התקשרו עכשיו ואבוא לעזור
דף הבית   »   מתי להזמין מומחה לאיתור נזילות?

מתי להזמין מומחה לאיתור נזילות?

נזילות זה עסק לא נעים. מים הולכים לאיבוד, עובש עלול להיווצר, ריח לא נעים ובעיות אחרות. וכשיש נזילה, כדאי לתקן כמה שיותר מהר. ומה שהכי חשוב לדעת – יש כיום אמצעים לאיתור של נזילות, אפילו עוד לפני שנגרמת בעיה של ממש. ניתן לזהות את הנזילה כך שהתיקון יהיה זול יותר ותהליך הטיפול יהיה יותר קצר ובכמה שפחות טרחה. בשורות הבאות נסביר לכם מתי כדאי להזמין מומחה לאיתור נזילות. כמו כן, נתאר בקצרה שיטה מובילה לאיתור הנזילות, בצורה לא פולשנית.

מומחה לאיתור נזילות

 

גילוי ערנות במקומות הנכונים

לכאורה, מפליא לגלות שלפעמים, אנשים לא מבחינים בסימני נזילות שנמצאים ממש מתחת לאף. אבל כשחושבים על זה, זה לא כל כך מפליא. ישנו משפט ידוע שאומר "אורח לרגע רואה כל פגע". כלומר דווקא אנחנו, שכל כך רגילים לחיות בבית שלנו,  שוכחים שכדאי לפעמים להביט בו בעיון. מעת לעת, כדאי להסתכל היטב במקומות הנכונים. למשל לפתוח את הארונות שתחת הכיור במטבח ובחדר האמבטיה. להסתכל שהכל נראה יבש ואין טפטופים. כדאי להרים את המבט לתקרה, לראות שאין סימנים של נזילות. כמובן, לא כל נזילה רואים בקלות בעין. לכן, בזמן הנכון אפשר להזמין בדיקת נזילות שנעשית במצלמה תרמית.

היופי בכך שזו מצלמה שיכולה "לראות" מתי בתוך הקיר יש טמפרטורה נמוכה מהרגיל. היא מסמנת זאת בצבע שונה ואז ניתן לראות בקלות כאשר יש נזילה, פיצוץ בצינור או איטום לקוי. ואז ניתן לתקן ומהר, במינימום זמן ומקסימום תוצאות.

 

הקפידו לבדוק את חשבון המים

באחריות חברת המים האזורית לשלוח לצרכנים חשבונות מדי חודש. אנו ממליצים בחום להסתכל בעיון בחשבונות הללו. אם אתם רואים שחשבון המים האחרון חריג מאוד, היזכרו האם היה שינוי בהרגלי הצריכה. אם לא – מאוד יכול להיות שיש נזילה. אם אתם לא רואים ברזים דולפים, כדאי להזמין מומחה לאיתור נזילות שיבוא לבדוק. אגב, בחשבון המים רשומה גם צריכת המים ולא רק החיוב בשקלים. אפשר לראות גם מה היו נתוני הצריכה בחודשים האחרונים. זהו סימן מאוד יעיל לזיהוי נזילות.

 

לחץ המים נעלם? אולי זו נזילה

בבניינים גבוהים, לפעמים מגלים דיירי הקומות העליונות שלחץ המים יורד. לחץ מים נמוך יכול לנבוע מכל מיני סיבות, כגון תקלה במשאבה. אבל אם אין תקלה במשאבת המים ולמרות זאת אתם מבחינים כי לחץ המים פתאום ירד, בהחלט יתכן שמדובר בנזילה. כדאי לבדוק האם כאשר סוגרים את כל הברזים שעון המים עדיין מראה שמים ממשיכים לזרום. את זהו המצב, ללא ספק יש נזילה במקום כלשהי בבית. מומחה לאיתור נזילות יוכל לזהות את המיקום המדויק כך שתוכלו סוף סוף ליהנות ממקלחת טובה בלחץ מים תקין.

 

נזילות, גם בגינה הפרטית

עבור בעלי בתים פרטיים, כדאי לדעת שנזילות עלולות להגיע בשל נזקי שורשים. שורשים יכולים לפגוע בצנרת מים ואף בצינורות ביוב או קווי ביוב מרכזים. אם רואים שלוליות גדולות מבלי שיורד גשם, זו יכולה להיות נזילה. מומחה לאיתור נזילות יוכל לזהות בדיוק את מקור הבעיה כך שאפשר יהיה להחליף את חלקי הצינור הפגומים או לבצע כל תיקון אחר.

 

נזילות בבתים חדשים? יש דבר כזה

טיפ נוסף נועד לכם, אלה שעומדים לעבור דירה. צעד צרכני חשוב לוקח את בדיקת הנזילות צעד גדול קדימה. לפני רכישה בית או דירה, מומלץ להזמין בדיקה לאיתור נזילות. כך ניתן לדעת מבעוד מועד מהו באמת מצב הצנרת. ניתן לזהות כשלים באיטום ולגלות את המקומות שעדיף לתקן, אם אפשר, לפני קבלת המפתח.

התקשרו עכשיו ואבוא לעזור