התקשרו עכשיו ואבוא לעזור
דף הבית   »   שיקום נזקי מים והצפה

שיקום נזקי מים והצפה

כאשר מתרחש אסון שפוגע בבית, האינסטינקט הראשוני של רובנו הוא לאבד את העשתונות ולנסות להשתלט על הכל בעצמנו, בבת אחת. אך אם אתם נתקלים בבעיית נזקי מים בבית ונקלעים להצפה או לפיצוץ צינור, הדבר הטוב ביותר שתוכלו לעשות כדי לצאת מכל הבלגן עם נזק מינימלי הוא לדבר עם המקצוענים בתחום. קריאה למקצועני שיקום נזקי מים ונזילות תסייע במניעת החמרה של הבעיה ותשאיר את הבית שלכם עומד על מקומו בבטחה, כדי שתוכלו לשוב ולגור בו במהירות בלי נזקים ארוכי טווח.

בית שנפגע מנזקי מים

המונח "נזקי מים" מתייחס לכל מצב בו תשתיות הבית שלכם, או רהיטים בבית, נמצאים בסכנת נזק בשל נזילה בלתי צפויה של מים. הנזק יכול להיות מיידי ולהיגרם מפיצוץ פתאומי, או ארוך טווח ובלתי צפוי – כמו נזק שנובע מנזילה איטית שגורמת אט-אט להתפוררות הקירות ולהתפתחות עובש מסכן חיים.

 

ממה נגרמים נזקי מים?

קיימות מספר סיבות שיגרמו לרוב למשבר נזקי מים ברחבי הבית או בעסק:

  • נזילה: נזילת מים מצינורות שונים בכל רחבי הבית עלולה ליצור אזור רטוב שיילך ויתרחב, ועם הזמן הוא ייצור נזקי מים משמעותיים שעלולים לערער את קירות, רצפות ויסודות הבית. איתוראינה מיידית ואם היא לא נראית לעין לא פשוט לאתר אותה, ולכן חיוני לקרוא לחברת איתור נזילות מקצועית אם אתם חושדים שיש נזילה בבית – כך תוכלו להספיק ולדאוג לשיקום נזקי מים לפני שיהיה מאוחר מדי וייגרם לבית נזק כמעט בלתי הפיך שיעלה לכם ביוקר.
  • פיצוץ: כאשר צינור מים מתפוצץ המים שזורמים דרכו עשויים לפרוץ לתוך הבית דרך הקירות או דרך אזור חיצוני לבית. המים שזורמים במהירות פנימה יוצרים משבר מיידי בו חובה לטפל ברגע שמאתרים אותו: קודם כל סגרו את מקורות המים שמובילים לצינור, ואז קראו לחברת שאיבה ושיקום נזקי מים. בזמן ההמתנה שאבו כמה שיותר מים מתוך הבית. מניעה מיידית תסייע לכם לחסוך נזקים עמוקים שייגרמו מחלחול מים לתוך הרצפה, הרהיטים והקירות.
  • הצפה: לרוב הצפת מים תיגרם בדירות נמוכות מהרחוב באזורים בעלי תשתית לקויה בזמן מזג אוויר סוער. במקרי הצפה יש לפעול באותה צורה – לנסות למנוע חלחול מים לאזורים שונים של הבית, להרים את חפצי הערך ורהיטים רגישים לאזורים גבוהים, ולקרוא באופן מיידי לבעלי מקצוע שישאבו את המים החוצה, ימנעו חדירת מים וישקמו את הנזקים שכבר התרחשו עד כה.

 

נהוג לחלק את סוגי המים שגורמים לנזקי מים לשלושה סוגים עיקריים:

מים לבנים – מים נקיים שמקורם בצינורות מי ברז או רחצה.

מים אפורים – מים שהגיעו מהרחוב (כגון מי הצפה) ולכן הם מלוכלכים בעפר ובפסולת.

מים שחורים – מי ביוב.

 

ככל שסוג המים מלוכלך יותר, כך יש צורך בשיקום נזקי מים יסודי ונרחב יותר שיטפל בכל הנזקים השונים. כך לדוגמה הצפה של מי ביוב תדרוש טיפול מורכב יותר מאשר הצפה של מי ברז, מאחר ומי הביוב ישאירו ריח רע ברחבי הבית והם עלולים לגרום להתפרצות מחלות וחיידקים. במקרה כזה יתווסף לתכנית שיקום נזקי המים גם תהליך של חיטוי קירות ורהיטים והסרת ריחות מהבית.

 

המפתח לשיקום נזקי מים יעיל וזול – פעלו במהירות

איתרתם את מקור ההצפה, פתרתם את הבעיה וייבשתם את הרצפה? יפה מאוד. עכשיו, אל תנוחו על זרי הדפנה – מהרו לקרוא לחברת שיקום נזקי מים. מדוע? מאחר ונזקי מים אינם נוצרים רק ממים זורמים שנראים לעין. אחרי שהמים שהו בבית למשך זמן מה, הם נספגו ברצפה, בשטיחים, בפרקט, בקירות, ברהיטים ובחפצי הבית. כעת אזורים רטובים שנמצאים תחת פני השטח הם כר פורה להתפתחות בעיות: הרטיבות תמשוך מרבצי חיידקים, תיצור עובש מסכן חיים, תוביל להתפוררות יסודות הבית ותיצור ריח רע וסכנת קורוזיה ונזקי חשמל.

 

כאשר תקראו במהירות לשיקום נזקי מים תבטיחו לעצמכם את בטיחות הבית, שמירה על ביטחון המשפחה, חיסכון בעלויות נזקים עתידיים שילכו ויחמירו וחיסכון בזמן שיידרש מכם בהמשך.

 

הרימו טלפון ברגע שאתם מזהים נזילה, פיצוץ או הצפה!

 

מה עושה חברת שיקום נזקי מים?

ראשית, האנשים שלנו יתשאלו אתכם כדי לקבל מידע על נזקי המים שנוצרו בביתכם, ולדעת איזה ציוד צריך לשלוח לביקור הראשון במקום. אם הנזילה עדיין מתרחשת יישלח ציוד שאיבה וציוד איתור מקור המים כמו גם צוות לתיקון הבעיה.

 

בנוסף, יש לבצע קישור עם חברת הביטוח שאחראית על הבית שלכם, כדי לוודא שיתבצע כיסוי מלא של עלות שיקום נזקי המים בביתכם. כעת יבצעו אנשי הצוות לשיקום נזקי מים מספר צעדים:

 

  • איתור ותיקון מקור הבעיה: פיצוץ, נזילה, הצפה או מקור אחר – נסגור את זרימת המים, נאתר את מקור הנזק ונתקן אותו במקרה הצורך. כאשר מדובר בנזילה נסתרת מן העין יתבצע שימוש בציוד איתור נזילות מתקדם כדי לבדוק היכן בדיוק נוצרה הנזילה ולתקן את כל המערכת כך שהיא לא תתפרץ שנית.
  • שאיבת המים: אם המים מציפים את הבית, במקביל לשלב הראשון נבצע שאיבה של המים על ידי מכונות שאיבת מים מתקדמות. המטרה היא לייבש את כל האזור הגלוי של הדירה כדי למנוע עד כמה שניתן חלחול של המים והחמרה של הנזקים הקיימים.
  • כעת נבצע הערכה של נזקי המים שנוצרו במקום. נבדוק האם קיימים חומרים מסוכנים בבית – כגון גז שעלול להשתחרר, אזור בו קיימים חיבורי חשמל שעלולים לבוא במגע עם מים, אזבסט, עופרת או אזור מזוהם בו יתפתחו בקטריות או עובש שיזיקו לנשימה. נעריך עד היכן חלחלו המים בעזרת ציוד איתור מים ונסווג את אזורי הבית בהם נדרש טיפול לשיקום נזקי מים.

 

לאחר מכן נבנה ונבצע תכנית שיקום שתיגע במרכיבים השונים של הבית:

איתור נזקי המים ברצפה: החדרת מכשיר ייבוש תת-רצפתי והחלפת רצפות, פרקט או שטיחים במקרה הצורך. בנוסף, ביצוע שאיבת מים כלואים ממצבורים תת-קרקעיים.

שיקום קירות הבית: שאיבת לחות בעזרת מכשירים סופחי לחות וחומרים תעשייתיים סופחי לחות, שיפוץ חלקים מהקירות וצביעת אזורים עליהם ניכרים סימני מים, חיטוי וייבוש אזורים בעלי סכנת טחב או קורוזיה.

טיפול ברהיטים: ייבוש הרהיטים בעזרת מכשירי שאיבה עוצמתיים וחידוש ריפוד או צבע.

שיקום חפצים קטנים: שחזור תמונות אישיות, ייבוש ספרים ואלבומים וניקוי חפצי ערך.

הסרת ריחות רעים: טיפול במקור הריח הרע – מוקדי עובש, ביוב או רטיבות – סחרור האוויר בבית בעזרת מכונה מתאימה וחיטוי חפצי הבית למניעת התפתחות רטיבות וריח נוסף.

שיפוץ אזורים שונים של הבית: תיקון הצנרת, החלפת קירות, החלפת חלונות ודלתות, צביעת הבית מחדש, ריצוף מחדש, התקנת כיורים וכל תיקון נזק אחר שיידרש.

שיקום ציוד מכני וחשמלי שניזוק מהמים: ייבוש מכונות כביסה, תנורים ומכשירים חשמליים אחרים שניזוקו מהמים. יש לבצע את השיקום בסיוע בעלי מקצוע בלבד, בזהירות ובמקצועיות, כדי למנוע מקרי התחשמלות. שיקום ציוד מנזקי מים רלוונטי במיוחד להצפות ופיצוצי צנרת במפעלים ובעסקים, בהם שווי הציוד שבא במגע עם המים עשוי להגיע למאות אלפי שקלים. ייבוש מקצועי של המכשירים והמכונות בעסק שלכם יוכל להציל אתכם מפני הצורך לחדש את המלאי ולשאת בהפסדים כספיים משמעותיים.

 

עוד תכנים קשורים שכנראה יעניינו אותך:

אינסטלטור 24 שעות

דוד התפוצץ: תיקון דוד שמש או דוד ביתי שהתפוצץ

התקשרו עכשיו ואבוא לעזור