בתרבויות שונות משמשים המים כסמל לברכה ושפע, אך שפע של מים בסלון ביתכם אינו בהכרח דבר טוב. לעתים יש צורך לבדוק את מערכת המים כדי לאתר נזילות או סתימות בצינורות. אנחנו רגילים לפתוח את הברז בשעת הצורך ולקבל מים זורמים, אך לא כך הדבר תמיד. כאשר יש בעיה בזרם המים חשוב לוודא אם יש צורך לקרוא לאיש מקצוע כדי לבצע פתיחת סתימות או לאתר נזילה.

בדיקת מערכת המים

השיטות לבדיקת מערכת מים

בימינו קיימות שיטות משוכללות לבדיקת מערכת מים כדי לגלות תקלות שונות. אלה כמה מבין השיטות הנפוצות:

  • שיטת הצילום – המצאתה של המצלמה התרמית מקלה על עבודתם של האינסטלטורים. גלים האינפרה אדומים של המצלמה יכולים לחדור לכל מקום בצנרת ולשדר נתונים באמצעות חלוקה לצבעים. בסופו של דבר, מתקבלת מפת צבעים יפה אשר בה כל צבע מסמל את רמת הטמפרטורה (חמה או קרה). שיטת המצלמה התרמית נחשבת לאחת השיטות המדויקות ביותר לאיתור תקלות במערכת המים.
  • לשמוע את התקלה – מערכת אקוסטית מיוחדת מאפשרת לאיש מקצוע מומחה לאתר נזילה באמצעות האזנה לקולות הטפטוף בצנרת. אם המומחה שומע קולות טפטוף מאסיביים בנקודה מסוימת במערכת המים, זהו סימן שיכול להעיד על נזילה.
  • לאסוף נתונים – מכשיר מיוחד הנקרא גלאי נזילות יכול לאסוף נתונים על מבנה הצנרת והחומר שממנה היא עשויה כדי לאתר נזילות או סתימות.
  • גז ידידותי – באמצעות שימוש בגז ידידותי ניתן לאתר את מקורות הנזילות. התפרצויות אינטנסיביות של הגז הידידותי לסביבה עלולות להעיד על תקלה בצנרת.

מתי יש לקרוא למומחה

נזילות או סתימות במערכת המים אינן עניין של מה בכך. גם אם מדובר בתקלה קטנה, היא יכולה להפוך עד מהרה לתקלה גדולה שתגרום לעגמת נפש לדיירי הבית. הדרך הבטוחה ביותר לשמור על מערכת המים היא לקרוא לאינסטלטורים שיבצעו בדיקה מקיפה אחת לתקופה מסוימת תוך שימוש במכשירים המשוכללים שלהם. וכמובן, אם אתם מבחינים בסימן מעיד כלשהו, יש לקרוא למומחים כדי שיוכלו לבצע איתור נזילות או פתיחת סתימות במקרה הצורך. הסימנים המעידים יכולים להיות היחלשות זרם המים בבית, הופעת סימני ריקבון על קירות הבית (עובש או פטריות), ריח בלתי נעים של רטיבות או חשבון מים גדול במיוחד.

מחפשים אינסטלטור בתל אביב אמין ומקצועי?

אנחנו כאן בשבילכם!

אל תהססו להתקשר – 072-3926556