המים חשובים לבריאותנו, אך כשהם יוצאים מכלל שליטה, הם עלולים לפגוע באיכות החיים ואף בבריאות. הסימנים להופעת נזילות בביוב יכולים להיות שונים ומגוונים. אלה יכולים להיות כתמי עובש כהים המצטברים על קירות הבית, עובש שהוא תוצאה של חיידקים אלה המזיקים לבריאות האדם. סימנים נוספים לנזילות ביוב יכולים להיות זרם חלש בברז המטבח או האמבטיה. כך או כך, מומלץ לקרוא לאינסטלטור שיבצע גילוי נזילות.

לבצע גילוי נזילות

כאשר יש נזילה בביוב, חשוב לתקן אותה במהירות האפשרית כדי לא להוביל לנזקים גדולים ולתיקונים גדולים אף יותר. כדי למנוע שבירת קירות מיותרת במהלך איתור נזילות, משתמשים כיום אינסטלטורים ואנשי מקצוע שונים בטכנולוגיות משוכללות. באמצעות טכנולוגיות אלה ניתן לאתר את המיקום המדויק של הנזילה, ובהתאם לכך לבצע שבירת קיר רק במקום הנזילה.

תיקון הנזילה בעבודה נקייה וזהירה

שימוש בטכנולוגיות לאיתור נזילות

אלה כמה מבין הטכנולוגיות המתקדמות הקיימות כיום בשוק לאיתור נזילות. אינסטלטורים ומומחים לתיקונים מנצלים טכנולוגיות אלה כדי לאתר את מיקום הנזילה:

  • מצלמה תרמית – זוהי מצלמה בעלת יכולת לשלוח קרניים אינפרה אדומות דרך הקירות. היא רגישה לחום ולקור ובהתאם לכך מתקבלות גם התשובות שלה – כאשר צבעים מסוימים מסמנים אזורים חמים יותר וצבעים אחרים מסמנים אזורים קרים יותר. מומחה שעבר הכשרה מיוחדת יכול לזהות את מיקום הנזילה בצנרת בהתאם לצבעים המשתנים שהתקבלו בתשובת המצלמה. שיטה זו נחשבת לאחת השיטות היעילות ביותר בתחום איתור הנזילות.
  • איתור בעזרת גז – הגז מעלה בנו לא פעם אסוציאציות שליליות. גז הבישול, למשל, עלול להתפוצץ אם לא נזהרים בשימושו ולהביא לנזק למטבח ולמבנה עצמו. עם זאת, לביצוע גילוי נזילות משתמשים בגז ידידותי לסביבה. התפרצויות הגז בעוצמות שונות מסייעות באיתור הנזילה: במקומות שבהם ההתפרצות גדולה יותר, קיים חשד לנזילה בצנרת.
  • מערכת אקוסטית – באמצעות חוש השמיעה אפשר לעשות דברים נהדרים: ניתן לשמוע שיר טוב ברדיו או להאזין לשיחת חברים טובה, וניתן, כמובן, גם לאתר נזילות. בעזרת מערכת אקוסטית מיוחדת יכול המומחה באיתור הנזילות להאזין לקולות הטפטוף של המים בצנרת ולקבוע את מיקום הנזילה, בהתאם לעוצמת הטפטוף המתגברת.

לתקן את הנזילות

לאחר שבוצע גילוי נזילות ניגשים אינסטלטורים מקצועיים לתיקון הנזילה. בתחילה, הם שוברים את הקיר בנקודה שבה אותרה הנזילה. לאחר מכן, הם פועלים בהתאם לחומרת התקלה. לפעמים יש צורך להחליף את הצנרת הישנה בצנרת החדשה, ולעתים די בשימוש בכלים המקצועיים כדי לתקן את הפתח הקטן שנוצר. על כל פנים, מומלץ לבחור לאינסטלטורים בעלי ניסיון רב בתיקונים שיכולים לבצע את העבודה במהירות ובזהירות.

מחפשים אינסטלטור בראשון לציון?

חייגו אלינו עכשיו – 072-3926556