התקשרו עכשיו ואבוא לעזור
דף הבית   »   פתיחת סתימה בכיור

פתיחת סתימה בכיור

כיורים הם חלק חיוני מהחיים שלנו. כל כך חיוני, עד שלפעמים אנחנו שוכחים עד כמה חשוב שהם יפעלו כראוי ויזרימו מים נקיים בתוכם – ונזכרים בכך ברגע בו אנחנו נתקלים בבעיה ונאלצים לצאת למסע פתיחת סתימה בכיור. אבל כמו כל בעיה אחרת שנוצרת בבית, אין צורך להילחץ: עם קצת תושייה, הרבה ידע וכמה מכשירים נחוצים, תדעו איך לפתוח סתימה בכיור ותסדרו לעצמכם כיור נקי בקלות. קראו את המאמר לסקירה מלאה של כל הדרכים לפתיחת סתימה בכיור ותהפכו למומחים בעצמכם!


 

פתיחת סתימה בכיור כל האפשרויות

מניעת היווצרות סתימה בכיור

כמו בכל בעיה, הפתרון האמיתי מתחיל ממניעה. אמנם זה חלק מתיש שדורש נקיטת אמצעי זהירות מראש, אך מדובר במאמץ זעיר לעומת התוצאות שהזנחת הכיור עלולה לגרום. מניעת סתימה בכיור מתחילה עם שמירה על כל מה שנכנס לצנרת הכיור. אמנם קל מאוד לשטוף עם זרם המים כל לכלוך שנכנס לכיור, שמן, קפה שחור ושאריות מזון – אך התוצאה תהיה הרת אסון: כל השאריות יצטברו בשכבה עבה של זבל בתוך הצינור ובתוך הסיפון שתחתיו (הכוס שמוברגת בתחתית צנרת הכיור) וכעבור זמן מה פשוט יווצר גוש גדול ומגעיל שיגרום לזרם המים להיחסם ויעשה צרות צרורות לכל מי ששוטף כלים ומנסה לנקז כיור.

 

הדברים אמורים, דרך אגב, לא רק על פתיחת סתימה בכיור מטבח אלא גם בהקשר לפתיחת סתימה בכיור אמבטיה: הם אמנם לא יכילו שאריות מזון אך עלולים להיסתם בפני עצמם ממגוון פסולת רחב – שערות, חומרי היגיינה סמיכים ושומניים, חתיכות משחת שיניים ועוד ועוד. לכן את אותם אמצעי זהירות שאתם נוקטים בכיור המטבח שלכם – יישמו גם בכיורי האמבטיה ותהנו מצנרת חלקה ומשוחררת.

 

אז מה לעשות כדי למנוע סתימה בכיור?

  • קודם כל, שימו על פתח הניקוז בכיור רשת ברזל ייעודית שתסנן את גודל הפסולת שנכנסת אל הצינור. בכך תאריכו את חיי הצנרת בכמה שנים טובות.
  • כעת, הקפידו על מה שאתם מכניסים לכיור בשגרה היומיומית: הימנעו משמנים, מ"בוץ" קפה ומשאריות אוכל, וזרקו אותם לפח בשקית אטומה במקום לשטוף אותם לכיור.
  • בנוסף, הקדישו כמה דקות מדי חודש למילוי הכיור במים חמים והניחו להם לחלחל פנימה. בכך תבצעו מעין "פוליש" קבוע של הצנרת ותסייעו לפינוי הזבל מפנים הצנרת.

 

וכעת, הבה ניגש למידע החשוב ביותר בכל התהליך…

 

פתיחת סתימה בכיור – שלב אחר שלב, פשוט וקל

התחילו את התהליך עם צעד מניעתי שעשוי לעזור במקרה של סתימות קלות: שפכו מים רותחים לתוך הכיור ובדקו לאחר דקה-שתיים אם הכיור השתחרר. במידה ולא, המשיכו לצעד הבא ושלפו את הפומפה. לפתיחת סתימה בכיור פומפה היא בין המכשירים השימושיים ביותר שיש: היא יוצרת לחץ מים שמניע את מה שמתרחש בתוך הצנרת ועושה את העבודה במהירות. מלאו את הכיור בשכבה של מים, הכניסו את הפומפה, צרו ואקום על גבי פתח הניקוז והתחילו "לפמפם". אחרי מספר דקות סביר להניח שהחסימה תשתחרר והפסולת תצא, ואם זה לא קרה – כנראה שהבעיה שורשית ויש צורך בצעדים מסיביים לפתיחת הסתימה. זה הזמן לפנות לפתרון הבא:

 

איך לשחרר סתימה בכיור דרך פתיחת הצנרת

שלפו דלי, והניחו אותו מתחת לכיור. עכשיו אנחנו ניגשים למקור הכוח האמיתי: הסיפון, כלומר הכוס המתברגת שיושבת מתחת לכיור ואוספת אליה לכלוך וריח. סתמו את האף מראש, הבריגו את הסיפון החוצה ותנו לכל מה שבפנים להישפך אל הדלי: ג'יפה, זבל ושומנים. כעת, קחו קפיץ לפתיחת סתימות או קולב מתכת ביתי שעיקמתם לצורת מקל, וחטטו בתוך הצינור שפונה לעבר הקיר. אם תיתקלו בהתנגדות – מצאתם את הסתימה. חטטו באזור, נקו את הצינור ולאחר מכן הבריגו את הסיפון בחזרה לתוך הצנרת ותנו למים חדשים לזרום במשך מספר דקות. בדקו שהכל מוברג היטב ושאין נזילה מתחת לכיור. אם יש נזילה, יכול להיות שהגומייה שאוטמת את הרכיבים כבר שחוקה – קנו אחת חדשה והרכיבו אותה כדי לוודא שהמערכת תהיה בטוחה ויבשה.

 

מה לעשות אם הסתימה עדיין לא השתחררה והמים עדיין מתנקזים לאט?

יכול להיות שהבעיה נובעת ממקום עמוק יותר: חלק בצנרת הפנימית שנתקע בגלל גוש של פסולת. פתחו את "בור" האמבטיה – פתח הפלסטיק שקבוע ברצפה – ובצעו בתוכו את אותו תהליך ניקוי וחיטוט בצינורות שביצעתם קודם לכן בצנרת תחת הכיור. אם הסתימה נבעה מהאזור – היא תיפטר כעת.

 

במקרה והסתימה עדיין נוכחת, ייתכן ומדובר בחלק מהצינור שאין לכם גישה אליו. ולכן, זה הזמן להפעיל עוד טכניקות מעניינות – בשימוש בחומר לפתיחת סתימות.

 

פתיחת סתימות בכיור בעזרת חומרים שונים

 

פתיחת סתימה בכיור עם סודה לשתיה וחומץ

שלב ראשוני ודי אפקטיבי: שימוש בחומרים טבעיים כדי ליצור תסיסה שתנקה את פנים הצנרת. שימו כמות זהה של חומץ ושל סודה לשתייה בתוך קערה מים חמים ותנו לעסק להתחיל לתסוס. כעת שפכו הכל דרך חומר הניקוז. אם הסתימה נובעת מהצטברות שומנים על דפנות הצנרת – הטכניקה הזו תסייע להסיר אותם בקלות.

 

פתיחת סתימה בכיור מלח לימון או חומצת מלח

חומרים חזקים יותר שגם עלולים לגרום נזק לגומיות הצנרת. לכן עדיף להשתמש בהם רק כמוצא אחרון. עדיף שתבדקו קודם כל אפשרות שימוש ב –

 

חומר פותח סתימות

השוק מלא בחומרים שונים שיבטיחו לפתוח את הסתימה בכיור, אך יש לשים לב למה אתם קונים כדי לא להיפגע או לפגוע בצנרת. אם הצנרת היא צנרת ברזל ישנה, חומר חזק יפגע בה וייצור פיצוץ. לכן בחרו בנוזל לפתיחת סתימות עדין יחסית, שלא מורכב מחומצה. לפני השימוש בחומר לפתיחת סתימות בכיור שימו עליכם כפפות, מגן עיניים ומסכה, והרחיקו בני משפחה וחיות מחמד מהאזור כדי למנוע תאונות. שפכו מהחומר לתוך חור הניקוז של הכיור, המתינו זמן מה ואז הפעילו את זרם המים. החומר עשוי מחומרים כימיים שממוססים את החומרים שעומדים בדרכם וכך פותחים סתימות ומנקים את הצנרת. כשתפעילו את המים בדקו שהגומייה בסיפון הכיור לא נשחקה ויוצרת טפטוף, ואם כן החליפו אותה.

למידע נוסף: נוזל לפתיחת סתימות

 

קריאה לאינסטלטור לפתיחת סתימות בכיור

ניסיתם הכל, כולל חומר ייעודי לפתיחת סתימות, ושום דבר לא עוזר? יכול להיות שהסתימה בכיור נוצרה באזור נידח של הצנרת שנמצא בתוך הקיר או שהיא מושפעת מסתימה מסיבית באזורי ניקוז הביוב של הבית. זה הזמן לקרוא לאינסטלטור יצאת צדיק לצורך איתור מוקדי סתימה ולהיעזר בו לפתיחת הסתימה בכיור ורענון מצבה הכללי של צנרת הבית.

 

פתיחת סתימה בכיור מחיר

קראתם לאינסטלטור לפתיחת הסתימה בכיור, ואתם תוהים כמה התענוג יעלה לכם? התשובה תלויה באופן העבודה של האינסטלטור: אם הוא השתמש בקפיץ לפתיחת סתימות ופתח את הסתימה בקלות דרך פתח צנרת קיים, העבודה לא תעלה כסף רב אלא כמחיר ביקור רגיל – 200-400 ₪ לרוב. אם האינסטלטור נאלץ לפתוח אזור חדש בצנרת או להשתמש במכונת לחץ מים (או בביובית) כדי לפתוח את הסתימה, העסק יעלה יותר, סביב 1,000 ₪. בכל מקרה, הרגיעו את עצמכם: פתיחת סתימה אחת כזו תספיק לשנים רבות ותנקה את הצנרת כהוגן. כל עוד תמשיכו לשמור על ניקיון הכיור שלכם ולהוציא אשפה מראש במקום להזרים אותה במורד הצינור, יובטח לכם שהתוצאות יחזיקו מעמד וסתימות נוספות יימנעו. בהצלחה!

 

יש לכם שאלה? צריכים סיוע? רוצים להתייעץ? דברו איתי ואשמח לסייע לכם 072-392-6556 (אורן רדה).

 

תכנים רלוונטיים:

מחירון אינסטלציה

אינסטלטור בבת ים יצאת צדיק

אינסטלטור בגבעתיים

החלפת כיור מטבח

פתיחת סתימות ביוב באמצעות ביובית

החלפת סיפון

התקשרו עכשיו ואבוא לעזור