התקשרו עכשיו ואבוא לעזור
דף הבית   »   כל מה שרציתם לדעת על משאבות ביוב

כל מה שרציתם לדעת על משאבות ביוב

משאבת הביוב שלכם שוב התקלקלה? יש הצפה ביחידת הדיור שלכם הממוקמת במרתף? כנראה שאתם זקוקים למשאבת ביוב. תפקידה של משאבת ביוב הוא לסייע בסילוק השפכים של הביוב אל צנרת הביוב הראשי שנמצא מחוץ למבנה וממוקם במיקום גבוה יותר ממיקום משאבת הביוב. השימוש במשאבה עוזר לשמור על ניקוי ותקינות של מערכת הביוב.

משאבות ביוב

 

מתי יש צורך להשתמש במשאבת ביוב?

צינורות הביוב בנויים משיפועים, כך הפסולת והשפכים השונים עוברים בצינורות לעבר מתקני הטיהור שפזורים ברחבי הארץ ללא הצורך בהתערבות ידי אדם. בשל כך, בדרך כלל מערכת הביוב הראשית והביתית פועלות ללא עזרה של משאבת ביוב. אך ישנם מקרים מסוימים בהם יש צורך להשתמש במשאבת ביוב:

 

שאיבת ביוב ממרתף
כאשר בור הביוב ממוקם במרתף, במקלט או ביחידת דיור הנמצאת מתחת לגובה פני הקרקע, יש צורך להזרים את השפכים לקווי הביוב שנמצאים גבוה יותר. המשאבה מנתבת את השפכים דרך צנרת הביוב לעבר הבור שמחוץ למבנה.

 

שאיבת מאגרי ביוב
קיימים מאגרי ביוב שלא מחוברים למערכת הביוב או לצנרת, כמו שירותים כימיים או בור ספיגה. כאשר מצטבר ביוב במאגרים אלו, יש הכרח להשתמש במשאבת ביוב המונעת מכך שהביוב יעלה על גדותיו.

 

ניקיון מערכת הביוב ושחרור סתימת ביוב
כאשר ישנה סתימה במערכת הביוב ושימוש בפומפה אינו מועיל, אז יש צורך להשתמש במשאבת ביוב. המשאבה שואבת את הפסולת שסותמת את הביוב כמו מגבונים, משחררת אותה, מנקה אותה ומאפשרת לה לעבוד בצורה תקינה.

 

כיצד פועלת משאבת ביוב?
משאבת הביוב ממוקמת בצינור הראשי שאליו נאספים המים מהכיורים, המקלחות והשירותים. המשאבה כוללת מצוף שפועל כאשר הוא מזהה כי מפלס המים עלה מעל גובה מסוים. משאבת הביוב יונקת את השפכים והנוזלים ומובילה אותם לעבר הצינור הראשי הממוקם גבוה יותר מאזור המרתף. כך שהמשאבה פועלת בניגוד לכוח הכבידה, ומאפשרת למנוע נזילות והצפות במקומות נמוכים.

 

אילו סוגי משאבות ביוב קיימים?

משאבת ביוב טבולה
זוהי משאבה שמשמשת לרוב לשאיבת ביוב מבורות ספיגה וממרתפים. היא פועלת על חשמל וכך מצליחה להעלות את שפכי הביוב לקווי הביוב. בנוסף, היא מצוידת בלוח פיקוד שעוזר לשלוט בה ושומר על התקינות שלה. למידע מקיף על משאבת ביוב טבולה למרתף.

 

משאבת ביוב חותכת
במקומות שבהם יש תעבורה שפכים בכמות גבוהה, כמו בתי חולים, רפתות, מרכזים מסחריים, אצטדיונים ומשרדים, יש צורך במשאבת ביוב חותכת. משאבה זו, כשמה כן היא – היא חותכת את הפסולת המוצקה שעלולה להיתקע במשאבות כמו למשל נייר טואלט. בצד החיצוני של המשאבה מותקנת מעין מגרסה שגורסת היטב ובמהירות את כל הפסולת וכך מגנה על מערכת הביוב מסתימות שעלולות לגרום להצפה. לאחר שהמשאבה מסיימת לגרוס את הפסולת לחתיכות קטנות, אותן חתיכות עוברות מהצנרת אל הבור.

 

משאבת ביוב ביתית
קיימות משאבות ביוב ביתיות שמשמשות בעיקר לשאיבת ביוב ממקומות נמוכים כמו מקלטים ומרתפים בבתים פרטיים. אלו משאבות קטנות וקלות לתפעול, שלרוב אינן מצריכות ידע טכני כדי להשתמש בהן. יחד עם זאת, עדיף לפנות לאינסטלטור מקצועי לשאיבת הביוב שיבצע את העבודה כראוי ובמהירות.

 

איך לבחור משאבת ביוב?
משאבות ביוב נבדלות זו מזו במאפיינים הטכניים שלהן, בגודל שלהן, בניידות שלהן, ביכולות, בהספקים שלהן ובהתאמה שלהן למאגרי הביוב השונים. לכן, מומלץ מאוד להיוועץ עם אינסטלטור שיידע להתאים את משאבת הביוב לצורך שלכם.

 

אינסטלטור בתל אביב אורן רדה בעל ניסיון רב בהתקנת משאבות ביוב יעילות ואיכותיות מכל הסוגים.

בין אם אתם זקוקים למשאבת ביוב עבור העסק שלכם ובין אם עבור הבית שלכם, אתם מוזמנים לפנות לאורן רדה והוא ישמח להעניק לכם שירות מקצועי ואמין לשביעות רצונכם.

לייעוץ: 072-392-6556 (אורן)

 

 

תכנים נוספים הקשורים לנושא משאבות ביוב:

ביובית בתל אביב: שירותי שאיבת ביוב בתל אביב

ביובית בהרצליה יצאת צדיק

 

התקשרו עכשיו ואבוא לעזור