התקשרו עכשיו ואבוא לעזור
דף הבית   »   פתיחת סתימה במקלחת

פתיחת סתימה במקלחת

פתיחת סתימה במקלחת – כל האפשרויות בכתבה אחת מקיפה שתעשה לכם סדר ותאפשר לכם לפתור את התקלה מהר. לייעוץ אישי תרימו אלי טלפון.

אפשר לראות את זה מגיע… אתם מתקלחים מדי יום ומסתכלים על הרצפה. בשבוע הראשון המים מתנקזים במהירות החוצה. בשבוע השני הם זוחלים לאט יותר. בשבוע השלישי הם בקושי יוצאים. בשבוע הרביעי חדר האמבטיה כולו מתחיל לסבול מנזילת מים לכל עבר. יש לכם סתימה במקלחת! מה עושים?

זוג בחדר מקלחת עם כיתוב - פתיחת סתימה במקלחת

סתימה באמבטיה או במקלחת מתפתחת בדרך כלל מסיבה פשוטה ובלתי נמנעת: לכלוך. המקלחת היא המקום בו אנחנו מתנקים, והלכלוך – חול, שערות שנושרות, אדמה – מתנקז החוצה יחד עם המים ויוצר סתימה במקלחת. פתיחת סתימה במקלחת דורשת קודם כל מניעת היווצרות הסתימה. איך תעשו את זה?

 

מניעת סתימה במקלחת

בכל סוף מקלחת הקפידו להתכופף ולהרים מחור הניקוז את השערות והלכלוך שהצטברו עליו. אנחנו יודעים, זו לא פעולה מלבבת במיוחד, אבל תאמינו לנו – ככה שומרים על חיים ארוכים של חור הניקוז שלכם.

בנוסף, מומלץ ביותר להניח על חור הניקוז רשת ייעודית, צפופה יותר מחורי הניקוז המובנים, כדי שהיא תצבור לכלוך קטן יותר ותמנע הצטברות ויצירת סתימות.

בנוסף, נסו לרכוש חומר ייעודי פותח סתימות והשתמשו בו פעם בכמה שבועות גם כאשר אין סתימה. שימו לב! אל תבצעו זאת עם חומר חזק וחומצתי, אלא רק עם חומר עדין שמיועד למניעת הצטברות לכלוך.

פתיחת סתימות סטנדרטית במקלחת יכולה להתבצע בעזרת פתיחת חור הניקוז ידנית וחפירת הפסולת החוצה – זאת כאשר הסתימה נמצאת קרוב לפני השטח. מה עושים במקרים אחרים או אם אתם לא מעוניינים לכלכך את הידיים בתוך הבלגן?

 

איך לפתוח סתימה במקלחת בעזרת פומפה

פומפה לפתיחת סתימות
האופציה הבאה והמוכרת ביותר לפתיחת סתימה באמבטיה היא כמובן הפומפה, מכשיר הפלא. פומפה משמשת לפתיחת הסתימה בעזרת ואקום ולחץ מים, ובעוד היא לא מהווה פתרון למקרה של סתימה מאסיבית שנגרמת מעומס לכלוך בצנרת, היא בהחלט תתאים לשיפור ניקוז מים איטי או לפתיחת סתימה קלה.

אז איך תשתמשו בה לפתיחת הסתימה?

ראשית, ודאו שיש במקלחת או באמבטיה שכבת מים שמספיקה לכיסוי אזור החיבור על הפומפה. כעת, חברו אותה לפתח הניקוז והתחילו "לפמפם" – בתנועות לחיצה למעלה ולמטה. תוכלו לשמוע את קול יניקת המים. לאחר כמה סבבים כאלו בהם יופעל לחץ המים הסתימה תיפתח.

 

איך לפתוח סתימה במקלחת בעזרת קפיץ ידני

המילה "קפיץ" נזרקת פעמים רבות באוויר בהקשר לפתיחת סתימות, אבל לא לכולם התהליך ברור: איך משתמשים בקפיץ לפתיחת סתימות? ומה זה בכלל?

הקפיץ הוא מכשיר פשוט בצורת ספירלה, שדחיפתו לתוך חור הניקוז מאפשרת להזיז בכוח את הפסולת שנאגרה בצינורות ובכך לפתוח את הסתימה. השימוש בקפיץ ידני יתבצע כאשר הסתימה לא ניתנת לפתיחה בעזרת פומפה אך יכולה להיפתח בשימוש בכוח בינוני וידני בלבד. כאשר המקרה חמור יותר והסתימה קשה ועמוקה, כדאי להשתמש בספירלה חשמלית.

 

פתיחת סתימה במקלחת באמצעות משחולת – שימוש בספירלה חשמלית

המשחולת היא כלי שימושי בו אינסטלטורים משתמשים לשתי מטרות: מניעת היווצרות סתימות ופתיחת סתימות קיימות. המשחולת לפתיחת סתימות נראית כמו צינור קפיץ ארוך, והיא מיועדת להכנסה בתוך צנרת הבית כדי לוודא שיש בה מעבר תקין. מומלץ להשתמש במשחולת כאשר נכנסים לבית חדש בו גרו דיירים בעבר, כדי לפתוח את כל צנרת הבית ולוודא שאין בה סתימה.

ספירלה חשמלית דומה מאוד לקפיץ ידני, עם הבדל אחד משמעותי: היא פועלת על חשמל ולכן הכוח שלה רב בהרבה. בספירלה חשמלית נעשה שימוש במקרים של סתימות קשות יותר. שימו לב: תעריף האינסטלטור לשימוש בספירלה חשמלית גבוה יותר ולכן במידה ואתם רוצים לחסוך בעלויות בקשו מהאינסטלטור לנסות קודם כל את שיטות הפעולה האחרות.

 

שימוש בחומר לפתיחת סתימות במקלחת

בעוד השיטות הקודמות שהזכרנו לא יגרמו לפגיעה בצנרת, לפני השימוש בנוזל לפתיחת סתימות חשוב לשים לב לכך שהוא עלול לפגוע בצנרת. כאשר הצנרת בנויה מחומר פלסטיקי רגיש, או צנרת ברזל ישנה, במידה והחומר לפתיחת סתימות הוא בעצם חומצה חזקה, התגובה הכימית עלולה לפגוע בדופנות הצינורות ולגרום לנזילות, פיצוצים ותקלות.

כל האזהרות הללו נועדו למטרה אחת: כדי שתבדקו מראש מהו סוג הצנרת שלכם לפני שאתם שופכים אליה חומצה לפתיחת סתימות ? ניתן להיעזר באינסטלטור מומחה שיעזור לכם לברר האם סוג הצנרת שלכם מתאימה לחומר פותח סתימות חזק.

 

אז בדקת, וידאתם, קניתם חומר פותח סתימות (סודה קאוסטית, למשל) ואתם יודעים שאין בעיה להשתמש בו בצנרת שלכם… מה עכשיו?

ראשית, שימו כפפות על הידיים ומסכה על הפנים, כדי לוודא שלא תשאפו את החומצה או תזיקו לעור שלכם. שנית, בדקו מה סוג הסתימה שלכם: חומר פותח סתימות יעזור ברבים מהמקרים, אך אם הסתימה מאסיבית במיוחד או עשויה מעצמים מוצקים, אף סתימה לא תעזור.

 

במקרה בו הסתימה בדרגה בינונית תוכלו להשתמש בחומר. שפכו אותו בזהירות לתוך חור הניקוז והמתינו להתמוססות גוש הפסולת. לאחר מכן הזרימו מים במורד הצנרת בלחץ גבוה לניקוי מלא. הקפידו להזהיר את האינסטלטור ואת בני הבית לפני המגע בצנרת, ופתחו חלונות בחדר (ואם אפשר, מאוורר) למניעת חדירת אדי החומצה למערכת הנשימה.

 

פתיחת סתימה במקלחת באמצעות ביובית

ניסיתם הכל. חומר פותח סתימות, קפיץ, ספירלה ואפילו משחולת – וכלום לא עוזר?! בשלב זה סביר להניח שאינסטלטור יצאת צדיק ישלוף את התותחים הכבדים – הביובית. ביובית היא ניידת שאיבה, משאית, שמצוידת במכל פסולת ענק ובמערכת צינורות רבת עוצמה. כוח השאיבה העוצמתי שלה מאפשר ריקון מאסיבי של צינורות הבית, והפעלת לחץ שיחייב את הסתימה להיפתח. שימוש בביובית הוא כמובן חריג ולכן יקר יותר וייעשה בו שימוש רק במקרים של סתימות שאי אפשר לפתוח ידנית בשום פנים.

בהצלחה!

 

יש מצב שגם הכתבות הבאות יעניינו אותך:

ריח של ביוב בבית

פתיחת סתימות ביוב באמצעות ביובית

אינסטלטור בכפר סבא

התקשרו עכשיו ואבוא לעזור