו שינוי כלשהו בלחץ המים, האינסטלטור ישתמש במצלמה טרמית וכך יוכל לאתר במדויק את מקור הנזילה. בשלב השלישי האינסטלטור יפתח את זרם המים הקרים בברז ואז יבחן את לחץ המים בצנרת המובילה את המים הקרים. אם האינסטלטור יזהה שישנו שינוי כלשהו בלחץ המים, הוא יוכל להשתמש בחיישן גז כדי לאתר את המיקום של הנזילה. לאחר איתור מקור הבעיה, ניתן לגשת לפתרון ולהיפתר מהנזילה אחת ולתמיד.

 

למה חשוב לשים לב כאשר מזמינים בדיקת לחץ מים?

ניסיון – אם אתם מעוניינים לערוך מדידת לחץ מים, יש להזמין אך ורק אינסטלטור שמתמחה בעריכה בדיקה שכזאת. אם הבדיקה נעשית שצורה לא נכונה, לא רק שהיא לא תועיל אלא עלולה לגרום לנזקים.

ציוד מתקדם – אינסטלטורים המתמחים בבדיקת לחץ מים, צריכים להשתמש במכשירים מתקדמים וחדשניים שיאפשרו להם לאתר נזילות. מומלץ לשוחח בטלפון עם האינסטלטור כדי לברר האם יש ברשותו ציוד שכזה.

המלצות – כמו בכל הזמנת איש מקצוע, גם כאן מומלץ לפנות אך ורק לאינסטלטורים שקיבלו המלצות. בצעו חיפוש על האינסטלטור ברחבי הרשת – בגוגל, ב"גוגל לעסק שלי" (אל תתפשרו על אינסטלטור שקיבל ציון של פחות מארבעה כוכבים) ברשתות החברתיות וגם דרך חברים ובני משפחה.

השוואת מחירים – טווח המחירים של בדיקת לחץ מים נע בין 1,500 ל-2,500 שקלים. המחיר משתנה לפי סוג המבנה, מספר המוקדם אותם בודקים, המכשירים עמם משתנים והמוניטין והניסיון של האינסטלטור. מומלץ מאוד לערוך השוואת מחירים בין כמה וכמה אינסטלטורים ולברר עמם מה בדיוק כוללת הצעת המחיר. חשוב שההצעה תכלול פירוט של כל האמצעים הטכנולוגיים בהם האינסטלטור מתכנן להשתמש בבדיקה ופירוט על הבדיקה שהוא מתכוון לבצע עבורכם.

 

בדיקת לחץ מים יצאת צדיק

אז אם אתם זקוקים לשירות, אתם מוזמנים לפנות לאינסטלטור יצאת צדיק אורן רדה.

אורן, בעל ניסיון של 20 שנה בתחום, יעניק לכם שירות אמין, מקצועי ומהיר.

הצוות של אורן פועל עם הציוד המתקדם ביותר לבדיקת לחץ מים ואיתור נזילות ותקלות שונות. צרו קשר ואורן בדרך אליכם!

 

התקשרו: 072-392-6556

אורן רדה,

אינסטלטור בתל אביב מעל 20 שנה.

 

עוד בנושא:

הגברת לחץ מים – הסבר מפורט

החלפת קווי מים

איתור נזילות יצאת צדיק

שעון מים מסתובב חופשי

התקשרו עכשיו ואבוא לעזור