התקשרו עכשיו ואבוא לעזור
דף הבית   »   איתור נזילות במצלמה תרמית

איתור נזילות במצלמה תרמית

כאשר נזילה כבר נראית לעין, אפשר להניח שקיים נזק בלתי מבוטל שחלק בלתי נראה. לפעמים רואים סימנים מסוימים לכך שיש נזילה, אבל המיקום המדויק שלה לא כל כך ברור. הפתרון – איתור נזילות במצלמה תרמית. להלן נבין מתי זה חשוב ובמה זה יכול להועיל.

מצלמה תרמית לאיתור נזילות בפעולה

מדוע מצלמה תרמית יכולה להיות חשובה כל כך?

נזילות עשויות להצטבר לאורך זמן, מאחורי אריחי קיר או תחת הרצפה. הנזילות הללו עלולות לגרום לעובש שמביא עימו ריח לא נעים. עובש כידוע יכול להוות בעיה לאנשים הסובלים מבעיות נשימה. אסטמה. לאורך זמן, גם עלולים להיווצר תקלות בקונסטרוקציה בשל רטיבות מתמשכת. זו הגדולה של מצלמה תרמית. היא יכולה להיות חשובה כל כך מכיוון שביכולתה לאתר נזילות גם כאשר הן עדיין לא נראות לעין. ממש כמו רפואה מונעת, זו הדרך הכי טובה לפתור את הבעיה עוד לפני שהיא מחמירה.

 

זיהוי נזילות מבפנים ומבחוץ

חשוב לציין שהמצלמה, שפועלת בשיטת ההדמיה התרמית, יכולה לזהות סוגים שונים של נזילות. מצד אחד, היא יכולה לזהות נזילות שמגיעות מתוך קיר פנימי. כאשר המקור הוא פיצוץ בצינור למשל. מצד שני, היא יכולה לזהות נזילות שמגיעות מצידו של קיר חיצוני. כך למשל כאשר גשם מחלחל וחודר דרך קיר בזמן סופה. במקרה זה המצלמה יכולה לבדוק גם עד כמה הקיר רווי במים. זיהוי רטיבות בקיר חיצוני, את זה ניתן לאתר גם כאשר מדובר במרתף, מקלט או מבנה תת קרקעית.

הטכנולוגיה המשוכללת של מצלמות תרמיות יכולה לאתר בצורה יעילה רטיבות שחודרת למגוון חומרים. יש מצלמות שיכולות לאתר רטיבות שחודרת לתוך קירות בלוקים או לבנים. ניתן לזהות רטיבות מאחורי אריחים ובחדרים שנקראים "חדרים רטובים" (מקלחות, שירותים). יש בנמצא גם טכנולוגיה שיכולה לאתר נזילה בתוך קירות בטון וגם בחומרים אחרים (למשל במבנים אשר עשויים עץ).

איתור נזילות במצלמה תרמית במחלוקות משפטיות

איתור נזילות באמצעות מצלמה תרמית יכול לסייע לצורך טיפול שנעשה לאחר מכן על ידי אינסטלטור או מומחי איטום. כלומר, לאחר הבדיקה ניתן לדעת בדיוק איזה חלק מהצינור נרקב או התפוצץ. אפשר לדעת מאיפה בדיוק מגיעה נזילה מבחוץ ואיזה חלק של הקיר החיצוני אפשר או הכרחי לאטום. יחד עם זאת, יש שימוש נוסף להדמיה. הדמיה תרמית בהקשר של סוגיות קבלניות וסוגיות ביטוח.

כאשר רוכשים נכס ורוצים לזהות באמת את טיב הבניה ואיכותה, השימוש במצלמה התרמית יכול לסייע בכך. זה לא משנה אם מדובר בבניין או בית חדש או יד שניה. במידת הצורך, איטום לא נכון וזיהוי כשלים אפשריים ניתן לבצע בעזרת הרטבה יזומה ובדיקת נזילות. אפילו לאחר שעסקת מכר הושלמה, במידה ומזהים תקלות של נזילות בעזרת המצלמה, ניתן לפנות לקבלן כאשר יש דוחות של בודקים מקצועיים וצילומים תרמיים. בבנייה חדשה, ניתן לדרוש מקבלנים לתקן ליקויים. במידה ותובעים את חברת הביטוח, על סמך הצילומים ניתן לדעת מה בדיוק לדרוש או אילו תיקונים בדיוק צריך לבצע. דוח בדיקה יכולה לסייע גם במחלוקות משפטיות עם בעלי מקצוע, קבלנים, משפצים, גגנים (מתקיני גגות) ועוד.

 

חיסכון עצום בתיקונים ושיפוצים

גם כאשר יש סימנים קלושים לאפשרות של נזילה, למשל רטיבות בחלק תחתון של הקיר או טיח מפוצץ ומתקלף, לא תמיד צריך למהר ולתקן מיד. ביצוע שיפוצים או תיקונים בצורה כזאת עשוי בסופו של דבר להביא להוצאה גבוהה יותר. כאשר מזהים לפני כן בעזרת המצלמה התרמית היכן בדיוק ישנה נזילה, אפשר לבצע שיפוץ או תיקונים בצורה הכי יעילה, הכי נכונה. הכל נעשה תוך חיסכון בזמן וחיסכון בכסף, ללא פגיעה מיותרת בתשתית ובלי שצריך למשל לחצוב לאורך כל הקיר.

 

להזמנת מומחה לאיתור נזילות

התקשרו עכשיו ואבוא לעזור