התקשרו עכשיו ואבוא לעזור
דף הבית   »   אינסטלטור בשבת, בחג ובמקרה חירום

אינסטלטור בשבת, בחג ובמקרה חירום

אינסטלטור בשבת 24/7
היינו מעדיפים שכל התקלות יקרו בזמן נוח: בדיוק ביום ראשון בשעה 16:00, לדוגמה, אחרי שסיימנו לאכול ארוחת צהריים ולהשכיב את הילד לישון צהריים. אבל מה לעשות? צינורות הבית לא מקשיבים לנו לפני שהם מתפוצצים, והניאגרה לא תחכה לזמן נוח כדי להתקלקל. לכן ייווצרו מצבי חירום במהלך החיים, מצבים בהם תצטרכו להזמין אינסטלטור בשבת, בחג ובמקרה חירום. תענוג של ממש…

 

מצבי חירום בהם תצטרכו לקרוא לאינסטלטור שעובד בשבת

מפגע ריח: כאשר קורה מקרה חירום סביב הצנרת ומערכת המים בבית, מקרה שיוצר ריח רע שמתפשט בבית – לרוב תרגישו שכדאי לקרוא לאינסטלטור כדי לשמור על אזור המגורים שלכם נקי ונעים לשהייה. אילו מקרים יגרמו לריח רע בבית? סתימה באסלה, פיצוץ צינור ביוב בבית, הצפת ביוב בבית וכן הלאה. אם הריח גורם לכם להירתע, אל תדחו את הצורך לקרוא לאינסטלטור – עדיף לקרוא לאינסטלטור חירום 24 שעות ביממה כולל בשעות חריגות או בימי חופשה ולא לסבול מסביבה שאינה כשירה למגורים. במקרים מסוימים תצטרכו להזמין ביובית בשבת.כאשר מקור מים יחיד בבית נפגע: לרוב, אם נוצרה תקלה בברז מסוים בבית או בצינור שניתן למנוע זרימת מים אליו, ניתן לדחות את ביקור האינסטלטור לזמן נוח יותר ופשוט להימנע משימוש באזור התקול. אך כאשר נפגע מקור מים יחיד בבית מדובר במקרה חירום בו כדאי להזמין אינסטלטור. אם, לדוגמה, יש לכם אסלה אחת בבית והיא לא עובדת – סביר להניח שתצטרכו לתקן אותה במהירות כדי להמשיך ולשהות בבית. אם הברז שהתקלקל הוא גם הברז היחיד בבית, חובה להחליף ברז או לתקן אותו אותו כדי לשמור על שגרה נורמלית לאחר התקלה. קראו לאינסטלטור יצאת צדיק במקרי חירום כדי להחזיר את הבית לתפקוד.

 

פיצוץ בצינור ציבורי: אם התפוצץ צינור שנמצא בבית פרטי או משפיע על דירה אחת בלבד – אפשר לסגור את הברז הכללי (השיבר) של הבית ולהסתדר במשך יום עד שיזדמן להזמין אינסטלטור. אך אם הצינור שהתפוצץ משפיע על כמה דירות סביר להניח שתתקשו להסדיר בין כל השכנים את עניין סגירת השיבר (ולעתים גם סגירת מקור המים לא תעזור, בהתחשב במיקום הצינור). במקרה של פיצוץ בצינור בבית משותף סביר להניח שתידרשו לקרוא לאינסטלטור גם כאשר מדובר בשבת או בחג. המקרה יתוקן במהירות, ישולם על ידי ועד הבית, ותוכלו לחזור לנורמליות ולהנות משארית יום המנוחה.

 

הצפה: ישנם מקרי חירום בתחום האינסטלציה בהם יש לנקוט בפעולה מיידית עד כמה שניתן – כל שנייה מונעת אסון. זהו המצב במקרי הצפה. הצפה בבית עשויה לגרום לנזילת מים מתחת למרצפות ולתוך הקירות, לפגוע ברהיטים, לגרום לסכנת התחשמלות חמורה, להזיק לתשתיות הבית, להרוס רצפות וקומות תחתונות ולגרום להיווצרות מפגעי טחב ועובש. לכן במקרי הצפה יש לנהוג כך: ראשית, לסגור את הברז הראשי באזור ממנו נובע זרם המים. שנית, להתחיל להוציא מים החוצה בכל דרך אפשרית: גריפה, דליים, סמרטוטים, משאבות. שלישית, יש לאתר את מקור ההצפה ולדאוג לתיקונו. במקרי הצפה חיוני לקרוא לאינסטלטור (ואולי גם לחברת שאיבת מים ותיקון נזקי הצפה) באופן מיידי, כדי לחסוך נזקים שיעלו לכם הרבה יותר מאשר תעריף שבת וחג של אינסטלטור.

 

פיצוץ באזור שנמצא לפני שיבר המים של הבית: ברוב מקרי החירום בתחום האינסטלציה ההנחיה למשתמש היא פשוטה: סגרו את השיבר ומנעו מהמים לזרום לאזור התקול. אך מה עושים כאשר התקלה נמצאת באזור בין צינור המים הציבורי לאזור הצנרת הביתית שמושפעת מהשיבר? במקרה כזה, תצטרכו לקרוא לאינסטלטור במהירות גם בשבת ובשעות מאוחרות, כדי למנוע המשך הצפה, בזבוז מים ופגיעה באזור שנמצא לפני השיבר.

 

 

לא תמיד נרצה לקרוא לאינסטלטור במקרה חירום מכמה סיבות:

  • לא נעים להפריע לאינסטלטור ולהזעיק אותו ממשפחתו בזמן של שקט ושלווה כדי לתקן או להחליף לכם את הברז.
  • הזמנת אינסטלטור שעובד בשבת ובחג תדרוש מכם להקריב את זמן המנוחה שלכם, לפנות ולנקות את השטח סביב ביקור האינסטלטור בזמן חירום.
  • באופן טבעי, עלות הביקור של אינסטלטור בשבתות עולה יותר מאשר עלות הביקור של אינסטלטור במהלך השבוע.

 

לכן, סביר להניח שתרצו למזער את מספר מקרי הקריאה לאינסטלטור בחגים, בשבתות ובשעות הלילה המאוחרות. לצורך כך תוכלו להיעזר ברשימה הבאה, שמפרטת באילו ממקרי החירום ניתן לחכות עד ליום ראשון כדי לקרוא לאינסטלטור – ובאילו מקרי חירום יש לקרוא לאינסטלטור ישירות כדי לחסוך עוגמת נפש ונזק ארוך טווח.

 

 

 

מצבים בהם תוכלו לחכות עד ליום ראשון ולא לקרוא לאינסטלטור בשבת

עד כה דיברנו על מקרים בהם חיוני לקרוא לאינסטלטור באופן מיידי, לא משנה איזה יום זה או באיזו שעה נוצרה התקלה. אך מתי תוכלו לדחות את הביקור הדחוף, ולחסוך כך תשלום תעריף כבד של אינסטלטור בחופשים?

 

כאשר סגירת השיבר תפתור את הבעיה באופן זמני: גם פיצוצי צינורות שנראים מפחידים ומזיקים במיוחד יכולים לחכות יום עד לתיקון, כל עוד לא יזרמו מים בצינור שהתפוצץ וימשיכו לגרום נזק. איך תחסמו את המים? סגרו את שיבר הבית ופתחו אותו למשך כמה דקות כאשר תצטרכו למלא דליים לשירותים ובקבוקים לשתייה. מדובר בהתנהלות לא נוחה שתדרוש מבני הבית סבלנות ואיפוק, אך היא עשויה לחסוך לכם כמה מאות שקלים – את ההפרש בין מחיר הקריאה לאינסטלטור בשבת לבין מחיר הקריאה לאינסטלטור ביום חול. סגרו את השיבר, היעזרו בשכנים וחכו עד ליום ראשון במידה ואתם רוצים לחסוך קריאה לאינסטלטור בשעות חריגות.

 

אם נוצרה נזילה בברז אחד: אם הבעיה נובעת מסדק או מנזילה שנוצרה בצינור שמתחת לכיור מסוים, תוכלו להציב דלי מתחת לצינור ולהפסיק להשתמש בברז הזה עד להגעת האינסטלטור בזמן נוח יותר. במקרה כזה נמליץ להניח כיסוי על הברז כדי למנוע מבני הבית להשתמש בו בטעות בינתיים.

 

אם נוצרה סתימה בשירותים מסוימים: ממש כמו במקרה של נזילה בברז מסוים, כך אם נוצרת בבית סתימה בשירותים מסוימים (אך יש לכם עוד אסלות בבית) תוכלו להימנע מהמשך שימוש בשירותים אלו עד להגעת האינסטלטור בימות השבוע. סגרו את האסלה והניחו עליה חפץ שימנע מבני הבית להתבלבל ולפתוח אותה – וכשנוח לכם, האינסטלטור יגיע ויתקן את התקלה.

 

 

אינסטלטור בשבת מחיר

מחירי ביקור אינסטלטור בשבתות, בחגים ובשעות הלילה הקטנות:
למערכת התמחור של האינסטלטור אין כללים, וכל אינסטלטור יתמחר את ביקורו קצת אחרת – בהתחשב במרחק שהוא נדרש לעבור עד לביתכם, בשעות בהן קראתם לו, באורך הביקור ובחלקי החילוף בהם הוא נדרש להשתמש. עם זאת, ניתן לומר שבאופן כללי שעת ביקור אינסטלטור בשבת עולה כפול משעת ביקור אינסטלטור בזמן רגיל. כך אם האינסטלטור לוקח 300-400 על שעת תיקון בשגרת העבודה שלו, במקרה חירום בשבת הוא ייקח 600-800 על שעת עבודה. אם מדובר על עבודה זריזה – פתיחת סתימה פשוטה, הברגת חלק חילוף או תיקון ברז – התעריף אמנם יהיה יקר מהרגיל אך עדיין נגיש. אם מדובר על עבודה מורכבת יותר המחירים עלולים לטפס גבוה, ולכן נמליץ לבקש מהאינסטלטור לבצע תיקון מיידי ולקבוע המשך תיקון בזמן יותר נוח לו ולכם.

 

בכל מקרה, אינסטלטור הגון ואדיב ידבר איתכם בכנות, יבוא לקראתם במחיר גם בביקור אינסטלטור בשבת ובחג, יציג את המצב בבהירות ויאמר לכם באופן מיידי האם הוא יכול לתקן את התקלה כעת או צריך לקנות חלק חילוף. לכן אנחנו ממליצים בחום לעבוד עם אינסטלטור יצאת צדיק אמין בעל המלצות וניסיון רב בתחום.

 

יש לכם שאלות? אני מזמין אתכם לשוחח איתי.

אורן רדה,

טלפון: 072-392-6556

 

להתראות,

 

התקשרו עכשיו ואבוא לעזור