התקשרו עכשיו ואבוא לעזור
דף הבית   »   נזילה בצנרת

נזילה בצנרת

נזילה בצנרת, גורמת לרטיבות ועובש בקירות, ובתקרה. לפעמים, הנזילה לא תגרום לעובש, אך תהיה נזילה בלתי נעימה, כמו למשל: נזילת צנרת הכיור שבה קל לזהות את הנזילה. אינסטלטור מקצועי, מטפל בנזילה בצנרת. לפעמים הנזילה  היא סימן לכך שצנרת הבית ישנה ורקובה, ויש צורך להחליפה בצנרת חדשה.

מתי נזילה מהצנרת יכולה להיות מסוכנת?

נזילה בצנרת מים חמים, יכולה להיות מסוכנת. לא תמיד צריך שצינור המים החמים יתפוצץ, והמים הרותחים ישפריצו לכל עבר. לפעמים, המים החמים, נוזלים מהסיפון של ברז מים החמים. גם מצב זה, אינו נעים.

כאשר צנרת הבית ישנה וחלודה, מומלץ להחליף את צנרת המים. הסיבה לכך, שעובש וריקבון פנימי אינם בריאים. צינורות המים בבתים ישנים עשויים מברזל. ברזל ישן וחלוד, מביא אתו מחלות. לעומת זאת, בתקני הבנייה והשיפוץ החדשים, מניחים צינורות מפלסטיק. צינורות אלו, אינם גורמים לחלודה.

 

איך יודעים האם יש מצב של נזילה מהצנרת?

לפעמים, הנזילה מהצינור לא גלויה לעין. לפעמים, החור בצנרת ממנו יוצאים המים, אינו בצד הצמוד לקיר, או לרצפה. לפעמים, תהיה נזילה מתחת לרצפות, אך המים ייזלו כלפי מטה. או, שבצינור המים בקיר יהיה חור, אך המים ייזלו כלפי קיר הבניין.

בדיקת נזילה מהצנרת, נעשית על ידי הסתכלות על שעון המים. אם המחוג זז מאוד מהר, אזי אפשר לדעת שאכן יש נזילה של מים מהצנרת. הסיבה לכך, היא ששעון המים זז מהר, כאשר יש טפטוף מסיבי של מים. את המיקום המדויק של הנזילה, אפשר לגלות על ידי מצלמה תרמית. המצלמה התרמית, נותנת מיפוי מדויק של השטח המצולם, וכך מאתרים את מקור הנזילה.

 

כמה עולה לתקן נזילה מהצנרת?

עלות תיקון נזילה בצנרת, תלויה בסוג התיקון. עלות של תיקון מקומי, כמו סגירת חור בצנרת, תהיה זולה בהרבה, מעלות של תיקון הנזילה באמצעות החלפת צנרת מים בכל הבית. המחיר, מושפע גם מכמות הנזילות. עלות תיקון נזילה אחת, זול בהרבה מעלות תיקון נזילות בצנרת בכמה מוקדים.

 

מה עושים כאשר יש נזילה בצנרת של הבניין?

גם מצב של תיקון נזילה בצנרת המשותפת, חייב תיקון וטיפול, בדיוק כמו נזילה בתוך בית פרטי. במצב זה, וועד הבית של הבניין, מאתר אינסטלטור מתאים. ישנם מצבים, שקופת וועד הבית תוכל לכסות את העלות של תיקון נזילת צנרת הבניין. לפעמים, לא יהיה מספיק תקציב לוועד הבית. במצב זה, יגדילו את התשלום החודשי הבא מהדיירים, כדי לכסות את תיקון הנזילה.

 

לסיכום:

כאשר יש נזילה מסוג זה, יש להזמין אינסטלטור. בבית פרטי, יזמין בעל הבית את האינסטלטור. במקרה של דליפה מהצנרת המשותפת, יזמין וועד הבית. הוצאות התיקון יתחלקו בין הדיירים. או על ידי גבייה מראש בחודשים שקדמו לנזילה, או על ידי גבייה בחודש שלאחר תיקון הצנרת

התקשרו עכשיו ואבוא לעזור