התקשרו עכשיו ואבוא לעזור
דף הבית   »   נזילה באסלה – תיקון נזילה בשירותים

נזילה באסלה – תיקון נזילה בשירותים

נכנסתם לשירותים ונוכחתם לדעת שהרצפה, באופן חשוד, רטובה? האסלה מגירה נוזלים בפנים או בחוץ? ואולי הצד החיצוני של צינורות האסלה רטובים פתאום? משמעות הרטיבות היא שיש לכם נזילה באסלה.

שימוש תדיר באסלה, שמתבצע בכל בית בו חיים אנשים, נוטה לשחוק מנגנונים שונים בסביבת האסלה והניאגרה באופן טבעי, ולפעמים השחיקה גורמת לתקלה ולנזילה.

 

אז מה עושים?

תיקון נזילה באסלהנזילה באסלה ניתן לתקן בכל מקרה ובכל סוג נזילה ולרוב מדובר בתהליך תיקון זול ומהיר. כדי לדעת מה תצטרכו לעשות כדי לתקן את הנזילה ובאילו חלקי חילוף יש להצטייד מראש צריך לאתר את מקור הנזילה. לשם כך נקו את השטח הרטוב שסביב האסלה, התקרבו אליה, הדיחו את המים ובדקו היכן נמצא החלק הרטוב. אם הוא נובע מבסיס האסלה באזור החיבור שלה לרצפה כנראה שמדובר בחיבור רופף שלה ליציאת הביוב.

אם הנזילה באסלה עצמה, בחלק הפנימי שלה, כנראה שמדובר בחיבור רופף של אטם הצינור שמוביל מים מהניאגרה לאסלה. לעתים בהסתכלות מקרוב תוכלו לראות שהמים נובעים מסדקים שנוצרו עם הזמן באסלה עצמה. במקרים אחרים מדובר בבעיה באטם המצוף היושב בראש הניאגרה ויגרום לנזילה כשהוא מתרופף.

 

כאשר מדובר בתיקון נזילה בשירותים על ידי החלפת אחד מהאטמים גם אדם בעל ניסיון תיקונים לא גדול יוכל לבצע את ההחלפה. אם מדובר בסדקים באסלה עצמה, או בתיקון שדורש את הרמת האסלה מהרצפה כדי לתקן נזילה בחיבור האסלה לביוב, התיקון צריך להתבצע על ידי אינסטלטור מומחה שמכיר את המערכת היטב ומחזיק בציוד מתאים.

 

תיקון נזילה בשירותים ינוע בטווח מחירים שמתחיל בכ-200-300 ₪, בהנחה שרכשתם מראש את האטם המתאים. במידה ומדובר בהחלפת אסלה או הרמתה התיקון יתייקר בהתאם למחיר האסלה.

 

מה עושים אם המים לא יורדים באסלה?

אי ירידת מים באסלה נגרמת בדרך כלל בשל צנרת סתומה – מצד הירידה לניאגרה או היציאה לביוב – או לחץ מים נמוך שנוצר כשמצוף הניאגרה לא מכוון. את הבעיה הזו יש לפתור בעזרת כיוון מחדש של המצוף או בעזרת פתיחת הצינורות או החלפתם. כדי לבדוק באיזה מקרה מדובר, פתחו את הניאגרה ובדקו כמה מים נאגרו בה והיכן ממוקם מצוף המים.

 

תיקון נזילה באסלה

אז איתרנו את הבעיה… ועכשיו, איך מתקנים?

כאשר מדובר בגומייה רופפת בחיבור האסלה לצינור היציאה לביוב, יש צורך בהרמת האסלה והחלפת הגומייה כדי לתקן את הנזילה בשירותים – במקרים מסוימים ניתן לתקן את התקלה בעזרת חיזוק האיטום בחיבור לרצפה, בהתאם לסוג האסלה.

אם הבעיה נובעת מאטם הניאגרה, תיקון האסלה יתבצע בעזרת החלפה של האטם לאטם מצוף חדש.

 

תיקון נזילה בניאגרה סמויה

עד כאן הכל טוב ויפה, אבל מה עושים אם הניאגרה היא ניאגרה סמויה שתקועה בתוך הקיר ומסובך לפתוח אותה? במקרה כזה, חשוב לדעת שלרוב הניאגרות הסמויות קיים חור בחלק העליון שמאפשר לפתוח אותה ולתקן מלמעלה. אם התקלה נובעת מחיבור האטם בצינור שמוביל לאסלה ניתן להחליף אותו על ידי פתיחת הצינור וחיבור מחדש דרך החור התחתון (אחרי ניקוז המים מהניאגרה וסגירת צינור המים).

 

נזילה באסלה סמויה

בנוסף לניאגרה סמויה, בשירותים רבים מבנה האסלה כולל חיבור שלה לקיר (אסלה תלויה) והצינורות סמויים מן העין. כאשר האסלה סמויה ונוצרת נזילה בחיבור שלה ליציאת צינור הביוב, התקלה מורכבת יותר לתיקון בשל הצורך לפתוח את הקיר כדי לתקן אותה. במקרה כזה הקפידו לבדוק האם מדובר בבעיה שנובעת מסדק באסלה עצמה או שהנזילה בשירותים מגיעה מגומייה רופפת בחיבור ליציאת הביוב.

נזילה בשירותים מלמטה באסלה שמחוברת לרצפה נגרמת לרוב מחיבור לקוי של האסלה לרצפה או מגומייה רופפת בכניסה לצינור. התיקון ידרוש הרמה של האסלה מהרצפה ולכן יעלה יותר.

 

נזילה באסלה וטפטוף מהצד הפנימי

כאשר הנזילה מתרחשת על דופנות האסלה מהצד הפנימי (תוכלו לבדוק זאת על ידי הנחת נייר טואלט על הדופן ובדיקה האם הוא נרטב "מעצמו") מדובר בטפטוף שנוצר עקב התרופפות האטם ביציאת המים מהניאגרה, שגורם לה להזרים מים בנזילה קבועה גם כשאף אחד לא הוריד את המים. תיקון הנזילה ידרוש החלפה של האטם כדי לשמור את המים במכל ולמנוע טפטוף שלהם לתוך האסלה.

 

תיקון נזילה מאחורי האסלה

ברבות מהאסלות חיבור המים הדלוחים היוצאים מהאסלה לביוב מתבצע דרך צינור מעוקל שמותקן בחלקה האחורי של האסלה. במקרה והנזילה נובעת משבר בצינור יש להחליף אותו, ואם התקלה היא בגומייה רופפת בחיבור בין האסלה לצינור או בין הצינור ליציאה לצנרת – התיקון יתבצע על ידי החלפת הגומייה.

 

עוד תכנים שכנראה יעניינו אותך

התקנת אסלה – מגוון אפשרויות וההבדלים בינהם

התמחות בתיקון והחלפת כל סוגי הניאגרות

פיצוץ בצינור

תיקון נזילה בכיור

אסלה תלויה – המדריך השלם להתקנת אסלה תלויה

התקשרו עכשיו ואבוא לעזור